10.7 C
Tehran
دوشنبه, ۲ اردیبهشت , ۱۳۹۸

اجرای یک پروژه عمرانی در شهر باستانی شوش و تخریب «آثار سفالی»

سفیر ایران در عراق که پیشتر از فرماندهان نیروی قدس، شاخه برون مرزی سپاه پاسداران بوده، گفته است که پس از اعلام پیروزی عراق بر داعش، ایران تمامی مشاوران نظامی خود را از این کشور بیرون کشیده و همه آنها به ایران بازگشته‌اند.

ایرج مسجدی در عین حال از آمریکا انتقاد کرده که «به رغم پایان داعش، همچنان نیروهای خود را در منطقه حفظ کرده و به جای اعلام پایان مأموریت نظامی نیروهایش، در برخی مناطق در حال تقویت پایگاه و پادگان‌های نظامی‌اش و ایجاد مواضع جدید است».

ایسنا می‌گوید آقای مسجدی این سخنان را در جمع شماری از «دانشجویان و فعالان رسانه‌ای عراقی» در بغداد عنوان کرده است.

عراق در تابستان ۹۶ اعلام کرد که در نبرد علیه داعش به پیروزی کامل دست پیدا کرده، اما همچنان شماری از هواداران داعش کنترل مناطقی از این کشور را در دست دارند و هرازگاهی مسئولیت برخی حملات را در عراق به عهده می‌گیرند.

تابستان امسال سخنگوی ائتلاف علیه داعش به رهبری آمریکا اعلام کرد که نیروهای آمریکایی تا زمانی که ایجاد ثبات در مناطق بازپس‌گرفته‌شده از «داعش» ادامه داشته باشد، در عراق می‌مانند.

اندکی پیش از آن یک هیئت سازمان ملل برآورد کرده بود که نزدیک به ۳۰ هزار تن از نفرات گروه داعش همچنان در عراق و سوریه هستند.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا اخیراً در بازدید از نیروهای آمریکایی مستقر در عراق تأکید کرده که کشورش نمی‌تواند به پلیس جهان بودن ادامه دهد. او به تازگی با اعلام تکمیل مأموریت نیروهای آمریکایی در سوریه، اعلام کرد که این نیروها از سوریه خارج خواهند شد.

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

انگیزه جوان ایرانی- آلمانی برای کشتار جمعی در ویسبادن

cafeliberal

ضجه‌مویه‌های سیاسی- اقتصادی خامنه‎ای و روحانی در پیام‎های نوروزی

cafeliberal

هلند: دولت ایران مسئول طراحی دو قتل سیاسی در هلند بوده است

cafeliberal

برادران فریدون زیر تیغ: طرح عدم کفایت و استیضاح حسن روحانی در مجلس؛ برگزاری دادگاه حسین فرویدن به زودی!

cafeliberal

تقدیر وزیر خارجه آمریکا از مسیح علی‌نژاد

Jahan

وزیر خارجه واقعی جمهوری اسلامی ایران کیست؟!

cafeliberal