اسرائیل هشتمین کشور صادر کننده اسلحه در جهان، پس از ایالات متحده، روسیه، چین و چند کشور دیگر، اعلام گردید

در یک گزارش بین المللی که در این روزها انتشار یافت از جمله آمده است که در میان کشورهای عمده صادر کننده جنگ افزار، اسرائیل در مقام هشتم، و پس از ایالات متحده، روسیه و چند کشور اروپایی قرار دارد. در همین حال، اسرائیل در میان کشورهای خریدار جنگ افزار، از میان چهل کشور در رده پانزدهم قرار دارد.

مقام هشتم در فروش اسلحه، برای اسرائیل یک دستاورد بزرگ است و نشان می دهد که جنگ افزارهای ساخت اسرائیل از کیفیت بالا برخوردار است و در کشورهای جهان خریداران زیادی به آن توجه نشان می دهند. این واقعیت از جمله به خاطر آن است که جنگ افزارهای تولیدی در اسرائیل از تکنولوژی بالا برخوردار است که کمتر کشوری می تواند  با آن رقابت کند.

کشور بزرگ هند یکی از خریداران عمده پهپاد از اسرائیل است. همچنین دولت چین از خریداران عمده جنگ افزار این کشور است.

در آخرین آمار منتشره آمده است که در یک سال اخیر فروش اسلحه در سراسر جهان هشت درصد افزایش داشته است.

ایالات متحده بزرگترین فروشنده اسلحه در جهان محسوب می شود  سهم اسرائیل از کل فروش اسلحه در جهان ظاهرا سه درصد است. ولی همین مقدار کم نیز ظاهرا اسرائیل را در مقام هشتم در میان همه اسلحه فروشان قرار می دهد.

اسرائیل در رشته طراحی و تولید موشک های سبک، به ویژه از نوع موشک های هوا به زمین و موشک ضد تانک و انواع موشک های سبک دیگر از شهرت جهانی برخوردار است. همچنین در زمینه ساخت ماهواره های سبک و تولید وسایل مخابراتی برای نصب در هواپیما، تانک و برخی جنگ افزارهای سنگین دیگر، از شهرت خوبی برخوردار است.

فروش اینگونه جنگ افزارها به کشورهای خارجی، نه تنها موجب دریافت ارز خارجی می شود، بلکه درآمد آن به اسرائیل امکان می دهد که بر بودجه خود به هدف ادامه طراحی و تولید بهترین جنگ افزارها کوشا باشد.

اسرائیل در حال حاضر دارای دو کمپانی بزرگ تولید تسلیحات است که یکی از آن ها در امور هواپیمایی و موشکی فعال است و دیگری به تولید انواع جنگ افزارهای دیگر می پردازد. علاوه بر این چندین کمپانی خصوصی اسرائیل به امور طراحی و تولید وسایل دفاعی می پردازند که خریدار عمده محصولات آن ها ارتش دفاعی اسرائیل است، ولی همزمان، به ده ها کشور خارجی نیز صادر می شود.

 

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

در باب یک خرده پوپولیست

Jahan

با پول پراید در آمریکا چه ماشین‌های می‌توان خرید

cafeliberal

جواد طباطبایی: در سوگ سرو آزاد تبریزی

Jahan

رکود دامن خشکشویی‌ها را هم گرفت؛ کاهش ۴۰درصدی سفارش‌ها در تهران

cafeliberal

فروش گوشت کوسه و گربه‌ماهی در خراسان رضوی

cafeliberal

قیمت اجناس روزانه افزایش پیدا می‌کند

Jahan