بازداشت‌ گسترده مدیران سازمان محیط زیست به اتهام مالی

منابع داخلی می‌گویند مدیر اداره محیط‌زیست استان سمنان، معاونش و سه رشوه‌دهنده بازداشت شدند. پیشتر مدیران سابق سازمان محیط زیست یزد و کرمان نیز با اتهامات مالی بازداشت و برکنار شده بودند.

عباسعلی دامنگیر مدیرکل سازمان محیط‌زیست استان سمنان (سمت راست) و حسین سادات موسوی مدیرکل سابق حاظت محیط زیست استان یزد

منابع داخلی از بازداشت موقت عباسعلی دامنگیر مدیرکل محیط‌زیست استان سمنان و معاونش و سه فرد رشوه‌دهنده خبر داده‌اند.

حیدر آسیابی دادستان سمنان اعلام کرده که فساد مالی و «رشوه» موضوع پرونده قضایی مدیران محیط‌ زیست سمنان است که حول و حوش پرداخت بیش از یک میلیارد تومان رشوه می‌گردد.

آنگونه که حیدر آسیابی دادستان استان سمنان درباره آخرین وضعیت افراد بازداشت شده توضیح داده، «متهمان ۵ نفر بودند که یک نفر مدیرکل و یک نفر معاون وی بوده است.»

دادستان سمنان گفته که مبلغ این پرونده مشخص نیست ولی حدودا بیش از یک میلیارد تومان بوده است

پیش از این نیز مدیرکل سازمان محیط زیست استان یزد به اتهام فساد مالی بازداشت و برکنار شده بود. همچنین مدیرکل سابق سازمان محیط زیست استان کرمان بطور ناگهانی برکنار شد که گفته می‌شود احتمالا به دلیل فساد مالی بوده است.

عباسعلی دامنگیر مدیرکل سازمان محیط‌ زیست استان سمنان پیشتر نیز در قصور و کوتاهی در پرونده مرگ ۵ رأس گورخر ایرانی هنگام انتقال از پارک ملی توران به پارک ملی کویر با انتقادهای شدیدی مواجه شده بود. وی در دی‌ماه توسط عیسی کلانتری رئیس سازمان محیط زیست به عنوان «مدیرکل برتر محیط زیست» انتخاب شده و مورد تقدیر قرار گرفته بود.

بهمن‌ماه امسال نیز، بازداشت حسین سادات موسوی مدیرکل سابق حفاظت محیط زیست استان یزد، با اتهام فساد مالی و ارتشاء خبرساز شده بود.

علی‌اکبر شمس دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان یزد، «ارتشاء»، «تضییع حقوق دولت در عدم انجام وظیفه قانونی» و «اهمال در این زمینه» و «سوء استفاده از موقعیت شغلی» را اتهامات وارده به موسوی اعلام کرده بود.

برخی منابع امور مربوط به محیط‌ زیست، بازداشت‌ مدیران ارشد این سازمان در استان‌ یزد، سمنان و کرمان را با صدور مجوز از سوی مقامات این استان‌ها جهت ایجاد شکارگاه خصوصی مرتبط می‌دانند. این سه استان تنها استان‌هایی هستند که در آنها مجوز قُرُق اختصاصی صادر می‌شود و شکارچیان در آنها فعال هستند!

 

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

تحلیل گران بی بی سی و ۴۰ سالگیِ انقلاب نکبت بار اسلامی؛ ف. م. سخن

Jahan

مارک ویلموتس گزینه‎ یک میلیون دلاری سرمربیگری تیم ملی فوتبال ایران

cafeliberal

محمد بابایی | نفرت‌پراکنی مذهبی، فراتر از یک نزاع فرقه‌ای

cafeliberal

وال استریت ژورنال: ایران برای حمله به نیروهای آمریکایی برنامه‌ریزی کرده است

cafeliberal

مهم‌ترین میراث آیت‌الله خمینی برای ایران چه بود؟

cafeliberal

انتقاد سفیر اسرائیل از توئیت جواد ظریف؛ «به زبان دیگری خواهان نابودی کشورهای ما است»

cafeliberal