7.4 C
Tehran
یکشنبه, 26 آبان , 1398

اعدام یک زندانی در زندان مرکزی زنجان با اتهامات مربوط به مواد مخدر

یک زندانی با اتهامات مربوط به مواد مخدر در زندان مرکزی زنجان به دار آویخته شد. به گزارش سازمان حقوق بشر ایران صبح روز سه‌شنبه ۲۳ مهرماه ۹۸ حکم اعدام یک زندانی به نام بهمن پرویزی اهل میاندوآب با اتهامات مربوط به مواد مخدر در زندان مرکزی زنجان به اجرا درآمد.

براساس این گزارش «بهمن از سال ۱۳۹۳ به همراه دو نفر دیگر به اتهام ۶۵ کیلو مواد [نوع مواد نامعلوم] بازداشت شد و هر سه نفر در دادگاه انقلاب به اعدام محکوم شدند. اما از این میان تنها حکم بهمن اجرا شد و دو همجرمش همچنان در بند هستند».

شایان ذکر است که بر اساس گزارش به ثبت رسیده در کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام در نیمه اول سال جاری ( از اول فروردین ماه ۹۸ تا پایان شهریورماه ۹۸ ) حداقل ۱۳۲ زندانی در سراسر کشور اعدام شدند. در بین این اعدامها ۴ کودک – مجرم، ۴ زندانی سیاسی و ۶ زن وجود داشتند و ۳ زندانی نیز در ملاءعام اعدام شدند.

همچنین در گزارشی دیگر آمده است که طی یکسال از اکتبر ۲۰۱۸ تا اکتبر ۲۰۱۹ دست‌کم ۲۷۳ حکم اعدام در شهرها و زندان‌های مختلف کشور به اجرا درآمده است. در میان اعدام شدگان ۱۱ زن وجود داشتند و ۱۶ اعدام نیز در ملا عام صورت گرفته است. همچنین در این بازه زمانی ۵ کودک مجرم به دار آویخته شدند.

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

اسامی دزدان میلیاردی پولهای مردم ایران با ذکر مبلغ پولهای ضبط شده توسط وزارت خزانه‌داری آمریکا

cafeliberal

وریا یا ترابی؟ دوراهی سیاسی در فوتبال ایران

cafeliberal

تداوم بی خبری از هوشنگ کوشکی/ محرومیت از حق تماس و ملاقات

cafeliberal

آمریکا بخش فولاد و صنایع معدنی ایران را تحریم کرد

cafeliberal

پهپاد آمریکایی را ارتش زد نه سپاه!

cafeliberal

مرکل: پیام‌های توئیتری ترامپ با "عظمت آمریکا" مغایرت دارد

cafeliberal