5.9 C
تهران
دوشنبه, ۲۸ بهمن , ۱۳۹۸

آزار جنسی دختر ۴ساله‌ی سرایدار توسط مدیرعامل شرکت!

یک دختربچه ۴ ساله در کرمانشاه توسط کارفرمای پدرش در کرمانشاه ربوده و مورد آزار جنسی قرار گرفته است. پزشکی قانونی ۱۹ زخم بر بدن این کودک را تایید کرده است.

آنگونه که خبرگزاری ایرنا گزارش کرده، یک دختربچه چهارساله در کرمانشاه مورد آزار و اذیت جنسی کارفرمای پدرش قرار گرفته. این کودک بارها توسط این کارفرما ربوده شده و سپس مورد آزار و اذیت قرار گرفته است. روزپنجشنبه هفته گذشته، در پی مشاهده ۱۹ زخم بر بدن این کودک در نهایت آزار و اذیت جنسی این کودک فاش می‌شود.

به گفته‌ی پدر این دختربچه که سرایدار یک شرکت خصوصی است، مدیرعامل این شرکت فرزندش را از محوطه خارج می‌کرده و به جنگل و دور از چشم دیگران می‌برده و مورد آزار جنسی قرار می‌داده است.

دختر ۴ ساله گفته که هربار مدیرعامل شرکت لباس‌هایش را درآورده است.

مصطفی احمدیان وکیل خانواده دختر از صدور قرار ۵۰۰ میلیون تومانی و بازداشت متهم خبر داده و گفته که مدیرعامل شرکت یک بیمار روانی است.

احمدیان می‌گوید: «ما با فردی مواجه هستیم که کیفیت صحبت‌هایش حکایت از بیماری‌اش دارد. خود او به مسائل صراحتاً اقرار می‌کند. منتها این آقا می‌گوید که من این دختر را پدرانه دوست داشتم و دفعات زیادی با این کودک و با اجازه پدر و مادرش بیرون رفتم. یعنی آشکارا می‌گوید من عاشقش بودم، اما دلسوزانه! می‌دانید که این غلیان احساساتِ ناگهانی و دلسوزانه ممکن است بعد از چند جلسه ارتباطی به ناگاه غلیان بکند و صدمه‌های این‌چنینی متأسفانه به‌ بار بیاورد، کما اینکه این خانواده هم به‌ شدت آسیب دیده‌اند.»

فرد متجاوز، پدر خانواده را از کار اخراج و خانواده را از خانه سرایداری بیرون کرده و گفته چون متمول و پولدار است، می‌تواند قانون را بخرد و کاری هم از دست پدر قربانی بر نمی‌آید!

مصطفی احمدیان، وکیل این خانواده که داوطلبانه وکالت وی را بر عهده گرفته، درباره این پرونده توضیح می‌دهد: «این آقا با اتهاماتی از قبیل آدم‌ربایی با وسیله نقلیه، ربایش طفل خردسال، کودک‌آزاری و ایراد صدمه بدنی نسبت به این کودک مواجه شده است.»

به گفته این وکیل، احتمال دارد متهم به پنج تا ۱۵ سال زندان محکوم شود.

بر اساس پژوهش سال ۱۳۹۶ توسط موسسه «جمعیت امام‌ علی» از میان ۱۱۷۵ مورد از انواع کودک‌آزاری‌های ثبت شده در این پژوهش کشوری، ۱۳۴ مورد کودک‌آزاری جسمی، ۳۸ مورد کودک‌آزاری جنسی و ۱۴۳ مورد غفلت مرتبط با کودکان پنج سال و زیر پنج سال بوده است. میانگین سن اغلب کودکان آسیب‌دیده در این تحقیق بین ۶ تا ۱۰ سال است.

۵۵ درصد از کودکانی که مورد آزار قرار گرفته‌اند، کودکان در چرخه‌ی کار هستند. ۵۱ درصد از کودکانی که مورد آزار جنسی قرار گرفته‌اند ناآگاهی از جمله عوامل مهمی بوده که آزار دیدن وی را تسهیل کرده است. حدود ۶۰ درصد از کودکانی که مورد آزار جنسی قرار می‌گیرند، درک صحیحی از مسئله رخ داده ندارند. ۴۰.۵ درصد از خانواده‌ها دچار عادی‌انگاری پدیده کودک‌آزاری شده‌اند. محل سکونت ۳۱ درصد از این کودکان در پاتوق‌ها و خانه‌های تیمی یا مکان‌های عمومی و شلوغ بوده است.

همچنین سن آزارگرها بین ۳۰ الی ۳۹ سال و ۴۰ الی ۴۹ سال است. در ۱۱۷۵ مورد ۶۹.۴۴ درصد آزارگران مرد و ۱۶.۱۷ درصد زن بودند و در ۱۴.۳۹ درصد نیز نامشخص است. ۱۸.۷۸ درصد کودکان فکر می‌کنند اعمال جنسی روشی برای مورد توجه قرار گرفتن آنهاست و این نوعی محبت از سوی فرد آزاردهنده است.

همچنین تعدادی از کودکان بعد از آزار به این کار گرایش پیدا کرده بودند. سه درصد از کودکان حاضر به بیان آزار به پلیس و مراجع قانونی بودند و تنها دو درصد از خانواده‌ها حاضر به طرح شکایت و پیگیری قانونی هستند. این مسئله میان مهاجران کمتر مورد پیگیری قرار می‌گیرد و در اکثر مواقع آنها به دلیل نبود مدارک هویتی از ترس اخراج از کشور، به دستگاه‌های قضایی مراجعه نمی‌کنند.

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

۲۹ آوریل؛ روز جهانی رقص؛ زبان و فرهنگ مشترک انسان‌ها

cafeliberal

تلاش اروپایی‌ها برای توضیح اینس‌تکس به ایرانیان

cafeliberal

آمانو: ایران سرعت تولید اورانیوم غنی‌شده را افزایش داده است

cafeliberal

ظریف از نامه هشدارآمیز سه کشور اروپایی به ایران انتقاد کرد

cafeliberal

وزیر خارجه عربستان: راه‌های مذاکره تهران با ریاض باز است

cafeliberal

محموله «آدریان دریا» در سوریه تخلیه شد؛ بولتون: تا رژیم ایران دست از دروغ و تروریسم برندارد رفع تحریم در کار نیست!

cafeliberal
ajax-loader