4.7 C
تهران
دوشنبه, ۲۸ بهمن , ۱۳۹۸

امید به داروهای موثر ضد ویروس کرونا باعث افزایش قیمت نفت شد

به دلیل افزایش امیدواری نسبت به یافتن داروهای موثر برای مقابله با ویروس کرونا قیمت نفت به صورت جهشی در بازار جهانی افزایش یافت.

رسانه‌های چینی روز چهارشنبه ۱۶ فوریه (۵ بهمن) خبری را مبنی بر موفقیت دانشمندان در پیدا کردن داروی جدیدی برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا منتشر کردند. انتشار این خبر باعث افزایش قیمت نفت شد.

روز چهارشنبه قیمت نفت دریای شمال با افزایش ۳،۲ درصد قیمت به بشکه‌ای ۵۵،۷۲ دلار رسید. قیمت نفت سبک آمریکاییWTI نیز ۲،۶ درصد بالا رفت و به قیمت ۵۰،۹۳ دلار در هر بشکه دست یافت.

گزارش رسانه‌های چینی بر مبنای برنامه‌ای بود که از شبکه تلویزیونی اسکای (SKY) در بریتانیا پخش شد. در این برنامه گروهی یک تیم از دانشمندان در بریتانیا عنوان کردند که گام‌های موثری برای پیدا کردن واکسنی برای مقابله با ویروس کرونا برداشته شده است.

شیوع ویروس جدید کرونا در چین منجر به ممنوعیت خروج چینی‌ها از چند شهر این کشور و همچنین محدودیت در تولید شده و برای اقتصاد چین خسارت‌های هنگفتی را به بار آورده است.

گمان می‌رود در بازار جهانی نیز ویروس کرونا باعث شود که تقاضای خرید نفت در سال جاری میلادی ۰،۵ درصد کاهش یابد.

سازمان کشورهای صادرکننده نفت، اوپک، در حال بررسی اثرات زیان‌بخش قیمت نفت کشورهای تولیدکننده است. نشست نمایندگان اوپک که قرار بود در ماه مارس سال جاری انجام گیرد به جلو افتاد و در همین ماه برگزار خواهد شد.

ادوارد مویا، تحلیلگر Broker Oanda در این باره گفت: «این زمانی بحرانی برای قیمت نفت است. اگر تقاضای خرید از سوی چین به عنوان یکی از مهم‌ترین واردکنندگان نفت‌ خام برای مدتی طولانی محدود شود، باعث کاهش عمیق بودجه اوپک خواهد شد.»

در تحقیق جدیدی کارشناسان Analytics  Moody’s بر این عقیده هستند که “با قیمت فعلی تولید کنندگان نفت خام به زودی تولیدات و سرمایه‌گذاری‌های خود را کاهش خواهند داد”. 

از شروع سال جدیدی میلادی تا کنون قیمت نفت حدود ۲۰ درصد کاهش یافته است.


لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

درد دل مالباختگان شبکه کلاهبرداری در ترکیه و مالزی: همه چیز جعل و دروغ و پولشویی بود!

cafeliberal

«برای فیلم‌ها، مصاحبه‌ها و حتی بازتاب فیلم‌هایم به یک سال زندان محکوم شدم» – کمپین حقوق بشر در ایران

cafeliberal

خرابکاری‎ها در منطقه احتمال وقوع درگیری نظامی را افزایش داده

cafeliberal

زلزله‌ای ۶.۸ ریشتری شرق ترکیه را لرزاند

cafeliberal

اخبار رادیو فردا، ساعت ۱۱:۰۰

cafeliberal

جان بولتون:فشار حداکثری بر رژیم ایران تا زمانیکه رفتارش را در برابر جهان و مردم ایران تغییر ندهد ادامه خواهد داشت

cafeliberal
ajax-loader