7.5 C
تهران
شنبه, ۳ اسفند , ۱۳۹۸

«برزان محمدی همچنان در زندان بزرگ تهران نگهداری می شود»

برزان محمدی، زندانی سیاسی، هم اکنون در زندان بزرگ تهران در میان زندانیان جرایم خطرناک به سر می‌برد و خطرات جانی وی را تهدید می‌کنند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، همبندیان برزان محمدی از زندان بزرگ تهران تأیید کرده‌اند که او همچنان در تیپ ۱ زندان بزرگ تهران نگهداری می‌شود و به دنبال انتشار خبر مرگ علیرضا شیرمحمدعلی تحت فشار و بازجویی قرار دارد.

از سویی دیگر تداوم نگهداری این زندانی سیاسی در بند زندانیان جرایم خطرناک وی را در شرایط نامساعد روحی نیز قرار داده است.

گفتنی است که رسانه‌های فارسی زبان همچون بی بی سی فارسی، ۲۸ خردادماه خبری مبنی انتقال برزان محمدی به زندان اوین منتشر کردند؛ این خبر قویا از سوی تارنگار حقوق بشر در ایران تکذیب می‌شود.

برزان محمدی، ۴۱ ساله و اهل سروآباد کردستان در جریان اعتراضات سراسری مردادماه ۹۶ بازداشت شده‌است.

وی در دادگاه بدوی از بابت اتهامات «اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملی» و «تبلیغ علیه نظام» به ۶ سال حبس تعزیری شد که این حکم طی دادگاه تجدیدنظر به ۳ سال و ۶ ماه حبس تعزیری کاهش یافته است.

او به همراه همبندی سابق‌اش، علیرضا شیرمحمدعلی در اسفندماه ۹۷ در اعتراض به شرایط نگهداری‌شان دست اعتصاب غذا زدند اما مسئولان توجهی به خواسته آنان نکردند.

علیرضا شیرمحمدعلی که با اتهامات سیاسی به ۸ سال حبس محکوم بود، پس از چندین ماه اعتراض های علنی و کتبی در ۲۰ خرداد ۹۸ از سوی دو تن از زندانیان جرایم خطرناک به قتل رسید.

زندان بزرگ تهران (فشافویه) طی سال های اخیر محل نگهداری زندانیان سیاسی و عقیدتی گشته است؛ این درحالی است که زندانیان با جرایم خطرناک نیز در این زندان محبوس‌اند.

برزان محمدی، سهیل عربی و شماری از دروایش گنابادی همچون صالح الدین مرادی، مجید رشیدی، سعید سلطان‌پور، حیدر تیموری، احسان ملک مولوی، بابک مرادی، سخاوت سلیمی، علی اکبر داداشی، احمد ایرانی‌خواه، سعید دوراندیش و محمد کریم مایی بدون رعایت اصل تفکیک جرایم در تیپ یک این زندان نگهداری می شوند.

زندانیان سیاسی و عقیدتی بارها طی درگیری هایی بین زندانیان عادی مورد ضرب و شتم قرار گرفته و دچار مجروحیت های جدی شده اند.

درگیری بین زندانیان در این بند امری رایج است که در حضور مسئولین زندان صورت می گیرد اما هیچ اقدامی برای جلوگیری از وقوع درگیری ها صورت نمی‌گیرد.

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

پوشش پنجمین نشست بین المللی یادبود قربانیان هولوکاست در اورشلیم

cafeliberal

هوشنگ امیراحمدی در گفتگو با کیهان لندن: ظریف به تحریک نایاک کارهایی کرد در چارچوب منافع نظام و نه منافع ملّی!

cafeliberal

آیت‌الله سیستانی خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام در عراق شد

cafeliberal

منشه امیر: رژیم کمونیستی چین و حکومت اسلامی ایران وجود ملت را مدیون وجود خویش می دانند!

cafeliberal

با تایید سه مورد جدید آمار مبتلایان به کرونا در ایران به پنج نفر رسید؛ انتقال پنج بیمار مشکوک از قم به تهران

cafeliberal

روزنامه های بیروت می نویسند که ایالات متحده برای پایان بخشیدن به نزاع بین لبنان و اسرائیل در مورد تعیین خط مرزی دریایی به طور جدی وارد صحنه شده است

cafeliberal

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض خواهیم کرد که شما با این مسئله موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. تائید بیشتر بخوانید

ajax-loader