7.6 C
تهران
پنج شنبه, ۸ اسفند , ۱۳۹۸

ایران از سامانه ضد موشکی “۱۵ خرداد”  رونمایی کرد و آن را “پیشرفته ترین” خواند

ایران از سامانه ضد موشکی “۱۵ خرداد”  رونمایی کرد و آن را “پیشرفته ترین” خواند

رژیم ایران اعلام کرد که به طراحی و تولید یک سامانه پدافند ضد موشکی موفق شده که قادر است همزمان، شش موشک برای خنثی کردن حملات دشمن شلیک کند. حکومت، این سامانه را “پیشرفته ترین سامانه پدافندی” توصیف کرده است.

سپاهی امیر حاتمی وزیر دفاع رژیک گفت: «جمهوری اسلامی روز به روز به توان دفاعی برای تأمین امنیت ملی و دفاع از منافع ملی خود می‌افزاید و در این مسیر از کسی اجازه نمی‌گیرد».

وزیر دفاع، طبق معمول در حکومت ایران، ادعا کرد که همه مراحل طراحی و تولید این سامانه ضد موشکی در داخل ایران و توسط متخصصان محلی صورت گرفته است.

وی در ادامه افزود:  این سامانه می‌تواند اهدافی نظیر جنگنده و پهپادهای مهاجم را در برد ۱۵۰ کیلومتر شناسایی و تا برد ۱۲۰ کیلومتر ردگیری نماید و توانایی شناسایی اهداف پنهان‌کار در برد ۸۵کیلومتر و درگیری و انهدام آن‌ها را تا برد ۴۵کیلومتری دارا می‌باشد.

خبرگزاری بلومبرگ ده روز پیش خبر داده بود که به دستور پرزیدنت پوتین، روسیه از فروش سامانه های پیشرفته ضد موشکی از قبیل اس – ۴۰۰ به ایران خودداری ورزید.

پاسدار حاتمی گفت:  سامانه پدافند هوایی “۱۵ خرداد” قادر است۶ هدف را به‌طور همزمان شناسایی و ردگیری نموده و علیه۶ هدف عملیات شلیک و انهدام را انجام دهد. از دیگر ویژگی‌های بارز این سامانه سلاح قابلیت تحرک‌پذیری آن می‌باشد، به‌گونه‌ای که زمان حاضر به جنگ و عملیاتی شدن آن کمتر از ۵ دقیقه است.

نوشته ایران از سامانه ضد موشکی “۱۵ خرداد”  رونمایی کرد و آن را “پیشرفته ترین” خواند اولین بار در رادیو پیام اسرائیل. پدیدار شد.

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

اعتراف رئیس پلیس استان خوزستان به وجود ۱۷۰ دوربین برای کنترل مردم در شهر اهواز

cafeliberal

ضرب و شتم زندانیان سیاسی اعتصابی در زندان ارومیه

cafeliberal

مردمِ زیرِ زمین – نگاه نو

cafeliberal

اعدام یک زندانی در زندان خدابنده

cafeliberal

بازیکنان تیم استقلال اعتصاب کردند

cafeliberal

روحانی در جمع کارگران: شیف‌های کاری را بیشتر کنید

cafeliberal

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض خواهیم کرد که شما با این مسئله موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. تائید بیشتر بخوانید

ajax-loader