21.4 C
Tehran
پنج شنبه, 28 شهریور , 1398

اعتراض فعالان حقوق حیوانات به خشونت و بازداشت کشیده شد؛ یک مقام شهرداری: سگ‌ها را با «ترحم» می‌کُشند!

(+عکس، ویدئو) تجمع اعتراضی حامیان حیوانات معترض به تزریق اسید به سگ‌ها توسط «مرکز ساماندهی کهریزک» در مقابل ساختمان شهرداری تهران با دخالت نیروی انتظامی به خشونت کشیده شد. نیروی انتظامی علاوه بر پرتاب گاز اشک‌آور و ضرب و جرح معترضان، شماری از فعالان حقوق حیوانات را نیز بازداشت کرده است.

تجمع اعتراضی فعالان حقوق حیوانات مقابل شهرداری تهران در خیابان بهشت به خشونت کشیده شد

انتشار ویدئو هولناکی از کشتار سگ‌ها با تزریق اسید توسط «مرکز ساماندهی کهریزک» پیمانکار شهرداری تهران، با اعتراض گسترده فعالان حقوق حیوانات روبرو شده است.

این فعالان که روز گذشته نیز مقابل شهرداری کهریزک تجمع کرده بودند، در دومین روز اعتراضات خود توسط نیروی انتظامی مورد ضرب و جرح قرار گرفته و تعدادی از آنان بازداشت شدند.

جزئیات بازداشت‌ها هنوز منتشر نشده ولی برخی منابع غیررسمی تعداد بازداشت‌شدگان را ۱۰ نفر اعلام کرده‌اند.

در حالی‌ که فعالان حقوق حیوانات، فیلم منتشر شده از تزریق اسید توسط پیمانکار شهرداری تهران را متعلق به روزهای اخیر می‌دانند، پیروز حناچی شهردار تهران و غلام محمدی رئیس مرکز ارتباطات شهرداری تهران، تصاویر منتشر شده را مربوط به سال ۱۳۹۶ دانسته‌اند. شهردار تهران گفته، پیمانکار مورد نظر برکنار شده و برای کاهش حساسیت، دستور بررسی داده شده است.

علاوه بر این، یکی از مسئولان روابط عمومی شرکت ساماندهی شهرداری تهران در واکنش به اعتراض‌ها، گفته است: «در تمام دنیا برخی از این سگ‌ها، مرگ با ترحم دارند. در گذشته همه شهرداری‌ها با گلوله و مجوز نیروی انتظامی این سگ‌ها را حذف می‌کردند. در حال حاضر وزیر کشور دستورالعمل صادر کرده است که نباید با گلوله این سگ‌ها را حذف کنید. با تزریق دارو سگ‌ها را می‌کشند که مرگ با ترحم گفته می‌شوند!»

این مقام روابط‌ عمومی «شرکت ساماندهی» ادعا کرده که فیلم منتشر شده توسط «کارگر خاطی» تهیه شده که «بعد از اخراج اقدام به فروش فیلم به حامیان حیوانات می‌کند و به حامیان گفته بود فیلم مربوط به امسال است در صورتی تاریخ فیلم به دوسال پیش بر می‌گردد.» البته جدید یا قدیم بودن این اقدام ضد حقوق حیوانات نقشی در کیفیت آن بازی نمی‌کند.

وی اظهار داشت: «کارگر خاطی باید دور از توله‌ها این کار را انجام می‌داد اما به بدترین حالت انجام داده و لاشه سگ را در محوطه‌ای که سایر سگ‌ها هستند، رها کرده که این اقدامات سبب اخراجش شده بود. البته شاید این اقدامات تعمدی بوده که این فیلم‌ها تهیه شود.»

هفتم امردادماه ۹۸ نیز در جریان جلوگیری  از «زنده‌گیری» و خارج کردن سگ‌ها از منطقه سرخه‌حصار، شماری از فعالان حقوق حیوانات توسط مأموران شهردار تهران در بخش کنترل حیوانات شهری مورد ضرب و جرح قرار گرفتند و بازداشت شدند.


لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

خستگی مفرط باعث مرگ بیش از۲۷۰همکار کمیته انتخابات اندونزی شد

cafeliberal

فرمانده ارشد سپاه:چند سال است تلاش دشمنان برای خرابکاری در حوزه موشکی را فهمیده ایم؛ اما صدای آن را درنیاورده ایم

Jahan

ایران کمترین رشد اقتصادی جهان در سال ۲۰۱۹ را خواهد داشت

cafeliberal

اعتراف به «شکست قاطع پیام‌رسان‌های داخلی» توسط معاون وزیر ارتباطات – کمپین حقوق بشر در ایران

cafeliberal

دادگاه سه عضو کانون نویسندگان ایران به دو اتهام با مصادیق غیرقانونی برگزار شد

cafeliberal

بیانیه ۱۰۰ تن از فعالین مدنی و سیاسی داخل و خارج از کشور در حمایت از فرنگیس مظلوم

cafeliberal