ایران از سامانه ضد موشکی “۱۵ خرداد”  رونمایی کرد و آن را “پیشرفته ترین” خواند

ایران از سامانه ضد موشکی “۱۵ خرداد”  رونمایی کرد و آن را “پیشرفته ترین” خواند

رژیم ایران اعلام کرد که به طراحی و تولید یک سامانه پدافند ضد موشکی موفق شده که قادر است همزمان، شش موشک برای خنثی کردن حملات دشمن شلیک کند. حکومت، این سامانه را “پیشرفته ترین سامانه پدافندی” توصیف کرده است.

سپاهی امیر حاتمی وزیر دفاع رژیک گفت: «جمهوری اسلامی روز به روز به توان دفاعی برای تأمین امنیت ملی و دفاع از منافع ملی خود می‌افزاید و در این مسیر از کسی اجازه نمی‌گیرد».

وزیر دفاع، طبق معمول در حکومت ایران، ادعا کرد که همه مراحل طراحی و تولید این سامانه ضد موشکی در داخل ایران و توسط متخصصان محلی صورت گرفته است.

وی در ادامه افزود:  این سامانه می‌تواند اهدافی نظیر جنگنده و پهپادهای مهاجم را در برد ۱۵۰ کیلومتر شناسایی و تا برد ۱۲۰ کیلومتر ردگیری نماید و توانایی شناسایی اهداف پنهان‌کار در برد ۸۵کیلومتر و درگیری و انهدام آن‌ها را تا برد ۴۵کیلومتری دارا می‌باشد.

خبرگزاری بلومبرگ ده روز پیش خبر داده بود که به دستور پرزیدنت پوتین، روسیه از فروش سامانه های پیشرفته ضد موشکی از قبیل اس – ۴۰۰ به ایران خودداری ورزید.

پاسدار حاتمی گفت:  سامانه پدافند هوایی “۱۵ خرداد” قادر است۶ هدف را به‌طور همزمان شناسایی و ردگیری نموده و علیه۶ هدف عملیات شلیک و انهدام را انجام دهد. از دیگر ویژگی‌های بارز این سامانه سلاح قابلیت تحرک‌پذیری آن می‌باشد، به‌گونه‌ای که زمان حاضر به جنگ و عملیاتی شدن آن کمتر از ۵ دقیقه است.

نوشته ایران از سامانه ضد موشکی “۱۵ خرداد”  رونمایی کرد و آن را “پیشرفته ترین” خواند اولین بار در رادیو پیام اسرائیل. پدیدار شد.

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

پیامدهای منفی برای اقتصاد هند در اثر تحریم نفتی ایران

cafeliberal

مهار کردن حکومت ایران، تشدید تحریم ها، آینده سوریه و همکاری های بیشتر، موضوع های اصلی مذاکرات نتانیاهو – ترامپ

cafeliberal

مامور رژیم ایران در غزه، مسؤول قاچاق دلارهای اعطایی به جهاد اسلامی، توسط اسرائیل هلاک شد

cafeliberal

شش کمیته برای کنترل «رفتار ایران» در ورشو تشکیل می شود

Jahan

نگاهی به شرایط و دستاوردهای سفر وزیر خارجه آلمان به ایران

cafeliberal

مدرسه «لاکچری» نورچشمی‌های نظام: سفرهای ۸۰ میلیون تومانی به فرانسه و سوئیس!

cafeliberal