بازی با جان مردم؛ توزیع لاستیک‌های تاریخ مصرف گذشته در بازار ایران

یک نماینده مجلس شورای اسلامی از توزیع لاستیک‌های تاریخ مصرف گذشته اتومبیل در بازار خبر داده است. اما رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک، فیلتر و تعویض روغن این خبر را تکذیب کرده است.

مجید کیانپور عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از فروش لاستیک‌های تاریخ مصرف گذشته در بازار خبر داده و آن را فاجعه‌بار خوانده است.

مجید کیانپور با تأکید بر اینکه عرضه لاستیک های تاریخ مصرف گذشته در بازار غیرقابل گذشت و بخشش است گفته که «بطور حتم وزارت صنعت، معدن و تجارت باید نسبت به موضوعات مطروحه درباره فروش لاستیک‌های تاریخ مصرف گذشته در بازار پاسخ دهد، چون متولی [مسئول] اصلی این حوزه است.»

این عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی افزوده است که «فروش لاستیک‌های غیراستاندارد و منقضی شده یک موضوع فاجعه‌بار است، چرا که با استفاده از این لاستیک‌ها خطر بروز ترکیدگی تایر و تصادف چندین برابر می‌شود.»

به عقیده این نماینده مجلس شورای اسلامی، قوه قضائیه باید با متخلفان برخورد و آنها را به اشد مجازات برساند تا دیگر برای کسب سودهای کلان با زندگی و جان مردم بازی نکنند.

کیانپور افزوده است که کمیسیون عمران مجلس شوراس اسلامی به مسئله عرضه لاستیک‌های تاریخ مصرف گذشته در بازار ورود خواهد کرد و در این رابطه نشستی با حضور مسئولان وزارتخانه‌های راه و صنعت برگزار می‌شود.

با این وجود داوود سعادتی‌نژاد رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک، فیلتر و تعویض روغن ادعای کیانپور را رد کرده و گفته است که از سال ۹۳ با نظارتی که توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف و اتحادیه صورت می‌گیرد، عرضه لاستیک تاریخ مصرف گذشته یا تقلبی امکانپذیر نیست.

رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک، فیلتر و تعویض روغن افزوده است: «تولید لاستیک در کشور به روز است و به دلیل داشتن مشتری به هیچ عنوان در انبار‌ها نمی‌ماند که تاریخ مصرف آنها منقصی شود همچنین هر لاستیکی که تولید می‌شود سه تا چهار سال گارانتی دارند.»

داوود سعادتی‌نژاد مدعی شده است: «در گذشته شاید این موضوع امکان پذیر بود، اما در طی ۴ سال اخیر به دلیل اینکه بیشتر لاستیک کشور در داخل تولید می‌شود این موضوع امکان‌پذیر نیست.»

ترخیص انبوه لاستیک غیراستاندارد و آزمایش‌نشده از گمرک

گفتنی است عمر مفید لاستیک اتومبیل پنج سال پس از تولید آن است و استفاده از لاستیک‌های تاریخ مصرف گذشته خطر ترکیدگی تایر هنگام رانندگی و تصادف و چپ شدن اتومبیل را ایجاد می‌کند.

اکنون، جدا از موضوع واردات و توزیع لاستیک‌های تاریخ مصرف گذشته، بحران اقتصادی خانوارهای بسیاری را به خرید لاستیک‌های دست دوم کشانده که این نیز خطری جدی برای رانندگان و سرنشینان اتومبیل به همراه دارد.

برای نمونه احمد کریمی دبیر کانون کامیونداران چندی پیش خبر داد که در دوران کمبود تایر در بازار، انبار تایرهای دست دوم خالی شد و تمام این تایرها در بازار توزیع شده است.

کریمی گفته تایرهایی وارد بازار شد که در سال ۲۰۱۲ حواله آنها صادر شده بود؛ این در حالیست که طول عمر تایر سه سال است و بعد از سه سال تایرها منقضی می‌شوند اما در ۴ ماه گذشته و در سال ۲۰۱۸ تایرهایی به فروش رسیدند که تاریخ حواله آن‌ها به سال ۲۰۱۲ بر می‌گشت.

یک عضو انجمن صنعت تایر ایران در مورد توزیع تایر‌های تاریخ گذشته به وبسایت خبری رویداد ۲۴ گفته است: «در گذشته ضوابطی برای کنترل تایرها از سوی بازرسان وجود داشت، اما متأسفانه از سال گذشته این کنترل‌ها لغو شد.»

در حالی که وزارت صنعت، معدن و تجارت این خبر را نیز تکذیب کرده اما احمد کریمی دبیر کانون کامیونداران ایران تأکید کرده است که گزارش سرنگون شدن کامیون‌ها به دلیل ترکیدگی لاستیک ناشی از استفاده از لاستیک‌های تاریخ انقضا گذشته را به این وزارتخانه ارسال کرده است.

نادر قاضی پور یک نماینده دیگر مجلس شورای اسلامی نیز چندی پیش از ورود لاستیک‌های کهنه از چین و کره به مناطق آزاد ایران خبر داده و گفته بود این لاستیک‌ها به بهانه‌های مختلف از گمرک ترخیص شده و وارد بازار کشور می‌شوند.

سومین روز اعتصاب سراسری کامیونداران: یک جفت لاستیک ۹ میلیون تومان!

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

وزارت خارجه جمهوری اسلامی بازداشت شهروند آمریکایی در مشهد را تایید کرد

cafeliberal

علی علیزاده از اخراج از دانشگاه میدل‌سکس انگلستان تا رسیدن به راهپیمایی اربعین!

cafeliberal

مذاکرات آمریکا و کره شمالى ساعاتى پس از آغاز متوقف شد

cafeliberal

همایش «اتحادیه اروپا باید سپاه پاسداران را در لیست سازمان‌های تروریستی قرار دهد» (برلین)

cafeliberal

ادامه رایزنی‌ها در اتحادیه اروپا برای تعیین چند مقام ریاستی

cafeliberal

کسری ادامه‌دار بودجه آموزش و پرورش و دغدغه‌های فرهنگیان

cafeliberal
ajax-loader