13.2 C
Tehran
چهارشنبه, 24 مهر , 1398

اجرای یک پروژه عمرانی در شهر باستانی شوش و تخریب «آثار سفالی»

سفیر ایران در عراق که پیشتر از فرماندهان نیروی قدس، شاخه برون مرزی سپاه پاسداران بوده، گفته است که پس از اعلام پیروزی عراق بر داعش، ایران تمامی مشاوران نظامی خود را از این کشور بیرون کشیده و همه آنها به ایران بازگشته‌اند.

ایرج مسجدی در عین حال از آمریکا انتقاد کرده که «به رغم پایان داعش، همچنان نیروهای خود را در منطقه حفظ کرده و به جای اعلام پایان مأموریت نظامی نیروهایش، در برخی مناطق در حال تقویت پایگاه و پادگان‌های نظامی‌اش و ایجاد مواضع جدید است».

ایسنا می‌گوید آقای مسجدی این سخنان را در جمع شماری از «دانشجویان و فعالان رسانه‌ای عراقی» در بغداد عنوان کرده است.

عراق در تابستان ۹۶ اعلام کرد که در نبرد علیه داعش به پیروزی کامل دست پیدا کرده، اما همچنان شماری از هواداران داعش کنترل مناطقی از این کشور را در دست دارند و هرازگاهی مسئولیت برخی حملات را در عراق به عهده می‌گیرند.

تابستان امسال سخنگوی ائتلاف علیه داعش به رهبری آمریکا اعلام کرد که نیروهای آمریکایی تا زمانی که ایجاد ثبات در مناطق بازپس‌گرفته‌شده از «داعش» ادامه داشته باشد، در عراق می‌مانند.

اندکی پیش از آن یک هیئت سازمان ملل برآورد کرده بود که نزدیک به ۳۰ هزار تن از نفرات گروه داعش همچنان در عراق و سوریه هستند.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا اخیراً در بازدید از نیروهای آمریکایی مستقر در عراق تأکید کرده که کشورش نمی‌تواند به پلیس جهان بودن ادامه دهد. او به تازگی با اعلام تکمیل مأموریت نیروهای آمریکایی در سوریه، اعلام کرد که این نیروها از سوریه خارج خواهند شد.

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

حکم دادگاه تجدیدنظر دادگاه کیومرث مرزبان هفته آینده اعلام می‌شود – کمپین حقوق بشر در ایران

cafeliberal

پشت پرده اعزام ناو هواپیمابر آمریکا به خاورمیانه چیست؟

cafeliberal

استقبال بیشتر شهروندان اروپا از انتخابات پارلمان اروپا

cafeliberal

پخش سریال معروف و محبوب و پربیننده‌ی «بازی تاج‌ و تخت» در کافی‌شاپ‌های تهران ممنوع شد!

cafeliberal

ظریف چرا استعفا داد؟

cafeliberal

در سیاست نادرست اما به جز آن سودمند

cafeliberal