11.7 C
Tehran
پنج شنبه, 23 آبان , 1398

بیانیه جواد لعل محمدی، سخنگوی گروه بیانیه ۱۴ تن از ایران: ما از ملت ایران و رهبران اپوزیسیون انتظار داریم هرچه سریعتر با اتحاد حول محور ایران و برای آزاد کردن کشور خود اقدام نمایند

ملت شریف ایران،
همانگونه که در اخبار و گزارش‌ها شنیدید، به دستور مقام‌های قوه قضاییه و امنیتی و انتظامی رژیم دو تن از امضاکنندگان بیانیه ۱۴ تن آقایان محمد مهدوی فر و محمد نوریزاد طی چند روز اخیر با طرح شکایات بی‌اساس و بهانه‌هایی چون توهین به رهبری و مقامات کشوری بازداشت شدند. این در حالیست که بر همگان معلوم شده علت بازداشت آن دو هموطن شریف مشارکت در طرح و انتشار بیانیه موسوم به ۱۴ تن است و از همین روی محمد نوریزاد با نپذیرفتن قرار کفالت و نامشروع خواندن این بیدادگاه‌های فرمایشی ترجیح داد تا اعلام برائت کامل در زندان بماند.

ما و آن دو یار عزیز زندانی‌مان هنگامی که ایران را بواسطه خودکامگی و استبداد زدگی در آستانه نابودی دیدیم با طرح مطالبه‌های مدنی که خواست اکثریت جامعه ایران است، تنها راه نجات میهن را در عبور کامل از رژیم و گفتن نه به جمهوری اسلامی دانستیم اینک با استقبال عمومی و فراگیر شدن وفاق و مطالبات ملی نهفته در بطن بیانیه‌ها، دستگاه سرکوبگر رژیم تهدیدات و حملات و دستگیری اعضا را آغاز نموده است.
احضار و اقدام ناموفق برای دستگیری جواد لعل محمدی، تماس و ارسال پیام‌های تهدیدآمیز از سوی مامور اطلاعات و گماشتگان آنها با عباس واحدیان شاهرودی و همسر ایشان، فرستادن اوباش چاقوکش در نیمه شب و تهدید محمد حسین سپهری و خانواده، کتک زدن رضا مهرگان، بازداشت غیررسمی احمدی راغب پیش‌درآمد و مکملی برای دستگیری‌ها بودند. در اینجا لازم است ملت عزیز ایران و همه جهانیان بدانند مقصر هرگونه سوءقصد به جان ما ۱۴ تن، حاکمیت نظام و شخص رهبر، قوه قضاییه، سپاه پاسداران، وزارت اطلاعات، نیروهای خودسر وابسته به رژیم و حتی شورای امنیت ملی خواهد بود.

هموطنان گرامی هوشیار باشید؛
کارنامه گذشته این رژیم نشان می‌دهد که ممکن است از هر ترفندی مثل برون‌سپاری قتل، تحریک نیروهای خودسر از طریق تولید کلیپ و انتشار مطالب چرک علیه گروه ما یا هر اقدام دیگری که منجر به حذف‌مان گردد بهره بگیرد.

و بطور حتم پس از ترور و قتل ما سعی می‌کنند تقصیر را متوجه یک شخص و یا بخشی از یک نهاد نمایند؛ همانگونه که در قتل‌های زنجیره‌ای دهه ۷۰ انجام دادند و پس از دستگیری و گرفتن اعترافات تلوزیونی، غائله را ختم شده بخوانند.

اما لازم‌ است رژیم بداند ازین پس هر اتفاقی برای ما بیافتد «اولیاء دم» این گروه، ملت ایران است.

ما ۱۴ تن بر آمده از وجود ملتی کهن هستیم که اینک بی‌محابا و با غلبه بر ترس خویش می‌گویند: من نفرپانزدهم هستم!

از همین روی لازم است ماموران دستگاه‌های اطلاعاتی، امنیتی، انتظامی، زندانبانان، نیروهای خودسر و همه عُمال رژیم بدانند با اتمام حجت ملت در مورد عدم همکاری با سران جنایتکار رژیم ازین تاریخ به بعد همکاری آنان در هر جنایتی علیه همه آزادیخواهان و زندانیان سیاسی و خانواده‌های ایشان، به مثابه مشارکت عمدی در جنایت ثبت و پس از سرنگونی نظام هیچ عذری از ایشان پذیرفته نمی‌گردد.

حال که این رژیم دیکتاتوری بجز سرکوب پاسخ دیگری به مطالبات بر حق مردم نمی‌دهد، ما از ملت ایران و رهبران اپوزیسیون انتظار داریم هرچه سریعتر با اتحاد حول محور ایران و برای آزاد کردن کشور خود اقدام نمایند.

آزادی کلیه زندانیان سیاسی از جمله دو همرزم‌مان محمد نوریزاد و محمد مهدوی‌فر تنها زمانی میسر می‌شود که ملت ایران یکصدا با پیوستن به جنبش‌ها و اعتراضات مدنی، اعتصابات عمومی و تحصن در خیابان‌ها حکومت را زمینگیر نمایند. بجز عبور و گذار کامل از این نظام فاسد، به کمتر از آن قانع نشوید که باقی ماندن حتی یک ویروس در هرم قدرت این رژیم به مثابه بازگشت دوباره استبداد است.

باری دیگر یک‌صدا در حمایت از دو همرزم مظلوم خویش با اتکا به حمایت میلیون‌ها هموطن بیزار از استبدادتان اعم از جامعه کارگران، معلمان، پرستاران و پزشکان، نویسندگان، دانشجویان، حقوقدانان، هنرمندان و روزنامه‌نگاران مستقل، می‌گوییم: محمدمهدوی‌فر و محمد نوریزاد را بی‌هیچ قید و شرطی آزاد کنید.

سخنگوی گروه بیانیه ۱۴ تن
جواد لعل محمدی
دوشنبه ۲۴ تیر ۹۸
۱۵ ژوئیه ۲۰۱۹
به امید رهایی ایران عزیز

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

وضعیت جسمی «حسین سپنتا» زندانی زرتشتی در پی تداوم اعتصاب غذا وخیم اعلام شد

cafeliberal

نشست امنیتی سه‌جانبه‌ی اسرائیل و آمریکا و روسیه با هدف کاهش نفوذ جمهوری اسلامی در سوریه

cafeliberal

ذخایر اورانیوم ایران از سقف ۳۰۰ کیلوگرم عبور کرد؛ محمدجواد ظریف: دنیا را مجبور می‎کنیم جز با زبان احترام با «ایرانی» سخن نگوید!

cafeliberal

ام کیو ۲۵، قاطر پرنده بدون خلبان

cafeliberal

نامه صدیقه مالکی‌فرد به گزارشگر ویژه ملل متحد در اعتراض به بازداشت همسرش هاشم خواستار

cafeliberal

سکوت ایران در قبال حضور نظامی آمریکا در صلاله و دُقم، رضا تقی زاده

Jahan