35.9 C
Tehran
پنج شنبه, ۲۷ تیر , ۱۳۹۸
سیاست-جامعه

برق در مناطق وسیعی از چندین کشور آمریکای لاتین قطع شد

 صبح روز یکشنبه ۲۶ خرداد (۱۶ ژوئن) برق در تقریبا سراسر آرژانتین و اوروگوئه قطع شد. شرکت تامین کننده انرژی آرژانتین “ادسور” در یک خبر توییتری نوشت که قطع برق بر اثر یک اختلال بزرگ در شبکه ارتباطی برق این دو کشور رخ داده است. آرژانتین و اروگوئه نزدیک به ۴۸ میلیون نفر جمعیت دارند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

شرکت انرژی اروگوئه‌ای UTE توضیح داده است که این مشکل در اولین ساعات صبح روز یکشنبه در شبکه برق‌رسانی آرژانتین رخ داده است و شماری از شهرها و مناطق کشور همجوار نیز بدون برق مانده‌اند.

قطارها و متروهای آرژانتین بر اثر این اختلال از حرکت بازایستادند. چراغ‌های راهنمایی از کار افتادند. تلفن‌های همراه و فرودگاه‌ها با استفاده از منابع تامین اضطراری برق هنوز به کار خود ادامه می‌دهند. امروز هم‌چنین در برخی استان‌های آرژانتین قرار بود انتخابات برگزار شود که هنوز روشن نیست چنین کاری امکان‌پذیر است یا نه.

روزنامه آرژانتینی “لا ناسیون” از خاموشی وسیع برق در کل بوینس آیرس، پایتخت این کشور و هم‌چنین مناطقی در برزیل و شیلی خبر داده است. بی بی سی جهانی نیز از قطع برق در پاراگوئه خبر داده است. هنوز علت و نه ابعاد قطع برق در آمریکای لاتین روشن نیست. شرکت UTE یک ساعت پس از قطع برق سراسری از به جریان افتادن برق در برخی مناطق ساحلی خبر داده است.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

وزارت نیروی آرژانتین اعلام کرده که ادارات مربوطه به دنبال یافتن علت این اتفاق هستند. در برخی مناطق آرژانتین نیز تامین برق مجددا ممکن شده اما به کار افتادن آن در سراسر کشور ساعت‌ها طول خواهد کشید.

برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی پرسیده‌اند که چطور برق قطع شده ولی اینترنت هم‌چنان کار می‌کند؟ گروهی به مشابهت این وضع با ونزوئلا اشاره کرده‌اند. برخی دیگر هشدار داده‌اند که برای جلوگیری از تصادفات به دلیل خاموشی چرا‌غ‌های راهنمایی با احتیاط زیادی رانندگی شود. یک زن جوان در جنوب بوینس آیرس به خبرگزاری آلمان گفته است که چنین اتفاق عجیبی تا به حال رخ نداده است.


لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

حسین طائب مسئول اطلاعات سپاه شد؛ حسین سلامی: در جنگ تمام‌عیار اطلاعاتی با آمریکا هستیم

cafeliberal

رپرتاژ؛ کویر سبز

cafeliberal

مرگ مشکوک بنیامین آلبوغبیش در بازداشتگاه اطلاعات اهواز

cafeliberal

کشف و شناسایی پنج تن از نیروهای کشته‌شده سپاه پاسداران در سوریه

cafeliberal

انتقاد اعضای شاخص حزب حاکم ترکیه به ابطال نتیجه انتخابات استانبول

cafeliberal

بیش از سه هزار ایرانی در یک نامه از مقامات ژاپن و آلمان خواستند با جمهوری‌اسلامی مماشات نکنند

cafeliberal