آلمان ۲۴ پناهجوی اخراجی را به افغانستان بازگرداند

آلمان باردیگر گروهی از پناهجویان را که تقاضای پناهندگی‌شان رد شده است، به افغانستان بازگرداند. این پرواز با ۲۴ پناهجوی مرد، صبح روز چهارشنبه اول خرداد (۲۲مه) در کابل به زمین نشست. مأموران حاضر در فرودگاه فرود این هواپیما را تأیید کرده‌اند.

مجرم “آمبرگ” در میان پناهجویان اخراجی

در این پرواز نام یک پناهجو که تقاضای پناهندگی‌اش رد شده و در درگیری‌های شهر “آمبرگ” در آلمان حضور داشته است هم دیده می‌شود. اداره پناهجویان ایالت بایرن آلمان تأیید کرده است که این پناهجو که به شش ماه حبس تعلیقی محکوم شده بود هم در پرواز بوده است.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

در ماه دسامبر سال ۲۰۱۸ چهار پناهجو به رهگذران خیابانی در شهر آمبرگ آلمان در ایالت بایرن حمله کردند و آنها را مورد ضرب و شتم قرار دادند. این پناهجویان در دادگاه به جرم خود اعتراف کرده و مصرف الکل و داروهای روان‌گردان را علت رفتار خود ذکر کردند. متهمان در هنگام وقوع جرم بین ۱۷ تا ۱۹ سال سن داشته‌اند. گفته می‌شود که یکی از متهمان که در درگیری شرکت داشته، ایرانی است.

ادامه پروازهایی برای اخراج دسته‌جمعی پناهجویان

در کنار ایالت بایرن، چند ایالت دیگر آلمان از جمله بادن‌وورتمبرگ، هسن، اشلسویگ‌هولشتاین، نورد راین وستفالن و راینلند فالتس و مکلن‌بورگ فورپومرن هم در برنامه بازگرداندن دسته‌جمعی پناهجویانی که تقاضای آنها رد شده، به کشورهای مبدأ، شرکت می‌کنند.

پرواز امروز ۲۴ امین پرواز از این دست پروازهاست که از زمان نخستین پرواز در دسامبر سال ۲۰۱۶ تا کنون در جریان است. ۵۶۵ مرد پناهجو تاکنون در همین چارچوب به افغانستان بازگردانده شده‌اند.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

بازگرداندن پناهجویان به افغانستان به دلایل شرایط امنیتی موجود در این کشور همچنان بحث‌برانگیز است.  بر پایه گزارش سازمان ملل متحد، در مبارزه با نیروهای داعش و طالبان از ژانویه تا ماه مارس ۵۸۱ غیرنظامی در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

پس از بازگرداندن دسته‌جمعی پناهجویان افغان در ماه ژوئن سال گذشته، یک مرد پناهجو پس از فرود در کابل دست به خودکشی زد.


لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

درخواست از مقام‎های بین‎المللی: تأمین امنیت خانواده پهلوی در برابر توطئه‎های جمهوری اسلامی

cafeliberal

"شکنجه" اسماعیل بخشی؛ "لکه ننگ" بر دامن دولت روحانی

cafeliberal

ارتش ترکیه با توپخانه به حملات نیروهای اسد در ادلب پاسخ داد

cafeliberal

جمهوری اسلامی از عربستان خواهش کرده لاشه گوسفندهای قربانی را به ایران بدهد

cafeliberal

اسکورت گوشت وارداتی تا فروشگاه‌ها

Jahan

محمدجواد ظریف: ایران به توافق هسته‌ای پایبند است

cafeliberal