13.2 C
تهران
سه شنبه, ۱۲ فروردین , ۱۳۹۹

ان بی سی نیوز: نرخ مرگ و میر براثر کرونا در ایران بالاتر از چین

ارقام اعلام شده توسط منابع رسمی حکومتی به رغم کوچک نمایی بسیاری که شده است اما نشان می‌دهد که نرخ مرگ و میر در ایران از هر کشور دیگری از جهان بیشتر است.

شبکه تلویزیونی ان‌بی‌سی نیوز در گزارشی اعلام کرد که ایران، پس از چین، بالاترین آمار تلفات بر اثر ویروس کرونا در جهان را داشته است.

گزارش ان‌بی‌سی می‌گوید طبق آمار رسمی،‌ آمار تلفات ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در چین دو درصد و در کره جنوبی یک درصد است؛ ولی ایران حدود ۱۶ درصد مرگ و میر نشان می‌دهد.

این شبکه به نقل از کارشناسان می‌گوید این احتمال وجود دارد که ایران به یکی از نقاط شیوع و گسترش این بیماری در خاورمیانه تبدیل شود.

کریس ویتی، بالاترین مقام پزشکی انگلستان و مشاور ارشد دولت این کشور از شیوع ویروس کرونا در ایران شدیداً ابراز نگرانی کرد و گفت: در ایران نسبت تعداد کشته‌ها به افراد مبتلا بسیار بالا است. از نگاه ما این نشان‌دهنده آن است که این تنها نوک کوه یخی است که قسمت بسیار بزرگی از آن هنوز سر بر نیآورده است.

بر اساس یک برآورد علمی که توسط پژوهشگران کانادایی و آمریکایی صورت گرفته نشان می‌دهد که شمار مبتلایان به ویروس کرونا در ایران می‌تواند تا ٢٠٠ برابر بیش از رقم اعلام‌شده باشد و حتی از ١٨هزار نفر هم فراتر برود. این گزارش هشدار می‌دهد که گستردگی اپیدمی در ایران، خطری است که شاید پیامدهای جهانی وخیمی در پی داشته باشد.

ایساک بوگوچ نویسنده و تحلیلگر و متخصص بیماریهای عفونی در بیمارستان عمومی تورنتو و دانشگاه تورنتو گفته است میزان واقعی شیوع این بیماری نه تنها برای مردم ایران بلکه برای کاناداییها و مردم جهان نگران‌کننده است.

نیویورک تایمز نیز اعلام کرد: شیوع عظیم ویروس در ایران یک تهدید جهانی می‌شود
ایران بعد از چین تبدیل به نقطهٔ دومی برای گسترش بیماری شده است. موارد ابتلاء در عراق، افغانستان، بحرین، کویت، عمان، لبنان، امارات و حتی کانادا همه از ایران آمده‌اند…

تلویزیون سی.ان.ان روز سه‌شنبه ۶ اسفند گزارش داد:

در حال حاضر در این منطقه از جهان، در خاورمیانه، ایران به‌عنوان منشاء و زمین کشت و رشد منطقه‌یی ویروس کرونا ظاهر شده است و از ایران این بیماری ویروسی به عراق، افغانستان، کویت، بحرین، عمان و حتی تا فاصله دورتری به لبنان صادر و گسترش یافته است.

بسیاری از کشورهای همسایه ایران و دیگر کشورها پروازهای خود به ایران و بالعکس را لغو کرده‌اند.
یکی از دلایلی که ابتلا به ویروس کرونا ایران را به این شدت تحت تاثیر قرار داده این است که ایران به پروازهایش به چین در خلال زمانی که شیوع این بیماری در آنجا در جریان بود ادامه داده است. حکومت ایران روابط بسیار نزدیکی، به‌لحاظ سیاسی و اقتصادی با چین دارد. به طوری که تنها از زمانی که مقامات حکومتی ایران اعلام کردند که پروازهای چین به ایران و ایران به چین متوقف شده است، ماهان ایر ۵۵ پرواز انجام داده است.

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

اتحادیه اروپا: برای مقابله با کرونا جامعه جهانی به ایران کمک کند

cafeliberal

مراکز تجاری "غیرضروری" ایران تا ۱۵ فروردین تعطیل می‌شوند

cafeliberal

حکم حسین هدایتی اعلام شد؛ قوه قضاییه در برابر مافیای اقتصادی زانو زد؟!

cafeliberal

دندان پوسیده را باید کشید: «فروپاشی کنترل‌شده» فیلم هالیوودی نیست!

cafeliberal

طنز، جنگ، اپوزیسیون، ترک اصلاح‌طلبی و عاقبت رژیم اسلامی ‌در گفتگو با «سیّد»ابراهیم نبوی

cafeliberal

نشاننده نیش تیز قلم

cafeliberal

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض خواهیم کرد که شما با این مسئله موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. تائید بیشتر بخوانید

ajax-loader