13.2 C
تهران
سه شنبه, ۱۲ فروردین , ۱۳۹۹

بیانیه شاهزاده رضا پهلوی درباره وضعیت نگران‌کننده زندانیان سیاسی همزمان با شیوع ویروس کُرونا

پیرو انتشار اخبار نگران‌کننده از زندان‌های کشور، جمعی از خانواده‌های زندانیان در نامه‌ای به مسئولان قوه‌قضاییه خواستار آزادی یا حداقل مرخصی قابل قبول زندانیان تا پایان دوران بحران کُرونا با توجه به وضعیت نامناسب زندان‌ها و عدم برخورداری از امکانات لازم بهداشتی و درمانی در زندان‌ها شدند.

مرگ زندانی ۴۴ ساله مشکوک به کُرونا؛ خانواده‌‌های زندانیان به مسئولان قضایی: مسئولیت هر خطر احتمالی متوجه شماست!

این نامه‌ توسط خانواده‌های ۸ فعال محیط‌ زیست و همچنین محمود بهشتی لنگرودی، اسماعیل عبدی، محمد حبیبی، نرگس محمدی، امیرسالار داودی، فرهاد میثمی، رویین عطوفت، جعفر عظیم‌زاده، شهناز اکملی، مجید آذرپی، آتنا دائمی، ندا ناجی، مهرداد محمدنژاد، محمد ابوالحسنی، پیمان کوشک باغی، ارس امیری، جعفر فاضل، علیرضا گلی‌پور نوشته شده است.

شاهزاده رضا پهلوی امروز ۸ اسفند ۹۸ در بیانیه‌ای بر این خواست‌ خانواده‌های زندانیان سیاسی و مدنی تأکید کرده و مسئولیت هر فاجعه‌ای را برای این زندانیان بر گردن جمهوری اسلامی و رهبران آن دانسته است.

متن کامل بیانیه رضا پهلوی به شرح زیر است:

«بیش از سه ماه از سرکوب مردمی که برای پایان دادن به محرومیت‌های زندگی‌شان به خیابان‌ها آمدند و به اعتراضات سراسری دست زدند گذشته است؛ اما هنوز از آمار دقیق جانباختگان و سرنوشت هزاران نفری که روانه بازداشتگاه‌ها و زندان‌ها شدند خبری در دست نیست.

اکنون با روند رو به رشد شیوع ویروس کُرونا در کل کشور و با توجه به پایین بودن شرایط ایمنی زندان‌ها، جان زندانیان سیاسی و معترضان آبان‌ماه در خطر مضاعف قرار دارد و بیم آن می‌رود که فاجعه دیگری این‌بار در داخل زندان‌ها رخ دهد.

از این رو، جمهوری اسلامی موظف است که به خواست خانواده‌های زندانیان سیاسی مبنی بر آزادی فوری عزیزان‌شان عمل کند و بدین‌ترتیب از بروز فاجعه‌ای دیگر جلوگیری نماید.

بدیهی است که مسئولیت هر اتفاق ناگواری برای زندانیان سیاسی با جمهوری اسلامی و رهبران آن است.»

 


لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با هدف تلاش برای کاهش تنش‌ها به تهران می‌رود

cafeliberal

فعالیت حزب "الترناتیو برای آلمان" زیر نظارت دستگاه امنیتی

cafeliberal

مهار کرونا در ایران؛ خوشبینی لاریجانی، بدبینی معاونش

cafeliberal

ممنوعیت تجمعات بیش از ۱۰۰۰ نفر در سوئیس به دلیل خطر کرونا

cafeliberal

کتک‌کاری در آبادان؛ از دعوا بر سر انتقال رآکتور بنزین پالایشگاه تا ضرب و جرح ماموران شهرداری توسط مرزبانی!

cafeliberal

بانوان زندانی در اوین، رفتار رژیم علیه خود و نوزادان آن ها که در زندان بدنیا آمده اند، محکوم کردند

cafeliberal

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض خواهیم کرد که شما با این مسئله موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. تائید بیشتر بخوانید

ajax-loader