21.7 C
Tehran
سه شنبه, 26 شهریور , 1398

افشاگری علیه مقامات دفتر خامنه‌ای در بالاترین سطح نظام

عملکرد مدیر اجرایی دفتر سیدعلی خامنه‌ای، موسوم به «بیت رهبری» با اعتراض یکی از مقامات ارشد جمهوری اسلامی مواجه و این مسئله به افشای نقش اطرافیان رهبر جمهوری اسلامی در امور اجرایی و عزل و نصب‌ها منجر شده است.

 

ماجرا از آنجا آغاز شد که عزت‌الله ضرغامی، رئیس اسبق صداوسیما از دخالت وحید حقانیان، مسئول اجرایی دفتر رهبر جمهوری اسلامی در انتخاب دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی خبر داد.

 

ضرغامی که خود عضو این شوراست، در توییتر نوشت: «‏در حالی که رهبر معظم انقلاب مسئولیت بررسی صلاحیت نامزد دبیری شورای عالی انقلاب فرهنگی را مشخصا بر عهده نظر کارشناسی اعضای این شورا گذارده بودند، متاسفانه، در جلسه دیشب مکرراً به صورت علنی و غیرعلنی از تماس‌های آقای وحید حقانیان به منظور رأی مثبت به این نامزد محترم سخن به میان آمد.»

 

 

خود ضرغامی ساعاتی بعد در یک توییت دیگر نوشت: «‏پس از بررسی بیشتر در این خصوص یقین پیدا کردم دخالت آقای وحید حقانیان در مسئله انتخاب آقای دکتر عاملی بدون مجوز معظم له و خودسرانه بوده است.»

 

در واکنش به این افشاگری رئیس اسبق صدا و سیما بود که سخنگوی شورای نگهبان هم در توییتر وارد بحث شد.

عباسعلی کدخدایی «‏فرو کاستن رهبری به تنازعات سیاسی» را «ظلم به مردم و منافع ملی» دانست و نوشت: «رویکرد اصلی ایشان (خامنه‌ای) در تمامی انتصابات مصالح عالی نظام و انگیزه برای ادامه خدمت است تا نگرش های سیاسی. البته بگذریم که برخی تندروها این رویکرد را قیاس به نفس می کنند. عینک سیاست زدگی را رها کنیم و به فکر منافع ملی باشیم.»

 

 

اما ضرغامی با کت کردن توییت کدخدایی و اشاره به آیه‌ای از قرآن اینگونه بحث را ادامه داد: «‏همانگونه که قرآن، بزرگترین ظلم را دروغ بستن به خدا می داند، معتقدم که بزرگترین ظلم به رهبری ‎دروغ بستن به اوست. صیانت از رهبری در این شرایط، بالاترین مصلحت ملی است.»

 

در حالیکه پیش از این، برخی چهره‌های جناح موسوم به اصلاح‌طلب، اشاراتی به نقش وحید حقانیان در مسائل اجرایی کشور داشتند، این نخستین بار است که فردی در مقام عزت‌الله ضرغامی که از شخصیت‌های اصولگرا و نزدیک به خامنه‌ای است، اینچنین علنی به دخالت‌های حقانیان اعتراض می‌کند.

با وجود این، کاربران نکته‌سنج توییتر، در کامنت‌های خود، ضرغامی را هم از انتقادات خود بی‌نصیب نگذاشتند.

از جمله کاربری به نام حامد محمدی که خطاب به رئیس اسبق صداوسیما نوشت: «حالا نیست خود شما در چارچوب رای آحاد ملت سر سفره انقلاب نشستی.»

 

سیدعلی خامنه‌ای، ۱۲ دی، سعیدرضا عاملی را به عضویت شورای عالی انقلاب فرهنگی منصوب کرد و او در همان روز به عنوان دبیر جدید این شورا انتخاب شد.

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

پیام بشار اسد به کردهای سوریه و واکنش شدید او به ترکیه

cafeliberal

مراجعه ٨۵ هزار مجروح در زد و خورد به پزشکى قانونى تهران در ١٠ ماه

cafeliberal

صدور حکم ۲۴ سال زندان برای صبا کردافشاری

cafeliberal

افزایش اعتراض‌ها به نمایشگاه "زنان روبنده‌پوش در آلمان"

cafeliberal

دولت در برابر تهدید اعتصاب جایگاه‌داران سوخت عقب‌نشینی کرد؛ CNG گران شد

cafeliberal

یاشار سلطانی: عامل اخلال در نظام ارزی شخص رئیس جمهوری است

cafeliberal