13.6 C
تهران
شنبه, ۱۶ فروردین , ۱۳۹۹

بازداشت‌ها در شرکت‌های اتومبیل‌سازی ادامه دارد؛ مدیر عامل «ایران خودرو» برکنار شد

دو نفر از مدیران شرکت اتومبیل‌سازی «ایران‌ خودرو» بازداشت شدند. سخنگوی دولت نیز روز دوشنبه ۲۸ امرداد ۱۳۹۸ خبر برکناری هاشم یکه‌زارع مدیر عامل این شرکت اتومبیل‌سازی را اعلام کرد.

هاشم یکه‌زارع مدیر عامل «ایران خودرو»

بر اساس گزارش‌های منتشر شده تعدادی از مدیران دو شرکت اتومبیل‌سازی «سایپا» و «ایران خودرو» به دلیل تخلفات مالی در فروش اتومبیل از سوی این شرکت‌ها بازداشت شدند که دو مدیر ارشد «ایران خودرو» از جمله بازداشت‌شدگان هستند.

همچنین از روز یکشنبه ۲۷ امرداد نیز یک تیم بازرسی جهت بررسی مسائل مربوط به فروش اتومبیل در بخش مالی «ایران خودرو» مستقر شده‌اند.

خبرگزاری فارس در این‌باره نوشته است یکی از معاونان «ایران خودرو» و یکی دیگر از مدیران این شرکت طی روزهای گذشته از سمت خود برکنار شده و پس از آن نیز بازداشت شده‌اند.

گفتنی است چند روز پیش غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه نیز از بازداشت برخی مدیران سایپا خبر داده بود. اسماعیلی درباره بازداشت مدیر عامل شرکت اتومبیل‌سازی سایپا گفته بود که «این پرونده ۲۵ متهم دارد که ۶ نفر بازداشت هستند برخی از بازداشتی‌ها از مدیران سایپا هستند و برخی هم از شرکت ها و نمایندگی های سایپا هستند که مبادرت به ثبت نام خودرو می کردند. این پرونده با جدیت در حال بررسی است.»

بر اساس خبری که شنبه گذشته ۱۹ امرداد ۱۳۹۸ منتشر شد سیدجواد سلیمانی مدیرعامل گروه «خودروسازی سایپا» با حکم بازپرس شعبه پنجم دادسرای کارکنان دولت از اسفندماه سال گذشته به مدت ۶ماه ممنوع‌الخروج شده است.

وبسایت «نود اقتصادی» نیز همان روز از انجام مراحل بازپرسی مدیرعامل اسبق سایپا به دلیل برخی مشکلات در فروش اتومبیل خبر داد و نوشت: «در روزهای اخیر برخی رسانه‌ها مدعی شده بودند که تعدادی از مدیران سابق سایپا به دلیل تخلفات گسترده بازداشت شده‌اند. این مقام آگاه که نخواست نامی از او در خبر ذکر شود به «نود اقتصادی» گفت که شنیده شده که بجز مدیرعامل اسبق، معاون سابق فروش سایپا نیز در همین مرحله بازپرسی قرار دارد.»

همزمان خبری درباره مسدود شدن حساب‌های بانکی هاشم یکه‌زارع مدیرعامل شرکت اتومبیل‌سازی «ایران خودرو» نیز منتشر شد. نامه‌ای نیز در فضای مجازی منتشر شد که نشان از دستورالعمل اداره دعاوی حقوقی بانک مرکزی و حکم قضایی بازپرس شعبه ۱۴ ناحیه ۲۸ دادسرای عمومی و انقلاب تهران در مورد پرونده مدیرعامل گروه صنعتی «ایران خودرو» داشت.

تصویر منتشر شده از دستور مسدد شدن حساب‌های هاشم یکه‌زارع مدیر عامل «ایران خودرو»

اکنون مشخص شده است که هاشم یکه‌زارع مدیرعامل شرکت اتومبیل‌سازی «ایران خودرو» در روزهای گذشته برکنار هم شده است. با این همه علی ربیعی گفته است هاشم یکه‌زارع «به دلیل تغییر قیمت» از مقام خود برکنار و عباس علی‌آبادی مدیرعامل «مپنا» جایگزین او می‌شود.

بر اساس توضیحات علی ربیعی، هاشم یکه‌زاره «به صورت عمدی» و «بدون هماهنگی» قیمت محصولات این شرکت را افزایش داده است. سخنگوی دولت البته همچنان احتمالات را نیز در این‌باره در نظر گرفته و گفته است: «باید بررسی شود که این افزایش قیمت آیا اشتباه نرم‌افزاری بوده است یا خطای شخصی!»


لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

سازمان عفو بین‌الملل: اعدام دو کودک‌مجرم در شیراز

cafeliberal

نیویورک، ایستگاه پایانیِ استمرار رژیم وحشت

cafeliberal

هشدار بیش از ۱۱ هزار دانشمند جهان درباره تغییرات اقلیمی

cafeliberal

مدالِ مرگ برای رهبر نظام

cafeliberal

به بهانه انقلاب ۵۷ (۴)، ارتجاع سرخ و سیاه

Jahan

یاسمن آریانی؛ جدال با حاکمیت زن‌ستیز

cafeliberal

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض خواهیم کرد که شما با این مسئله موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. تائید بیشتر بخوانید

ajax-loader