15.5 C
Tehran
چهارشنبه, 24 مهر , 1398

انتظار کارگران قطار شهری اهواز برای دریافت ۱۶ ماه حقوق!

کارگران شاغل در پروژه مترو اهواز ۱۶ ماه حقوق طلبکار هستند و با وجود اینکه بارها نسبت به این موضوع اعتراض کرده‌اند کارفرما از پرداخت حدود یک سال و نیم حقوق آنها خودداری می‌کند.

تصویر آرشیوی

کارگران شاغل در پروژه قطار شهری اهواز که تعداد آنها حدود ۱۵۰ نفر است از ابتدای سال گذشته تا کنون حقوق دریافت نکرده‌اند و عیدی سال جاری که باید اسفندماه گذشته دریافت می‌کردند را نیز طلبکار هستند.

این کارگران که توسط شرکت پیمانکاری کیسون برای انجام پروژه متروی شهری اهواز مشغول به کار شده‌اند، در ماه‌های گذشته بارها و بارها اعتراضاتی به عدم دریافت حقوق و مزایای شغلی خود برگزار کردند؛ اعتراضاتی که تا کنون نتیجه نداشته است.

این کارگران اکنون ۱۲ ماه دستمزد سال ۹۷ به همراه عیدی و سه ماه دستمزد سال جاری از کارفرما طلبکار هستند. آنها در آخرین اقدام خود صبح چهارشنبه ۱۹ تیرماه با حضور در مقابل ساختمان شهرداری به عقب افتادن حقوق و مزایا اعتراض کردند.

کارگران معترض به خبرگزاری ایلنا گفته‌اند: «در شرایط فعلی اقتصاد کشور که هر روز شاهد افزایش قیمت اجناس مصرفی و غیرمصرفی هستیم، ما کارگران نگران تامین هزینه‌های زندگی خود شده‌ایم.»

آنها همچنین به خبرگزاری ایلنا گفته‌اند که پس از تحمع اعتراضی خود در مقابل ساختمان شهرداری اهواز، به دفتر امام جمعه اهواز نیز مراجعه کرده‌اند اما این دیدار نیز هیچ نتیجه‌ای در بر نداشته است.

این کارگران افزوده‌اند که «در عین حال وضعیت شغلی چند نفر از همکارانمان که با ۶ تا ۷ سال سابقه کار در روزهای پایانی سال گذشته به دلیل اتمام قرارداد کار بیکار شده‌اند، هنوز مشخص نیست.»

کارگران با یادآوری اینکه «کارگران پروژه قطار شهری اهواز سالها در سخت‌ترین شرایط با همت و اراده پولادین کارکنان آن بهترین خدمات را ارائه کرده و باعث سربلندی صنعت  متروی کشور شدند» افزودند: «شایسته نیست با مماشات حقوق کارگران به فراموشی سپرده شود.»

گفتنی است کارگران شاغل در پروژه متروی اهواز بلافاصله پس از تعطیلات نوروز امسال و در روز شنبه ۱۷ فروردین نیز تجمعی اعتراضی برگزار کرده بودند.

 

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

ترامپ: مى‌توانم افغانستان و طالبان را در عرض یک هفته نابود کنم

cafeliberal

درگیری مردم و پاسداران در سوسنگرد؛ استقبال مردم از «حاج محسن رضایی» با فریاد «بی‎شرف بی‎شرف» (+ویدئو)

cafeliberal

لغت‌نامه کدخدا، ۵۲: جهانگیری و کثیف و تخصص

cafeliberal

عربستان حوثی‌های یمن را به حمله به مکه متهم کرد

cafeliberal

ایران برای دور زدن تحریم ها، یک هیات بازرگانی به ترکیه فرستاده است

cafeliberal

ایران: گام‌های بعدی کاهش تعهدات برجامی در راه است

cafeliberal