8.4 C
تهران
شنبه, ۳ اسفند , ۱۳۹۸

اینفانتینو رئیس فدراسیون جهانى فوتبال باقى ماند

جیانى اینفانتینو رئیس فدراسیون جهانى فوتبال روز چهارشنبه براى چهار سال دیگر به ریاست فیفا برگزیده شد و به این ترتیب جیانى ۴٩ ساله براى پنجمین سال به مدیریت فوتبال جهان ادامه خواهد داد.

جیانی اینفانتینو

به گزارش روابط عمومى فدراسیون جهانى فوتبال و وبسایت فیفا، تصمیم به ادامه کار اینفانتینو که تبعه سوئیس و ایتالیاست تا سال ۲۰۲۳، این هفته در کنگره فیفا در پاریس گرفته شد. او تنها نامزد ریاست فیفا بود و نهمین رئیس فدراسیون جهانى فوتبال است که در سال ٢٠١۶ با راى ٢١١ عضو این فدراسیون به ریاست آن انتخاب گردید.

در این کنگره اختصاص ٨١٠ میلیون دلار براى سرمایه‌گذارى در توسعه و گسترش فوتبال جهان تصویب گردید. هفتادمین کنگره فیفا در ماه مه ٢٠٢٠ در آدیس آبابا پایتخت اتیوپى برپا خواهد شد.

اینفانتینو که یک حقوقدان و وکیل دعاوى است پیش از رسیدن به این مقام، رئیس اتحادیه فوتبال اروپا بود.

سپ بلاتر رئیس پیشین فیفا که سال‌ها این مسئولیت را به عهده داشت در سال ٢٠١۶ به دلیل فساد گسترده در فیفا در دادگاه محکوم به ۶ سال محرومیت از هرگونه فعالیت  در رابطه با ورزش فوتبال شد.

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

آتش زیر خاکستری که خودی‌ها را می‌سوزاند 

cafeliberal

حمله موشکی اسرائیل به مقرّ سپاه و حزب‎الله در سوریه

cafeliberal

ایران زخمی و اسیر روسیه!

cafeliberal

اصلاح‌طلبان و اصول‌گرایان در بیت رهبری جلسه می‌گذارند

Jahan

جمهوری اسلامی مسئول همه بدبختی‌های یمن است

cafeliberal

پرزیدنت ترامپ دستور اعزام ۱۵۰۰ نیروی نظامی جدید به خاورمیانه را صادر کرد

cafeliberal

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض خواهیم کرد که شما با این مسئله موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. تائید بیشتر بخوانید

ajax-loader