27.3 C
Tehran
جمعه, 29 شهریور , 1398

آلمان ۲۴ پناهجوی اخراجی را به افغانستان بازگرداند

آلمان باردیگر گروهی از پناهجویان را که تقاضای پناهندگی‌شان رد شده است، به افغانستان بازگرداند. این پرواز با ۲۴ پناهجوی مرد، صبح روز چهارشنبه اول خرداد (۲۲مه) در کابل به زمین نشست. مأموران حاضر در فرودگاه فرود این هواپیما را تأیید کرده‌اند.

مجرم “آمبرگ” در میان پناهجویان اخراجی

در این پرواز نام یک پناهجو که تقاضای پناهندگی‌اش رد شده و در درگیری‌های شهر “آمبرگ” در آلمان حضور داشته است هم دیده می‌شود. اداره پناهجویان ایالت بایرن آلمان تأیید کرده است که این پناهجو که به شش ماه حبس تعلیقی محکوم شده بود هم در پرواز بوده است.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

در ماه دسامبر سال ۲۰۱۸ چهار پناهجو به رهگذران خیابانی در شهر آمبرگ آلمان در ایالت بایرن حمله کردند و آنها را مورد ضرب و شتم قرار دادند. این پناهجویان در دادگاه به جرم خود اعتراف کرده و مصرف الکل و داروهای روان‌گردان را علت رفتار خود ذکر کردند. متهمان در هنگام وقوع جرم بین ۱۷ تا ۱۹ سال سن داشته‌اند. گفته می‌شود که یکی از متهمان که در درگیری شرکت داشته، ایرانی است.

ادامه پروازهایی برای اخراج دسته‌جمعی پناهجویان

در کنار ایالت بایرن، چند ایالت دیگر آلمان از جمله بادن‌وورتمبرگ، هسن، اشلسویگ‌هولشتاین، نورد راین وستفالن و راینلند فالتس و مکلن‌بورگ فورپومرن هم در برنامه بازگرداندن دسته‌جمعی پناهجویانی که تقاضای آنها رد شده، به کشورهای مبدأ، شرکت می‌کنند.

پرواز امروز ۲۴ امین پرواز از این دست پروازهاست که از زمان نخستین پرواز در دسامبر سال ۲۰۱۶ تا کنون در جریان است. ۵۶۵ مرد پناهجو تاکنون در همین چارچوب به افغانستان بازگردانده شده‌اند.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

بازگرداندن پناهجویان به افغانستان به دلایل شرایط امنیتی موجود در این کشور همچنان بحث‌برانگیز است.  بر پایه گزارش سازمان ملل متحد، در مبارزه با نیروهای داعش و طالبان از ژانویه تا ماه مارس ۵۸۱ غیرنظامی در این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

پس از بازگرداندن دسته‌جمعی پناهجویان افغان در ماه ژوئن سال گذشته، یک مرد پناهجو پس از فرود در کابل دست به خودکشی زد.


لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

حکومت ایران به آلمان: دوران خویشتنداری ما در برابر ناتوانی اروپا در نجات برجام، به پایان رسیده است

cafeliberal

نشست ویژه مجمع عمومی سازمان ملل برای بحث درباره یهودستیزی و نفرت های نژادی و قومی

cafeliberal

چرا پیام ترامپ به رهبر ایران منتشر نمی شود؟

Jahan

اسرائیل به دو تن از اعضای کنگره ایالات متحده اجازه ورود به کشور نداد

cafeliberal

«مقاومت» یا «مذاکره»؛ همه‌ی راه‎ها به واشنگتن می‎رسد

cafeliberal

نخستین شهر جهانی کریس لین – نگاه نو

cafeliberal