-1.4 C
تهران
یکشنبه, ۶ بهمن , ۱۳۹۸

ارسال پیامک هشداردهنده درباره روز کوروش؛ هفتم آبان‌ماه تجمع در پاسارگاد پیگرد قانونی دارد!

آنگونه که رسانه‌ی شهروندیار نوشته، صدها نفر پیامک هشداردهنده دریافت کرده‌اند که از حضور در مراسم بزرگداشت کوروش در روز هفتم آبان‌ماه در مجموعه پاسارگاد خودداری کنند وگرنه مشمول پیگرد قانونی خواهند شد.

تصویری که شهروندیار منتشر کرده است

آنگونه که رسانه‌ی شهروندیار با انتشار تصاویری اعلام کرده، صدها نفر از شهروندان پیامکی دریافت کرده‌اند که نسبت به حضورشان در مراسم بزرگداشت کوروش در مجموعه تاریخی پاسارگاد هشدار داده شده و این حضور را مشمول پیگرد قانونی اعلام کرده است.

در تصویری که شهروندیار منتشر کرده، پیام مربوطه حاوی این متن است: «حضور هرگونه تجمعات غیرقانونی در تاریخ ۷ آبان در مجموعه تاریخی پاسارگاد پیگرد قانونی دارد، لازم است با پایبندی به قانون در جهت ارتقاء امنیت …»

برگزاری مراسم بزرگداشت کوروش با موافقت تلویحی مصباح یزدی و وزارت کشور؟!

در حالی‌ که پیشتر اخباری مبنی بر حمایت آیت‌الله دژکام امام جمعه شیراز و آیت‌الله مصباح یزدی از برگزاری روز کوروش توسط رسانه‌ها منتشر شده بود، ولی روابط‌ عمومی دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در فارس طی اطلاعیه‌ای آن را تکذیب کرد.

در این اطلاعیه آمده که در سخنان آیت‌الله دژکام هیچ اشاره‌ای «به کوروش و یا تایید این مناسبت مجعول به عنوان روز بزرگداشت کوروش» نشده و اتفاقا تاکید شده است که «این مناسبت جعلی، یک مسئله و معضل برای استان فارس است که البته ریشه فرهنگی دارد و برای حل آن باید به دنبال راهکار فرهنگی باشیم!»

در این اطلاعیه آمده است: «دشمنان خارجی و برخی عناصر فریب خورده داخلی، تلاش کرده‌اند تا با مطرح نمودن مناسبتی جعلی به عنوان روز کوروش، عرصه‌ای برای تقابل هویت ایرانی و هویت اسلامی و ایجاد تفرقه در میان هموطنانمان ایجاد کنند و آن را به محلی برای ساختارشکنی در راستای پیشبرد اهدافشان تبدیل کنند، حال آنکه مطابق سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی، هویت دینی و اسلامی ما به هیچ عنوان از هویت ایرانی ما جدا نیست و این عرصه، نباید به محلی برای اختلاف افکنی و تفرقه ایجاد شود.»

مردم ایران از پانزده سال پیش و به ویژه در سال‌های اخیر، روز هفتم آبان‌ماه مشهور به روز کوروش را در پاسارگاد جشن می‌گیرند تا به این شخصیت ملی- تاریخی ادای احترام کنند. در سال‌های اخیر، ستیز و دشمنی نظام جمهوری اسلامی با کوروش، منجر به جلوگیری از برگزاری آزادانه‌ی این مراسم توسط مردم شده است. اما بر اثر فشارها این روزها در تقویم رسمی کشور ثبت شده است.

ولی هر سال در آستانه‌ی روز کوروش، دستگاه‌های امنیتی و انتظامی، تبلیغات گسترده‌ای را برای ممانعت از حضور مردم در این روز در محوطه پاسارگاد شروع می‌کنند و چنان فضای امنیتی به وجود می‌آورند که مردم ترسیده و به پاسارگاد نروند. از همین رو بسیاری از مردم به یکدیگر توصیه می‌کنند که این روز را به عنوان یک مناسبت ملی و تاریخی و فرهنگی در هر جایی که هستند گرامی بدارند.

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

به مناسبت سالگرد ترور شاپور بختیار و سروش کتیبه

cafeliberal

حسین فریدون: پرونده من براساس شنود از دفتر رییس جمهور است

cafeliberal

خبر فوری؛ تظاهرات اعتراضی دانشجویان در دانشگاه تهران: دانشجو می‌میرد، ذلت نمی‌پذیرد

cafeliberal

اروپا مهلت ۶۰ روزه ایران را رد کرد

cafeliberal

منابع خبری رادیو پیام اسراییل در تهران:رژیم تلاش گسترده ای برای شناسایی افرادی که اطلاعات محرمانه نظامی را در اختیار امریکا گذاشته اند آغاز کرده

cafeliberal

شکست تیم والیبال ایران از استرالیا؛ کولاکوویچ: در همه زمینه‌ها از ما بهتر بازی کردند

cafeliberal
ajax-loader