3.9 C
تهران
دوشنبه, ۷ بهمن , ۱۳۹۸

اروپا و چین پا پس کشیدند؛ همه از آمریکا حرف‌شنوی دارند؛ با اینهمه «آمریکا در سراشیبی سقوط است»!

-رسول خضری نماینده مجلس شورای اسلامی: خروج آمریکا از برجام صد درصد روی شرایط فعلی اثر گذاشته است. -«فرانسه پا پس کشید»، «چه ما بخواهیم و چه نخواهیم اروپایی‎ها از آمریکا حرف شنوی دارند»، «چین ۱۰ درصد همکاری‌هایی که قبل از برجام با ما داشت را ندارد.» -بیژن زنگنه می‎گوید فروش نفت بحث سیاسی و بیشتر امنیتی شده. -اسدالله بادامچیان دبیرکل حزب موتلفه: آمریکا به علت بحران‌های اخلاقی و مالی در سراشیبی سقوط است! – در چنین شرایطی به اسم پیشبُرد منویات «آقا» در مجلس شورای اسلامی «فراکسیون امامزادگان» تشکیل شده با ۷۰ عضو تا بلکه امکان جدیدی برای لقمه گرفتن بیشتر از «سفره انقلاب» آنهم با تبلیغ خرافات و سوء استفاده از عقاید مذهبی افراد به دست آورند.

جمهوری اسلامی بر اساس اعتراف کارگزارانش با بحران‎های جدی روبروست. در حالی‌که مردم زیر بار فشار اقتصادی که در واپسین روزهای سال ۹۷ تشدید هم شده آسیب می‏‎بینند، از یکسو رقم‎های نجومی اختلاس‎ها و «اخلال در نظام اقتصادی» و پولشویی‎های مدیران یکی پس از دیگری علنی می‎شود و از سوی دیگر مقامات اجرایی بیشتر به درماندگی نظام اعتراف می‌کنند.

شهرستان قیدار، استان زنجان مردم زیر بارش سنگین برف در سرما برای دریافت چند کیلو گوشت سهمیه‌ای یخی صف بسته‌اند

۲۶ اسفند، حسن روحانی افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارمندان و کارگران در سال آینده را تایید کرد و گفت، توان دولت بیشتر از این نبود. این در حالیست که پیش از این محمدباقر نوبخت‌ رئیس سازمان برنامه و بودجه گفته بود دولت حتی توان مالی افزایش حقوق به صورتی که در مجلس تصویب شده است را ندارد و کمی پیش از آن نیز اعتراف کرده بود «تحریم‌ها باعث شده درآمد کشور یک سوم شود و مشخص نیست منبع بودجه افزایش حقوق از چه بخشی تامین خواهد شد.»

در همین ارتباط رسول خضری نماینده مجلس شورای اسلامی در پاسخ به پرسش خبرگزاری ایلنا مبنی بر اینکه «خروج آمریکا از برجام چقدر بر شرایط فعلی اثرگذار بوده گفته «قطعاً خروج آمریکا از برجام روی این شرایط اثر صد درصدی داشته است بطوری که بحث ساز و کار مالی ما را با اروپا تحت تاثیر قرار داد و مشاهده کردید فرانسه که سردمدار این حرکت بود پا پس کشید، زیرا اقتصاد اروپا یک اقتصاد آزاد است.»

این نماینده تاکید کرده «چه ما بخواهیم و چه نخواهیم اینها از آمریکا حرف‌شنوی دارند، چین که شریک تجاری ماست امروز مگر چقدر همکاری دارد؟ ۱۰ درصد همکاری‌هایی که قبل از برجام با ما داشت را ندارد!»

خضری با بیان اینکه «باید یک عزم جدی در مبارزه با فساد داشته باشیم» پرسیده، «چند خاوری دیگر را باید تجربه کنیم، تا بفهیم فساد وجود دارد؟»

وی همچنین هشدار داده «اردیبهشت ماه آینده مشکلات اقتصادی و معیشتی ما بیشتر از گذشته می‌شود و نرخ تورم که امروز بنا بر اعلام صدا و سیما حدود ۴۲٫۵ درصد است دو برابر خواهد شد.»

