اطلاعیه اف‌بی‌آی در دوازدهمین سالگرد ناپدید‌شدن «لوینسون» در ایران؛ جایزه پنج میلیون دلاری برای اطلاعات درباره او

اداره تحقیقات فدرال موسوم به اف‌بی‌آی با صدور بیانیه‌ای از ایران خواست بر اساس تعهدات قبلی، به تحقیقات برای یافتن رابرت لوینسون مامور پیشین این نهاد که دوازده سال پیش در جزیره کیش ایران ناپدید شد، کمک کند.

در بیانیه اف‌بی‌آی آمده است: ۹ مارچ ۲۰۱۹ دوازدهمین سالگرد ناپدیدشدن رابرت (باب) لوینسون در جزیر کیش ایران است. این یک فرصت برای رهبری دولت ایران است که تعهد خود به آزادی های اساسی و حقوق مدنی و بازگشت آقای لوینسون به خانه و خانواده اش را نشان دهد.

اداره تحقیقات فدرال با اشاره به ناپدید شدن لوینسون در خاک ایران یادآور شد که دولت جمهوری اسلامی ایران در سالهای اخیر با مقام های آمریکا توافق کردند که برای اشتراک اطلاعات که به یافتن آقای لوینسون منتهی شود، همکاری کنند. اف‌بی‌آی بار دیگر از دولت ایران می خواهد که به تحقیقات برای یافتن او کمک کند.

ماموریت ناتمام در کیش

آقای لوینسون که کارمند بازنشسته بخش مبارزه با جرائم سازمان یافته پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) بود، در اسفند ۱۳۸۵ در جزیره کیش ناپدید شد. در آن زمان گفته شد او در استخدام یک شرکت خصوصی برای تحقیق درباره قاچاق سیگار وارد ایران شده بود.

در سالهای گذشته برخی نهادهای اطلاعاتی آمریکا گفتند لوینسون احتمالاً از سوی یک گروه ربوده شده و در منطقه مرزی بین ایران با افغانستان و پاکستان نگهداری می‌شود. تاکنون دو ویدئو از او در پنج سال اول ناپدیدشدن او منتشر شد که در یکی از آنها، او در لباس نارنجی دیده می‌شود.

بیانیه اف‌بی‌آی می گوید آقای لوینسون که روز ۱۹ اسفند ۷۱ ساله می شود، ۲۸ سال در اف‌بی‌آی خدمت کرد که ۲۲ سال آن به عنوان مامور ویژه بود.

«کریستوفر ری» رئیس اداره تحقیقات فدرال تاکید کرد که اف‌بی‌آی هرگز لوینسون را فراموش نمی کند و از ایران خواست که همکاری‌های لازم را انجام دهد.

دولت آمریکا برای اطلاعاتی که منجر به یافتن و بازگشت باب لوینسون شود، جایزه‌ای پنج میلیون دلاری تعیین کرده‌است.

برای اطلاع بیشتر از جایزه پنج میلیون دلاری روی این لینک کلیک کنید.

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

بازشناخت و تقویت هویت ملی و پایه‌گذاری جامعه مدنی بر فرهنگ ایرانی

cafeliberal

نژادپرستی مامورین سپاه علیه کودکان بلوچ

cafeliberal

ممنوعیت تک‌خوانی دختران دانش‌آموز و حضور گروه‌های موسیقی در مدارس

cafeliberal

استفاده والدین از اسپرم پسر مرده‌شان برای نوه‌دار شدن

cafeliberal

سیاست آلترناتیو برای اپوزیسیون: نه جنگ، نه جمهوری اسلامی و مخالفت فعال با مذاکرات پنهانی و غیرعلنی و غیرشفاف

cafeliberal

آیا کانال مالی اروپا انتظار ایران را برآورده می‌کند؟

cafeliberal