11.3 C
تهران
پنج شنبه, ۸ اسفند , ۱۳۹۸

آذری جهرمی: حمله سایبری آمریکا به ایران موفق نبود

وزیر ارتباطات ایران در توییتر خبری که در مورد حمله سایبری آمریکا علیه ایران از سوی برخی رسانه‌ها منتشر شده را تأیید و تأکید کرد که این حمله “موفق نبوده است.”

محمدجواد آذری جهرمی با اشاره به حملات سایبری که پیش از این با ویروس استاکس‌نت علیه ایران صورت گرفت نوشت، ایران “در سال گذشته ۳۳ میلیون حمله”‌ از این دست را “خنثی” کرده است.

پیش از این گزارشی از سوی رسانه‌های آمریکایی منتشر شد که با اتکا به اظهارات برخی “منابع مطلع” از حمله سایبری آمریکا علیه برخی اهداف در ایران خبر می‌داد.

روزنامه واشنگتن پست در این مورد نوشته بود، حمله سایبری آمریکا که توسط فرماندهی امنیت سایبری این کشور انجام شده سیستم‌های کنترل نظامی سپاه پاسداران در ایران را از کار انداخته ولی تلفات جانی به بار نیاورده است.

همین روزنامه از قول منابعی که نامشان فاش نشد نوشت، این حمله به تلافی تهاجم سپاه پاسداران ایران به هواپیمای بدون سرنشین (پهپاد) تجسسی آمریکا بر فراز آب‌های خلیج فارس صورت گرفته است.

پهپاد “گلوبال هاواک” ارتش آمریکا صبح روز پنج‌شنبه ۳۰ خرداد (۲۰ ژوئن) با شلیک موشکی از سوی نیروهای سپاه پاسداران ایران بر فراز آب‌های خلیج فارس سرنگون شد. سپاه پاسداران ایران از سوی آمریکا سازمانی “تروریستی” خوانده شده است.

بر اساس گزارش رسانه‌های آمریکایی، یکی از این حملات سایبری کامپیوترهای کنترل‌کننده موشک‌ها را در ایران هدف قرار داده است.

“یاهو نیوز” به نقل از دو مقام اطلاعاتی سابق نوشت، حملات سایبری آمریکا یک شبکه تجسسی ایران را نیز هدف قرار داده که کار آن پایش کشتی‌های تنگه هرمز بوده است.

بر اساس گزارش روزنامه واشنگتن پست، وزارت امنیت داخلی آمریکا به مسئولان اقتصادی و مقام‌ها در روز شنبه اول تیرماه هشدار داد که ایران بر حملات سایبری خود علیه بخش‌های مهمی مانند بخش انرژی آمریکا افزوده است. همچنین هشدار داده شد که ایران از توانایی بالقوه ایجاد اختلال در سیستم‌های کامپیوتری یا نابودی ‌آن‌ها برخوردار است.


لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

ادامه سرکوب فعالان دانشجویی؛ ضیاء‌الدین نبوی دوباره بازداشت شد

cafeliberal

مرکل: پیام‌های توئیتری ترامپ با "عظمت آمریکا" مغایرت دارد

cafeliberal

تکذیب پیش‌فروش تمام تولیدات «ماسک‌ تنفسی‌» به چینی‌ها؛ از ما فقط پوشک و دستمال خریده‌اند!

cafeliberal

اصفهان و زاینده رود و آواز خوانی و اجرای نمایش شهروندان

Jahan

تغییرات در دستگاه دیپلماسی ایران

cafeliberal

پرتغال حریف والیبالیست‎های ایران نشد؛ بازار سیاه بلیت در اردبیل «یک میلیون تومان»!

cafeliberal

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض خواهیم کرد که شما با این مسئله موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. تائید بیشتر بخوانید

ajax-loader