35.9 C
Tehran
پنج شنبه, ۲۷ تیر , ۱۳۹۸
سیاست-جامعه

آذری جهرمی: حمله سایبری آمریکا به ایران موفق نبود

وزیر ارتباطات ایران در توییتر خبری که در مورد حمله سایبری آمریکا علیه ایران از سوی برخی رسانه‌ها منتشر شده را تأیید و تأکید کرد که این حمله “موفق نبوده است.”

محمدجواد آذری جهرمی با اشاره به حملات سایبری که پیش از این با ویروس استاکس‌نت علیه ایران صورت گرفت نوشت، ایران “در سال گذشته ۳۳ میلیون حمله”‌ از این دست را “خنثی” کرده است.

پیش از این گزارشی از سوی رسانه‌های آمریکایی منتشر شد که با اتکا به اظهارات برخی “منابع مطلع” از حمله سایبری آمریکا علیه برخی اهداف در ایران خبر می‌داد.

روزنامه واشنگتن پست در این مورد نوشته بود، حمله سایبری آمریکا که توسط فرماندهی امنیت سایبری این کشور انجام شده سیستم‌های کنترل نظامی سپاه پاسداران در ایران را از کار انداخته ولی تلفات جانی به بار نیاورده است.

همین روزنامه از قول منابعی که نامشان فاش نشد نوشت، این حمله به تلافی تهاجم سپاه پاسداران ایران به هواپیمای بدون سرنشین (پهپاد) تجسسی آمریکا بر فراز آب‌های خلیج فارس صورت گرفته است.

پهپاد “گلوبال هاواک” ارتش آمریکا صبح روز پنج‌شنبه ۳۰ خرداد (۲۰ ژوئن) با شلیک موشکی از سوی نیروهای سپاه پاسداران ایران بر فراز آب‌های خلیج فارس سرنگون شد. سپاه پاسداران ایران از سوی آمریکا سازمانی “تروریستی” خوانده شده است.

بر اساس گزارش رسانه‌های آمریکایی، یکی از این حملات سایبری کامپیوترهای کنترل‌کننده موشک‌ها را در ایران هدف قرار داده است.

“یاهو نیوز” به نقل از دو مقام اطلاعاتی سابق نوشت، حملات سایبری آمریکا یک شبکه تجسسی ایران را نیز هدف قرار داده که کار آن پایش کشتی‌های تنگه هرمز بوده است.

بر اساس گزارش روزنامه واشنگتن پست، وزارت امنیت داخلی آمریکا به مسئولان اقتصادی و مقام‌ها در روز شنبه اول تیرماه هشدار داد که ایران بر حملات سایبری خود علیه بخش‌های مهمی مانند بخش انرژی آمریکا افزوده است. همچنین هشدار داده شد که ایران از توانایی بالقوه ایجاد اختلال در سیستم‌های کامپیوتری یا نابودی ‌آن‌ها برخوردار است.


لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

در ادامه تحریم‌های آمریکا علیه ایران: یک شرکت و دو فرد عراقی

cafeliberal

علی خامنه ای:مذاکره با آمریکا سم است.آمریکا با ما جنگ نمی کند و انتخاب ما مقاومت در برابر امریکا است

cafeliberal

وال‌ستریت‌ژورنال: درخواست کاخ سفید از پنتاگون برای تهیه نقشه حمله به ایران

root_d7p3qva9

حقوق بشر به زبان ساده

cafeliberal

رئیس حزب سوسیال دموکرات آلمان استعفا کرد

cafeliberal

شهرزاد؛ اجرای صدسال موسیقی پیانو در ایران توسط لیلا رمضان

cafeliberal