او با اشاره به مشکلات اقتصادی مردم تاکید کرده «شرایط باید به گونه‌ای باشد که مجموعه نظام به فکر معیشت مردم باشند و دغدغه رفع این مشکلات را داشته باشند که متاسفانه نیست و خودش را درگیر لوایحی می‌کند که شاید اصلاً در حال حاضر ضرورتی ندارد.» اشاره وی به لوایج مربوط به پولشویی است. قضیه اما به این سادگی‎ که  این نماینده ابراز می‌کند نیست و اتفاقاً تصویب CFT و پالرمو و پیوستن ایران به FATF برای نظام بسیار ضروری است و یکی از شروط به راه افتادن ساز و کار مالی اروپایی‌هاست.  وزیر نفت نیز می‎گوید، تصویب لوایح FATF به فروش نفت در سال ۹۸ کمک می‌کند.

نفت یک موضوع امنیتی شده

خبرآنلاین، ۲۷ اسفند، از بیژن زنگنه پرسیده «وضعیت فروش نفت ایران در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ سخت‌تر می‌شود؟» که او پاسخ داده «هیچ پیش‎بینی نمی‎کنم، باید ببینیم چه می‌شود، ما همه حالت‎ها را در نظر می‌گیریم. بحث، بحث سیاسی و بیشتر امنیتی است.»

البته بعضی از چهره‎های سیاسی نظام هم خیال خودشان را راحت کرده‌اند و بطور کلی معتقدند «آمریکا در سراشیبی سقوط است»! البته این ادعا بارها توسط علی خامنه‎ای نیز مطرح شده با این تفاوت که رهبر جمهوری اسلامی در سخنرانی‌‏های خود معجونی از پیش‎بینی‎ها ارائه می‌دهد و هر باند و جناحی به فراخور منفعت خود، به بخشی از حرف‎ها و مواضع رهبر نظام می‌پردازد. چنانکه در بیانیه شش هزار کلمه‎ای اخیر خامنه‎ای موسوم به «گام دوم انقلاب» در یک بند به لزوم تبدیل امامزاده‎ها به قطب فرهنگی اشاره شد و دو سه هفته به اسم پیشبُرد منویات «آقا» در مجلس شورای اسلامی «فراکسیون امامزادگان» تشکیل شده با ۷۰ عضو تا بلکه امکان جدیدی برای لقمه گرفتن بیشتر از «سفره انقلاب» با امامزاده‎ها و موقوفات زیر عنوان فعالیت فرهنگی به دست آورند. اما مطمئناً دغدغه اصلی اغلب مردم تشکیل «فراکسیون امامزادگان» و تبدیل این منبع خرافات به «قطب فرهنگی» آنهم با سرکیسه کردن و سوء استفاده از عقاید مذهبی افراد نیست.

ویدئو بالا مربوط به بازگشایی نمایشگاه عرضه مستقیم کالا به مناسبت شب عید در بندرعباس است. مردم از هم سبقت می‎گیرند تا به غرفه دریافت گوشت و مرغ یخی با نرخ دولتی برسند.

آمریکا در سراشیبی سقوط است!

در این میان، اسدالله بادامچیان دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در تهران با کانگ سام هیون سفیر کره شمالی دیدار کرده است! در این دیدار او ادعا کرده آمریکا به علت بحران‌های اخلاقی و مالی در سراشیبی سقوط است! دبیرکل حزب موتلفه تاکید کرده «میزان بدهی آمریکا در حال حاضر ۲۲ تریلیون دلار است در حالی که طبق آمار، تولید ناخالص ملی آن کشور ۱۶ تریلیون دلار است و این یعنی اینکه آمریکا ورشکسته است و نمی‌تواند به کشورهای مستقل زورگویی کند!»

در واقع بخشی از کارگزاران سیاسی جمهوری اسلامی مانند فرماندهان سپاه و اغلب روحانیون ارشد حکومتی خیال خودشان را راحت کرده‌اند و در باور آخرالزمانی خود معتقدند جمهوری اسلامی در نبرد نهایی که به باورشان در سال ۱۳۹۸ است بر اساس «نصرت و وعده الهی» بینی آمریکا و اسرائیل را به خاک خواهد مالید.

 

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

فلک‌الافلاک ساسانیان در آتش سیگار گردشگران!

cafeliberal

از یلتسین تا میرحسین علی میرحیدری

cafeliberal

۵۸ درصد مردم قدرت خرید مواد غذایی ضروری را ندارند

cafeliberal

سفر «خاص» رامبد جوان و نگار جواهریان به کانادا

cafeliberal

آژیر خطر در اهواز شهر بی‌دفاع: سد کرخه پر شد

cafeliberal

وزیر خارجه واقعی جمهوری اسلامی ایران کیست؟!

cafeliberal
ajax-loader