10.3 C
تهران
جمعه, ۲ اسفند , ۱۳۹۸

اعتراض فعالان حقوق حیوانات به خشونت و بازداشت کشیده شد؛ یک مقام شهرداری: سگ‌ها را با «ترحم» می‌کُشند!

(+عکس، ویدئو) تجمع اعتراضی حامیان حیوانات معترض به تزریق اسید به سگ‌ها توسط «مرکز ساماندهی کهریزک» در مقابل ساختمان شهرداری تهران با دخالت نیروی انتظامی به خشونت کشیده شد. نیروی انتظامی علاوه بر پرتاب گاز اشک‌آور و ضرب و جرح معترضان، شماری از فعالان حقوق حیوانات را نیز بازداشت کرده است.

تجمع اعتراضی فعالان حقوق حیوانات مقابل شهرداری تهران در خیابان بهشت به خشونت کشیده شد

انتشار ویدئو هولناکی از کشتار سگ‌ها با تزریق اسید توسط «مرکز ساماندهی کهریزک» پیمانکار شهرداری تهران، با اعتراض گسترده فعالان حقوق حیوانات روبرو شده است.

این فعالان که روز گذشته نیز مقابل شهرداری کهریزک تجمع کرده بودند، در دومین روز اعتراضات خود توسط نیروی انتظامی مورد ضرب و جرح قرار گرفته و تعدادی از آنان بازداشت شدند.

جزئیات بازداشت‌ها هنوز منتشر نشده ولی برخی منابع غیررسمی تعداد بازداشت‌شدگان را ۱۰ نفر اعلام کرده‌اند.

در حالی‌ که فعالان حقوق حیوانات، فیلم منتشر شده از تزریق اسید توسط پیمانکار شهرداری تهران را متعلق به روزهای اخیر می‌دانند، پیروز حناچی شهردار تهران و غلام محمدی رئیس مرکز ارتباطات شهرداری تهران، تصاویر منتشر شده را مربوط به سال ۱۳۹۶ دانسته‌اند. شهردار تهران گفته، پیمانکار مورد نظر برکنار شده و برای کاهش حساسیت، دستور بررسی داده شده است.

علاوه بر این، یکی از مسئولان روابط عمومی شرکت ساماندهی شهرداری تهران در واکنش به اعتراض‌ها، گفته است: «در تمام دنیا برخی از این سگ‌ها، مرگ با ترحم دارند. در گذشته همه شهرداری‌ها با گلوله و مجوز نیروی انتظامی این سگ‌ها را حذف می‌کردند. در حال حاضر وزیر کشور دستورالعمل صادر کرده است که نباید با گلوله این سگ‌ها را حذف کنید. با تزریق دارو سگ‌ها را می‌کشند که مرگ با ترحم گفته می‌شوند!»

این مقام روابط‌ عمومی «شرکت ساماندهی» ادعا کرده که فیلم منتشر شده توسط «کارگر خاطی» تهیه شده که «بعد از اخراج اقدام به فروش فیلم به حامیان حیوانات می‌کند و به حامیان گفته بود فیلم مربوط به امسال است در صورتی تاریخ فیلم به دوسال پیش بر می‌گردد.» البته جدید یا قدیم بودن این اقدام ضد حقوق حیوانات نقشی در کیفیت آن بازی نمی‌کند.

وی اظهار داشت: «کارگر خاطی باید دور از توله‌ها این کار را انجام می‌داد اما به بدترین حالت انجام داده و لاشه سگ را در محوطه‌ای که سایر سگ‌ها هستند، رها کرده که این اقدامات سبب اخراجش شده بود. البته شاید این اقدامات تعمدی بوده که این فیلم‌ها تهیه شود.»

هفتم امردادماه ۹۸ نیز در جریان جلوگیری  از «زنده‌گیری» و خارج کردن سگ‌ها از منطقه سرخه‌حصار، شماری از فعالان حقوق حیوانات توسط مأموران شهردار تهران در بخش کنترل حیوانات شهری مورد ضرب و جرح قرار گرفتند و بازداشت شدند.


لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

ادامه اعتصاب کارگران نیشکر هفت تپه و آزادی ۶ کارگر بازداشتی در پی ایستادگی همکارانشان

cafeliberal

میدان میلیونی چه زمانی اتفاق می‌افتد؟

Jahan

پیدا و پنهانِ سیاست!

cafeliberal

روحانی رسما اعلام کرد: فروش مازداد تولید آب سنگین و اورانیوم غنی شده، برای شصت روز متوقف می گردد. «به مفهوم خروج از برجام نیست»!

cafeliberal

Mexican drug lord ‘El Chapo’ to spend life behind bars: U.S. judge

cafeliberal

حکومت روحانیان یا حکومت نظامیان، مرتضی مردیها

cafeliberal

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض خواهیم کرد که شما با این مسئله موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. تائید بیشتر بخوانید

ajax-loader