آمریکا برای «مهار ایران» نشست بین‌المللی برگزار می‌کند

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا، روز جمعه ۲۱ دی ماه (۱۱ ژانویه) از تدارک نشستی بین‌المللی در لهستان خبر داد که هدف آن بررسی «ثبات خاورمیانه و صلح، آزادی و امنیت در منطقه» با تمرکز بر سیاست‌های منطقه‌ای ایران است.

پمپئو به “فاکس نیوز” گفته است از اهداف مهم این نشست، حصول اطمینان از این مسئله است که ایران به عنوان عامل “بی‌ثبات‌کننده” در منطقه خاورمیانه نقش‌آفرینی نخواهد کرد.

مایک پمپئو گفته است که این نشست بین‌المللی در روزهای ١٣ و ۱۴ فوریه ۲۰۱۹ در ورشو، پایتخت لهستان، برگزار خواهد شد و کشورهایی از آسیا، آفریقا، اروپا و خاورمیانه در آن شرکت خواهند کرد.

دولت آمریکا جمهوری اسلامی ایران را متهم می‌کند که با حضور در مناطق بحرانی غرب آسیا از جمله در لبنان، ‌سوریه و یمن، نقش “بی‌ثبات‌کننده” در خاورمیانه بازی می‌کند. به تازگی این مداخلات شامل افغانستان نیز شده که با واکنش منفی برخی مقام‌های کابل مواجه شده است.

وزیر امور خارجه آمریکا  از بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، برای شرکت در این کنفرانس دعوت کرده است. پمپئو همچنین از وزیران امور خارجه کشورهای عربی برای شرکت در این کنفرانس بین‌المللی دعوت کرده است.

به گزارش رسانه‌ها، مایک پمپئو در سفر هشت روزه خود به خاورمیانه گفته است که ایالات متحده آمریکا تلاش‌هایش را برای فشار بر ایران بیش از گذشته و “دو برابر” ‌کرده است و تا زمانی که ایران تصمیم بگیرد به یک “کشور عادی” تبدیل شود، فشارهای اقتصادی ادامه خواهد یافت.


لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

حسن روحانی از برداران قاچاقچی می گوید

Jahan

«سیاهكاری» در پوشاندن فجایعی که سپاه آفرید

cafeliberal

ائتلافی برای مقابله با تهدید جمهوری اسلامی و حمایت از مردم ایران تشکیل داده‌ایم

cafeliberal

سفیر آمریکا در آلمان چند شرکت‌ آلمانی را تهدید به تحریم کرد

cafeliberal

بلژیک ذبح شرعی حیوانات را ممنوع کرد

root_d7p3qva9

پرواز مستقیم تهران- کاراکاس؛ مسافران آن چه کسانی می‌توانند باشند؟!

cafeliberal