34.7 C
Tehran
پنج شنبه, ۳۱ مرداد , ۱۳۹۸
سیاست، تاریخ وجامعه

انتقاد بخشدار معمولان به نحوه کمک‌رسانی: اقلام حمایتی از بالا به سوی مردم پرت می‌شود! (+عکس، ویدئو)

بخشدار معمولان پلدختر از نحوه رسیدگی به سیل‌زدگان به شدت انتقاد کرده و گفته که اقلام حمایتی از هلی‌کوپترها به سوی مردم پرتاب می‌شود و به دست نیازمندان نمی‌رسد. همزمان پزشکی قانونی لرستان اعلام کرده است که در جریان سیل اخیر در این استان تا کنون ۱۴ نفر به دلیل خفگی بر اثر غرق شدن در سیل جان خود را از دست داده‌اند.

سیل در لرستان تا کنون ۱۴ کشته بر جای گذاشت

حمیدرضا نظیفی مدیرکل پزشکی قانونی لرستان از مرگ ۱۴ نفر در سیل اخیر در استان لرستان خبر داد که به دلیل خفگی بر اثر غرق شدن در سیل جان سپردند. به گفته وی، «۳ نفر در شهرستان الیگودرز»، «یک نفر در شهرستان دورود»، «۳ نفر در خرم‌آباد«، «۲ نفر در کوهدشت»، «۲ در نفر معمولان»، «۲ نفر در چگنی» و «یک نفر در نورآباد» در جریان سیل در استان لرستان جان خود را از دست دادند.

در حالی‌ که جناح‌های مختلف حکومت هر یک به نوعی در پی نمایش فعالیت و ارائه «خدمات» خودشان به سیل‌زدگان هستند، وضعیت سیل‌زدگان به ویژه در استان لرستان به شدت بحرانی است.

پیرحسین کولیوند رئیس اورژانس کشور درباره خدمات‌رسانی این نهاد به سیل‌زدگان ادعا کرده که هر ۵ دقیقه یکبار یک هلی‌کوپتر به مناطق سیل‌زده فرستاده شده و «در هیچ جای دنیا مانند ایران ژنرال‌ها و مسئولین پای کار نیستند!»

این درحالیست که حبیب‌الله موسوی بخشدار معمولان پلدختر به شدت از امدادرسانی به مناطق سیل‌زده انتقاد کرده و گفته است: «امدادرسانی رضایت‌بخش نیست و به صورت هدفمند و با مدیریت صورت نمی‌گیرد.»

موسوی درباره بیمارستان‌های صحرایی «هلال‌ احمر» نیز گفته است: «چند بیمار توسط بالگرد هلال احمر به مراکز درمانی خرم آباد انتقال داده شد، اما در بیمارستان صحرایی هیچگونه خدمات درمانی ارائه نمی‌شود و هیچ دارویی در درمانگاه معمولان نداریم.»

بخشدار معمولان درباره نحوه امدادرسانی و توزیع اقلام حمایتی می‌گوید «اقلامی که توسط بالگردهای ارتش و هلال‌احمر انجام می‌شود از بالا به سوی مردم پرتاب می‌شود که به دست نیازمندان نمی‌رسد.»

طبق گفته‌های موسوی، در سومین روز از سیل استان لرستان، در شهر معمولان آب، برق و گاز همچنان قطع است و راه‌های ارتباطی ۱۰۰ روستای این بخش بطور کامل مسدود است. کمبود نان و مواد غذایی برای روستاهای مسیر رودخانه کشکان و مادیان‌رود که در اثر سیل دچار خسارت شدید شده‌اند، اکنون وجود دارد.

در منطقه معمولان حدود ۵۰۰ خانه شهری در آب غوطه‌ور شده و ۲۰۰ خانه روستایی در طغیان رودخانه‌ها تخریب شدند.

طبق اعلام بخشدار معمولان، مردمان «روستاهای حاشیه رودخانه کشکان و ۱۶ روستای منطقه زیودار، افرینه دمرود، آمیران کوشکی، چم شهران، بن تمان یک و دو، چم حیدر، کلات، کلات چم حیدر، کلات بر آفتاب، سرنجه زیوه دار، طاق عباسعلی، زیرانبار، برگلان سوخته، بن لار، سرمر، کورشورآب، علیشاه، بن پهنه، افرینه، تودارشاکرمی» شدیداً نیازمند بسته‌های غذایی، چادر، نان و پتو هستند.

بر اثر جاری شدن سیل، سه رودخانه خرم‌رود و رودخانه شهرستان‌های دلفان، کوهدشت، سلسله، پلدختر، معمولان، بروجرد و چگنی طغیان کرده که به دنبال آن سد مروک دورود نیز سرریز کرد و برخی سدها همچون هاله و کزنار در آستانه سرریز شدن هستند. به ساکنان این مناطق هشدار داده شده که منازل خود را ترک کنند ولی هیچکدام از مسئولان نمی‌گویند این سیل‌زدگان که باید خانه و کاشانه‌ی خود را ترک کنند، به کجا بروند و چه امکاناتی برای تأمین نیازهای اولیه آنها تدارک دیده شده است!

برق، آب و گاز بسیاری از مناطق شهری و روستایی قطع شده، پل‌های بسیاری در مسیرهای اصلی و فرعی فرو ریخته و بسیاری از روستاهای سیل‌زده از جمله در منطقه‌ی شهرستان پلدختر راه‌های دسترسی تخریب شده‌اند.

 


لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

احمدی‌نژادی جدید در سودای ریاست‌جمهوری ایران

Jahan

نامه سرگشاده گلرخ ابراهیمی ایرایی از زندان اوین

Jahan

"واداشتن معترضان حجاب اجباری به مصاحبه منزجرکننده است"

cafeliberal

اعدام یک کودک – مجرم اهل سنقر در زندان دیزل‌آباد کرمانشاه

cafeliberal

تکخوانی و مربی مرد برای دختران ممنوع، ساسی مانکن برای همه

cafeliberal

ستاره‌شناس و سنجشگر

cafeliberal