16.2 C
Tehran
پنج شنبه, 25 مهر , 1398

بازداشت برادر و بستگان مسیح علینژاد توسط ماموران وزارت اطلاعات

(+ویدئو) مسیح علینژاد خبرنگار سابق و فعال حقوق بشر و بنیانگذار کمپین‌ «چهارشنبه‌های سفید» در توئیتر خود از بازداشت برادر و بستگانش توسط مأموران وزارت اطلاعات خبر داد. او این اقدام حکومت را گروگانگیری و خشونت خواند آنهم درست در زمانی‌ که مقامات جمهوری اسلامی در سازمان ملل متحد ادعای صلح‌دوستی می‌کنند.

علی علینژاد برادر مسیح علینژاد

علینژاد با انتشار ویدئویی در صفحه اینستاگرامش گفت که ماموران وزارت اطلاعات به خانه علی علینژاد برادر ۴۵ ساله‌اش حمله کرده‌ و وی را با دستبند و چشم‌بند در مقابل دو فرزند کوچکش بازداشت کردند.

علینژاد گفت که ماموران توضیحی درباره این بازداشت نداده‌اند و فقط گفته‌اند که به جرم ارتباط با مسیح علینژاد می‌خواهند از وی سوالاتی بپرسند!

این فعال حقوق زنان در این ویدئوی گفت که پیش از اینهم مادرش را به دلیل تماس‌های تلفنی که با او داشته، ساعت‌ها بازجویی کرده‌اند.

آنگونه که مسیح علینژاد در این ویدئو شرح داده، ماموران وزارت اطلاعات همچنین به خانه همسر سابق وی رفته‌ و برادر و خواهر او را بازداشت کرده‌اند. به گفته علینژاد، همسر سابق وی تدوین برخی از کارهای او را انجام داده است.

این فعال حقوق بشر می‌گوید این کار گروگانگیری و خشونت است آنهم درست در زمانی که حسن روحانی و محمدجواد ظریف در سازمان ملل متحد خود را منادی صلح قلمداد می‌کنند ولی علیه مردم خشونت، ترور و گروگانگیری به کار می‌بندند.

او گفته است: «هر وقت مردم ایران در برابر گروگانگیری و ترور در جمهوری اسلامی ساکت شدند، من هم ساکت می‌شوم.»

تعیین ۱ تا ۱۰ سال زندان به «جرم» ارسال فیلم و عکس برای «مسیح علینژاد»؛ مقابله با شجاعتی که تکثیر می‌شود…

موسی غضنفرآبادی رئیس دادگاه انقلاب تهران، چندی پیش گفته‌ بود ارسال فیلم و عکس برای مسیح علینژاد جرم و مشمول ماده ۵۰۸ (کتاب پنجم) قانون مجازات اسلامی است.

 


لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

بن سلمان به طور جدی در حال بررسی گفت‌وگو با تهران است

Jahan

نامه سرگشاده گلرخ ابراهیمی ایرایی از زندان اوین

Jahan

پیام دولت ترامپ برای حکومت ایران

Jahan

بازشناخت و تقویت هویت ملی و پایه‌گذاری جامعه مدنی بر فرهنگ ایرانی

cafeliberal

وقتی تنِ خبرنویس رادیو فردا به تن آمدنیوز و روح الله زم می خورد!؛ ف. م. سخن

cafeliberal

افزایش بودجه دفاعی آلمان به بیش از ۵۰ میلیارد یورو در سال ۲۰۲۰

cafeliberal