10.5 C
Tehran
جمعه, ۳۰ فروردین , ۱۳۹۸

به محمد جواد ظریف یادآوری می کنیم که بسیاری از پادشاهان ایران به یهودیان خوبی کردند و آنان را نجات دادند

برای آگاهی آقای ظریف، واقعیات دیگری را در مورد مهربانی پادشاهان ایران و انساندوستی آنان به آگاهی ایشان برسانیم: پادشاه ایران بود که در جنگ جهانی دوم، به یهودیانی لهستان که در خطر نابودی بودند اجازه داد در ایران پناه بگیرند

ظریف می گوید که در تورات مقدس یهود، نوشته شده است که یک پادشاه ایران، یهودیان را از اسارت بابل نجات داد و پادشاه دیگری یهودیان را از قتل عام به دست دشمنانش رهایی بخشید و در تورات از پادشاه ایران به عنوان ماشیح یا منجی نام برده شده است. ولی این ها همه مربوط به پادشاهان باستانی ایران است که خمینی به روی همه آنان خط بطلان کشیده و همچنین گفته بود که تورات یهودیان تحریف شده است و تورات واقعی را در قران مجید باید جستجو کرد. نکته سوم که ظریف در گذشته به دروغ آن را انکار کرده، این واقعیت است که حکومت ایران از نابودی اسرائیل سخن می گوید که مفهوم آن قتل عام یهودیان این کشور است.

برای آگاهی آقای ظریف، واقعیات دیگری را در مورد مهربانی پادشاهان ایران و انساندوستی آنان به آگاهی ایشان برسانیم: پادشاه ایران بود که در جنگ جهانی دوم، به یهودیانی لهستان که در خطر نابودی بودند اجازه داد در ایران پناه بگیرند. پادشاه ایران بود که به کودکان یتیم یهودی در همان جنگ اجازه داد از روسیه به ایران بیایند و از آن جا رهسپار سرزمین اجدادی خود، یعنی اسرائیل شوند. و بالاخره آن که پادشاه ایران بود که به هزاران یهودی عراقی که به دنبال اعلام استقلال اسرائیل، به دستور دولت بغداد اخراج شده بودند، پناه داد تا بتوانند از طریق تهران به اسرائیل مهاجرت کنند.

این ها همه واقعیات تاریخی، در نشان دادن مهر و مساعدت پادشاه های ایران زمین و مردم ایران نسبت به یهودیان بوده و هست. ولی امروز رژیمی در ایران بر سر کار است که از دوستی و همزیستی بویی نبرده و از مرگ و نابودی سخن می گوید و ثابت می کند که ایرانی نیست و دلش به حال ایران نسوخته است.

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

آیت‌الله مصباح یزدی: در شرایطی گوشت گوسفند هم می‌تواند حرام باشد!

cafeliberal

عصر گریز از آزادی، دکتر جواد طباطبایی

Jahan

آمریکا معافیت خرید نفت از ایران را تمدید نمی‌کند

cafeliberal

۹۰ نوع فساد در کشور شناسایی شد

root_d7p3qva9

عاشقانه ای برای آنکه شکنجه می شود.

cafeliberal

«دوام می‌آورند»: بی‌شرمی و بی‌مسئولیتی چپ آمریکایی

cafeliberal