13.2 C
تهران
سه شنبه, ۱۲ فروردین , ۱۳۹۹

باب ایگر مدیرعامل شرکت دیزنی در اقدامی تعجب‌برانگیز استعفا داد

باب ایگر، مدیرعامل شرکت دیزنی، از سمت خود استعفا داد. کناره‌گیری او که به عنوان یکی از قدرتمندترین مردان هالیوود شناخته می شود، تعجب بسیاری را برانگیخته است. آقای ایگر تا پایان سال ۲۰۲۱ به عنوان رئیس هیأت مدیره دیزنی فعالیت خواهد کرد.

آقای ایگر می گوید پس از اتمام پروژه‌های بزرگ دیزنی، از جمله ادغام با فاکس و راه‌اندازی شبکه «دیزنی پلاس»، قصد دارد تا زمان بازنشستگی بر روی پروژه های خلاقه کار کند.

چند ساعت پس ازاعلام خبر کناره‌گیری باب ایگر، سهام دیزنی ۲.۵ درصد افت کرد. باب چپِک، که پیش از این مدیر پارک‌ها و محصولات دیزنی بود، فعالیت خود را به عنوان مدیرعامل آغاز خواهد کرد.

دیزنی در دوران ریاست آقای ایگر از سال ۲۰۰۵ توسعه یافت. یکی از کارهای مهم آقای ایگر، قدم گذاشتن به قلمرو روپرت مرداک، غول رسانه‌ای، و خرید بخش بزرگی از کمپانی فاکس قرن بیست و یکم او بود.

شرکت دیزنی ۱۳ فیلم از ۲۰ فیلم پردرآمد دهه ۲۰۱۰ – از جمله فیلم «انتقام‌جویان: پایان بازی» که پردرآمدترین فیلم تاریخ سینما شد – را تولید کرده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

«استفراغ وسع» آیت‌الله‌ها به روی نظام مقدس؛ جدال «فقهای مجتهد» سر املاکی که ارثیه پدری‌شان نیست!

cafeliberal

یک مقام ارشد آمریکایی که مسئول تهیه طرح صلح کشور اسرائیل و فلسطینی ها میباشد گفت که این طرح حدود ۲ ماه دیگر ارائه خواهد شد

cafeliberal

پیگرد قضایی کوین اسپیسی، هنرپیشه سرشناس هالیوود، متوقف شد

cafeliberal

از دست دادن قلمرو ملّی

cafeliberal

مونیخ، میزبان نمایشگاه بین‌المللی خودروی آلمان در سال ۲۰۲۱

cafeliberal

پایان رسمی پیمان منع موشک‌های هسته‌ای آمریکا و روسیه

cafeliberal

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض خواهیم کرد که شما با این مسئله موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. تائید بیشتر بخوانید

ajax-loader