8.5 C
Tehran
پنج شنبه, 30 آبان , 1398

آمریکا ۱۲ فرد و شرکت مرتبط با برنامه‎های اتمی جمهوری اسلامی را تحریم کرد

وزارت خزانه‎داری ایالات متحده، پنجشنبه ۱۸ ژوئیه ۲۰۱۹ (۲۷ تیرماه)، پنج فرد و هفت شرکت را به اتهام نقض تحریم‌های آمریکا علیه رژیم ایران در فهرست تحریم قرار داد.

شرکت «تسا» نوامبر ۲۰۱۱ در فهرست تحریمی وزارت خزانه‌داری آمریکا علیه اشاعه‌دهندگان سلاح‌های کشتار جمعی قرار گرفته بود

اداره کنترل دارایی‎های خارجی در وزارت خرانه‌داری (OFAC) گزارش داده این اشخاص و نهادهایی که تحت تحریم قرار گرفته‌اند در ایران، چین و بلژیک مستقرند و برای تامین نیازهای شرکت فناوری سانتریفیوژ ایران (تسا) فعالیت کرده‌اند.

سلیم برجی، مهدی نجفی، سهیل طالبی، افسانه کریمی عادگانی و محمد فخرزاده پنج نفری هستند که در فهرست تحریم‎ها قرار گرفته‎اند.

باختر رعد سپاهان، شعبه باختر رعد سپاهان در بلژیک به نام «TAWU BVBA»، تامین کالای سبز ارس، سانمینگ سینو- یورو و هنان جیایوآن در چین نیز شرکت‎هایی هستند که تحریم شدند.

به گزارش وبسایت وزارت خزانه‎داری، استیون منوچین وزیر خزانه‎داری آمریکا می‎گوید، «دولت ایالات متحده عمیقاً نگران غنی‎سازی اورانیوم در ایران و رفتارهای تحریک‌آمیز رژیم است و همه افرادی را که به هر نحوی از برنامه‎های اتمی ایران حمایت می‎کنند تحت تحریم قرار می‎دهد.»

برخی از این شرکت‎ها متهم به دلالی برای انعقاد قرارداد با تولیدکنندگان آلومینیوم در چین شدند. از این محصولات آلومینیومی برای ساخت سانتریفوژ توسط ایران استفاده می‌شد که متصدی آن شرکت فناوری سانتریفوژ ایران است.

وزارت خزانه‎داری ایالات متحده با شرحی از ارتباط شبکه‎ای این افراد و شرکت‌ها با یکدیگر اعلام کرده تمام اموال و منافع این افراد در ایالات متحده مسدود خواهد شد معامله با آنها در آمریکا و هرجای دیگر ممنوع و شامل تحریم خواهد شد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا همچنین پنجشنبه اعلام کرد که دو فرمانده شبه‌نظامیان مورد حمایت جمهوری اسلامی و همچنین دو استاندار پیشین عراق را تحریم کرده است. این چهار نفر ریان الکلدانی از فرماندهان مسیحی حشدالشعبی گردان «بابلیون»، ابوجعفر الشبکی فرمانده گردان کُردها «الشَبَک»، نوفل العاکوب استاندار پیشین نینوا و احمد الجبوری استاندار پیشین صلاح‌الدین هستند.

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

جوانان؛ صف‌شکنان انقلاب گل سرخ در گرجستان

cafeliberal

نظرسنجی: هفتاد و یک درصد از یهودیان ایالات متحده، به دولت پرزیدنت ترامپ نظر خوشی ندارند

cafeliberal

شمار پناهجویان ونزوئلایی می‌تواند از مرز هشت میلیون نفر بگذرد

cafeliberal

زینب جلالیان تحت فشار وزارت اطلاعات در زندان خوی

cafeliberal

طرحی بسیار خطرناک در مجلس

cafeliberal

آمریکا می‌خواهد حضور نظامی خود در خلیج فارس را تقویت کند

cafeliberal