14.3 C
تهران
جمعه, ۲ اسفند , ۱۳۹۸

بیانیه خانواده محمدى به مناسبت سیزدهمین سالگرد جان باختن اکبر محمدی؛ متهم ردیف دوم جنبش کوی دانشگاه تهران 

یکبار دیگرسالگرد شهادت جگرگوشه‌مان اکبر در زندان‌های مخوف رژیم اسلامی فرارسیده است، شهادت عزیزی که مظلوم زندگی‌ کرد، مظلوم مبارزه کرد و در نهایت هم ناجوانمردانه و مظلومانه به هنگام اسارت در زندان اوین به دست رژیم جور ولی فقیه به قتل رسید. اگر چه او برای همیشه از میان ما رفت و داغ همیشگی‌ بر سینه خانواده ما گذاشت و اگر چه جسم او دیگر در میان ما نیست اما اندیشه او در میان ماست و رهنمای راه ماست.

اکبر محمدی

شهادت عزیزمان اکبر تلنگری بود حتی بر وجدان و ذهن خفته بسیاری از وابستگان رژیم تا به خود آیند و دنیای جدیدی به نام بیداری را بر روی خود بگشایند و سپس هم در نهان، راه او را دنبال نمایند، چرا که بسیاری از خشک‌مغزان و منجمدین فکری وابسته به رژیم از جمله زندانبانان زندان اوین قبل از شهادت اکبر که در جهل مرکب گرفتار آمده بودند بطوری که حتا زحمت اندیشیدن و مطالعه کردن در همه امور را به خود نمی‌دادند و آن را گناه مطلق می‌دانستند اما بعد از شهادت اکبر به یکباره به خود آمدند و با چالش کشاندن رژیم این پرسش را در میان خود مطرح ساختند اکبر که مظهر اخلاق و جوانمردی بود اصلا چرا و به چه جرمی‌ و به دست چه کسی‌ کشته شد؟!

ز رنج و شکنجه و اذیت و آزاری که بر عزیزمان اکبر رفته است نه تنها بر آن وابستگان رژیم بلکه بر هیچ ایرانی‌ آزاده و قدرشناسی‌ پوشیده نیست و حتا تمامی آنانی‌ که هم‌بند اکبر در زندان بودند جز این شهادت نداده و نمی‌دهند که او در مبارزات خستگی‌‌ناپذیر در شهامت و دلیری کم‌نظیر و در اخلاق سیاسی یکی‌ از سرآمدان بود بطوری که اکثر زندانیان سیاسی نام پیامبر اخلاق را بر او نهاده بودند بنابراین اگر رژیم ولایت فقیه دچار این گمان شده است و فکر می‌کند که با حذف فیزیکی این پیام‌آور اخلاق و مقاومت همه چیز در خانواده محمدی تمام شده است به یقین دچار وهم و نیز خطور خطای محض شده است چرا که اولا اکبر محمدی یک شخص نبود که بمیرد و یا برای همیشه تمام شده تلقی شود بلکه اکبر محمدی مثل بسیاری یک راه، هدف، اندیشه و آفریننده مکتبی‌ بود به نام مکتب اخلاق سیاسی و مقاومت در زمان خود. ثانیا بدون شک پرچمی که توسط او و افراد زیادی چون او بر افراشته شد با تلاش و پیگیری جوانان و زنان و مردان بسیاری که چون آنان می‌‌اندیشند دنبال خواهد شد، و این پرچم هرگز به زمین نهاده نخواهد شد.
سیمین، نسرین، رضا و منوچهر محمدى

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

یک روز پس از دیدار مایک پمپئو با ترزا می، معاون وزیر خارجه بریتانیا روز پنجشنبه وارد تهران شد

cafeliberal

چرا جمهوری اسلامی فرو می‌پاشد؟ اما چرا تا کنون توانسته در برابر فروپاشی مقاومت کند؟

cafeliberal

مرگ ٧ کوهنورد در اورست طی یک هفته

cafeliberal

ما و «نفرین‌شدگان تاریخ»، علی میرفطروس

Jahan

پشت پرده اعزام ناو هواپیمابر آمریکا به خاورمیانه چیست؟

cafeliberal

تحولات در رابطه ایران و عربستان سعودی و امارات متحده عربی |

cafeliberal

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض خواهیم کرد که شما با این مسئله موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. تائید بیشتر بخوانید

ajax-loader