37 C
Tehran
دوشنبه, ۳۱ تیر , ۱۳۹۸
سیاست-جامعه

بمباران مناطق کردنشین عراق توسط پهپادهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

(+ویدئو) منابع محلی گزارش داده‌اند که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، پنجشنبه ۲۰ تیرماه، برای دومین روز پیاپی مناطق کردنشین در مرز ایران و عراق را بمباران کرده است. همزمان چند مقرّ حزب دموکرات و کومله نیز زیر آتش توپخانه قرار گرفت.

اصابت راکت به مناطق جنگلی سبب آتس‌سوزی در کوهستان شده، بسیاری از اهالی منطقه در ترس از اصابت راکت و بمب بسر می‌برند و شمار زیادی از غیرنظامی‎ها منازل خود را ترک کرده و در مناطق کمی امن پناه گرفته‎اند

در برخی مناطق از جمله «سولاوای مریوان» گروه‎های مسلح کرد و سپاه درگیر شده‌اند. گزارش‎ها حاکیست این درگیری‌ها منجر به  تلفات طرفین نیز شده است.

برخی رسانه‎های نزدیک به سپاه از جمله کانال تلگرامی با عنوان «ناب جهادی» ویدئویی از حملات پهپادهای سپاه منتشر کرده و مدعی شده مربوط به حملات روز پنجشنبه، ۲۹ تیر، به اهدافی در کردستان عراق است. درستی یا نادرستی این ویدئو مشخص نیست.

فعالان کُرد می‎گویند سپاه از ساعت ١٠ پنجشنبه با توپخانە سنگین مناطق مرزی چومان در اقلیم کردستان عراق و ارتفاعات مرزی کوهستان هلگورد و آلانە ھم‌مرز با استان آذربایجان غربی را هدف قرار داده است.

مسئولان محلی کردستان خواستار توقف این حملات شده‌اند. اهالی منطقه می‎گویند سپاه به اشتباه خانه‎های آنها را هدف قرار داد.

حمله به مناطق کردنشین از چهارشنبه، ۱۹ تیر، آغاز شد. منابع محلی می‎گویند در حملات دیروز یک دختر جوان کشته و سه تا هفت نفت دیگر که اهالی یک خانواده بودند زخمی شدند.

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

رحمان هاتفی، نیک مردی در کجراهه کیا

cafeliberal

بیداری ها و بیقراری ها(29)،علی میرفطروس

cafeliberal

فرودگاه های دنیا به هواپیماهای ایران سوخت نمی دهند و ارتباطات هوایی مختل می شود

cafeliberal

خشم مقامهای جمهوری اسلامی از نشست ورشو

Jahan

واکنش‌های منفی به فراخوان خاتمی: «دشمن ما همین‌جاست»

cafeliberal

با وجود کاستی‌های جدی؛ طرح تشدید مجازات اسید‌پاشی به شورای نگهبان رسید

cafeliberal