4.9 C
تهران
دوشنبه, ۲۸ بهمن , ۱۳۹۸

آغاز انتخابات درون حزبی در ایالت آیووا: رقابت نزدیک نامزد‌های دموکرات

در مسیر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در نوامبر امسال، از امشب رقابت‌های درون حزبی آغاز شد. نخستین ایالت، آیووا است که در آن، مردم به جای رای گیری در یک انتخابات، با شرکت در مجمع‌های محلی، نظرشان را اعلام می‌کنند.

گزارش نظرسنجی های روزهای اخیر خبر از رقابت نزدیک نامزدهای دموکرات می‌دهد که فرد برگزیده در نهایت باید مقابل دونالد ترامپ در اولین سه شنبه ماه نوامبر در انتخابات سراسری رقابت کند.

دهها هزار نفر از دموکرات‌های ایالت آیووا دوشنبه شب در مراکز اجتماع مثل مدارس، باشگاه‌ها، مراکز شهری و در مجموع بیش از هزار و پانصد مکان جمع شدند تا نامزد مورد نظر خود را برگزینند. بعد از اینکه نظر هرکدام از این اجتماعات به مرکز حزب در ایالت ارسال شد، برنده این انتخابات درون حزبی معرفی می شود.

اینفوگرافیک | آن چه باید درباره گردهمایی‌ حزبی آیووا بدانید

بیش از ده نامزد دموکرات با هم رقابت دارند که براساس نظرسنجی‌ها شانس «برنی سندرز»، «جو بایدن»، «پیت بوتیجج» و «الیزابت وارن» از سایرین بیشتر است.

پس از انتخابات درون حزبی در آیووا، جریان انتخابات درون حزبی حزب دموکرات در دیگر ایالت‌ها دنبال می‌شود. پس از آیووا و به فاصله هشت روز، ایالت نیوهمپشایر محل برگزاری انتخابات درون حزبی است و این روند در دیگر ایالت‌ها از جمله نوادا و کارولینای جنوبی دنبال می‌شود.

پس از آن ۱۴ ایالت آلاباما، آرکانزاس، کالیفرنیا، کلرادو، مِین، ماساچوست، مینه‌سوتا، کارولینای شمالی، اوکلاهما، تنسی، تگزاس، یوتا، ورمانت، و ویرجینیا همزمان و در یک روز صحنه برگزاری انتخابات درون حزبی خواهند بود.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

ترامپ فرانسه را به اقدام تلافی‌جویانه تهدید کرد

cafeliberal

پیتر برگر و همکاران و ذهن بی‌خانمان (بخش اول) محسن قلی‌پور – نگاه نو

cafeliberal

امید آمریکا به چرخش در مواضع روسیه در قبال جمهوری اسلامی ایران

cafeliberal

سیل‌زدگان جاسک از سرما نمی‌توانند بخوابند

cafeliberal

تجمع اعتراضی علیه سفر محمدجواد ظریف به فرانسه (پاریس)

cafeliberal

یگان حفاظت حرم رضوی آغاز به کار کرد

Jahan
ajax-loader