20.1 C
تهران
جمعه, ۱۵ فروردین , ۱۳۹۹

اسرائیل می کوشد خود را برای احتمال کشانده شدن جنگ ایران و آمریکا به خاک این کشور، خود را آماده سازد

اسرائیل به طور مستقل دارای سه سامانه ضد موشکی می باشد که قادر است انواع موشک ها را در ارتفاعات مختلف شکار کند

اسرائیل می کوشد خود را برای احتمال کشانده شدن جنگ ایران و آمریکا به خاک این کشور، خود را آماده سازد.منابع خبری در اورشلیم می گویند که اسرائیل خود را برای رویارویی با پیامدهای جنگ احتمالی بین حکومت اسلامی ایران و ارتش ایالات متحده آماده می سازد.

به گفته آگاهان، حتی اگر به احتمال قوی، اسرائیل به طور مستقیم در چنین جنگی دخالت نداشته باشد، ولی همکاری های نزدیک با ایالات متحده، و این واقعیت که ارتش آمریکا ممکن است از پایگاه ها و امکانات ارتش اسرائیل برای حمله به هدف های نظامی در ایران استفاده کند، اسرائیل را به طور مستقیم در راستای عملیات انتقام گیرانه رژیم ایران قرار می دهد.

اسرائیل این احتمال را به طور جدی بررسی می کند که در صورت بروز جنگ، نه تنها ممکن است خاک این کشور هدف حملات موشکی مستقیم از داخل ایران قرار گیرد، بلکه حزب الله لبنان، جهاد اسلامی آزادی فلسطین و حتی حماس نیز ممکن است به دستور حکومت ایران، خاک اسرائیل را به طور همزمان هدف صدها و شاید هزاران موشک قرار دهد.

اسرائیل به طور مستقل دارای سه سامانه ضد موشکی می باشد که قادر است انواع موشک ها را در ارتفاعات مختلف شکار کند. ولی مسلما اگر باران موشک بر سر این کشور ببارد، احتمال زیاد می رود که شماری از موشک ها به هدف هایی در داخل کشور اصابت کند. رژیم ایران همواره تهدید کرده است که در صورت بروز جنگ، قادر است اسرائیل را از سه جهت مورد حملات موشکی قرار دهد.

حضور موشک های موسوم به “نقطه زن” رژیم ایران در سوریه را نیز باید به این تهدیدها اضافه کرد.ایالات متحده در روزهای اخیر چندین سامانه ضد موشکی از نوع پاتریوت را به کشورهای منطقه فرستاده تا بتوانند حملات موشکی سپاه پاسداران را تا حد زیادی خنثی کنند. ارتش آمریکا، عمدا نقاط استقرار این ضد موشک ها را فاش نساخته، ولی ممکن است تعدادی از آن ها را در اسرائیل نصب کرده باشد.

در گزارش های پیشین گفته شده بود که ایالات متحده از چند سال پیش، شماری از سامانه های پاتریوت را در اسرائیل باقی گذاشته است.کارشناسان نظامی در اسرائیل می گویند که گرچه ایالات متحده نیروی بزرگی را در نزدیکی آب های جنوبی ایران متمرکز می کند، ولی اگر عملیات جنگی در ابعاد گسترده آغاز شود، ارتش آمریکا از خاک اسرائیل به عنوان یک پایگاه بزرگ و پراهمیت استفاده خواهد کرد.

آشنایان أمور نظامی به رادیو پیام اسرائیل گفتند که ایالات متحده انبارهای بزرگ جنگ افزار و مهمات نیز در اسرائیل ذخیره کرده، که در صورت بروز جنگ، خواهد توانست آن را در صحنه نبرد مورد استفاده قرار دهد و به پرواز دادن اسلحه از ایالات متحده به منطقه نیازی نداشته باشد.

یکی از پرسش هایی که کارشناسان نظامی اسرائیل را در طراحی برنامه های دفاعی، به خود مشغول داشته، آن است که موشک های ساخت حکومت ایران تا چه دقیق است و می تواند به هدف های حساس در اسرائیل اصابت کند.

به گفته کارشناسان نظامی، هشت فروند موشکی که چند ماه پیش توسط سپاه پاسداران به سوی خاک اسرائیل و مواضع نظامی آن شلیک شد، هیچیک به هدف اصابت نکرد. همچنین موشک هایی که رژیم ایران علیه مراکز استقرار داعش در استان دیرالزور در سوریه شلیک کرد، کارساز نبود. هفت موشک در فاصله بسیار دوری از هدف به زمین سقوط کرد و یک موشک نیز به دور از هدف، منفجر گردید.

بسیاری از آشنایان أمور نظامی و سیاسی در اسرائیل بر این گمان هستند که احتمال بروز یک جنگ همه جانبه بین رژیم ایران و ارتش ایالات متحده ضعیف است. ولی آینده قابل پیش بینی نیست و اسرائیل باید خود را برای رویارویی با هرگونه احتمالی، آماده سازد.

نوشته اسرائیل می کوشد خود را برای احتمال کشانده شدن جنگ ایران و آمریکا به خاک این کشور، خود را آماده سازد اولین بار در رادیو پیام اسرائیل. پدیدار شد.

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

پناهندگی سیاسی دو کنشگر هنگ‌ کنگی در آلمان

cafeliberal

ایران و آمریکا: یک کمی جنگ؟

cafeliberal

نگرانی مقامات سریلانکا از احتمال وقوع حملات تروریستی جدید

cafeliberal

در سالگرد افتتاح خط تولید جنگنده «تمام ایرانی»؛ وزیر دفاع می‎گوید در حال ورود به طراحی موتور هواپیما هستیم!

cafeliberal

احتمال انصراف تیم ملّی فوتبال زنان ایران به دلیل برگزاری مسابقات مقدماتی المپیک در اورشلیم!

cafeliberal

“محمدعلی طاهری از کشور خارج شد”

cafeliberal

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض خواهیم کرد که شما با این مسئله موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. تائید بیشتر بخوانید

ajax-loader