13.2 C
تهران
سه شنبه, ۱۲ فروردین , ۱۳۹۹

بیرون کردن یک بازیگر از برنامه زنده تلویزیون ایران پس از انتقاد از عملکرد مسئولان در مقابله با کرونا؛ واکنش کاربران شبکه های اجتماعی

پس از آن که امیرحسین رستمی، بازیگر سینما و تلویزیون ایران، در یک برنامه زنده تلویزیونی از عملکرد مسئولان جمهوری اسلامی و پنهان‌کاری آن‌ها در رابطه با شیوع ویروس کرونا در کشور انتقاد کرد، این برنامه متوقف و این بازیگر از برنامه بیرون گذاشته شد.

امیرحسین رستمی دوشنبه شب ۲۶ اسفندماه در برنامه «فرمول یک» تلویزیون جمهوری اسلامی حاضر شد و علت حضور خود را بیان سوال‌هایش عنوان و در سخنانش از قرنطینه نکردن قم، پنهانکاری مقامات و تکذیب وجود کرونا، همچنین ادامه پروازهای شرکت هواپیمایی ماهان به ووهان چین انتقاد کرد.

او با اشاره به فیلترینگ تلگرام، گفت که چرا در موقعیت دست خود را از روی دکمه فیلترینگ تلگرام برنمی‌دارید؟ و چرا با «سلطان فیلترشکن» مقابله نمی‌کنید؟

پس از اظهارات انتقادی و جنجالی امیرحسین رستمی، این برنامه برای دقایقی قطع شد و پس از آن مجری برنامه اعلام کرد که «به دلیل اینکه صحبت های امیر حسینی رستمی مغایر با فضای ما بود از ایشان خواستیم در زمان دیگری مهمان ما باشد.»

حرف‌های انتقادی امیرحسین رستمی در آنتن زنده تلویزیون ایران و بیرون کردن این بازیگر از این برنامه زنده تلویزیونی با واکنش‌های بسیاری در شبکه های اجتماعی همراه بود.

برخی کاربران حرف‌های او را «حرف دل یک ملت» دانستند.

یکی از کاربران هم نوشت که امیرحسین رستمی هر آنچه که باید را از پروازهای ماهان، تا فیلیترینگ و سرعت اینترنت را در آنتن زنده تلویزیون گفته است.

همچنین یکی از کاربران هم در پاسخ به سوالات و انتقادات امیرحسین رستمی به ماجرای شلیک به هواپیمای مسافربری و کشتن معترضان در آبان ۹۷ اشاره کرده است.

جمهوری اسلامی در روزهای گذشته نیز برخوردهای امنیتی با انتقادات و اطلاع رسانی درباره شیوع گسترده کرونا در ایران داشته و حتی مقامات قضایی اعلام کرده اند که برای افرادی که در شبکه های اجتماعی اقدام به اطلاع رسانی کنند «برخورد قضایی» خواهد کرد.

این در حالی است که افکار عمومی در ایران نسبت به مخفی‌کاری مقامات جمهوری اسلامی در قبال شیوع ویروس کرونا نگران است.

نحوه واکنش جمهوری اسلامی ایران به همه گیری ویروس کرونا حتی با انتقاداتی از سوی برخی دولت ها و مقام های سازمان ملل روبرو شد. با این حال ریک برنان گفت که دولت ایران در عالی ترین سطوح موضوع را جدی گرفته است.

یک مقام سازمان بهداشت جهانی که هفته پیش به تهران سفر کرده بود هم اعلام کرد که آمار اعلام شده مقامات ایران درباره مبتلایان به ویروس کرونا تنها یک پنجم مبتلایان واقعی است.

وزارت بهداشت ایران روز دوشنبه اعلام کرد که تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور به ۱۴۹۹۱ نفر رسیده است.این در حالی است که این مقام سازمان بهداشت جهانی برآورد ابتلای کرونا در ایران را حدود ۷۵ هزار نفر اعلام کرده است.

پیش از این نیز نماینده وزارت خارجه آمریکا در امور ایران روز پنجشنبه ۱۵ اسفند مسئولان جمهوری اسلامی را متهم کرد که درباره گستردگی ویروس کرونا در کشور به مردم ایران دروغ گفته است. برایان هوک به خبرنگاران گفت: «رژیم ابتدا به مردم گفت که جایی برای نگرانی از شیوع این ویروس نیست. اما در همان حال، ویروس در حال پخش شدن در سرتاسر ایران بود.»

همچنین مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، روز جمعه ۹ اسفند در نشستی در کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان، با توجه به سابقه پنهان‌کاری مسئولان جمهوری اسلامی گفته بود رژیم ایران تمایلی ندارد که درباره شیوع ویروس کرونا اطلاع رسانی کند و من نگران هستم آنها اطلاعات مهمی را پنهان کرده باشد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

لینک مطلب

توضیح:َ یادداشت‌ها آرا و نظرات نویسندگان خود را بیان می‌کنند و لزوماً بازتاب دیدگاه کافه لیبرال نیستند.

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

تشدید بحران کُرونا در گیلان؛ نمایندگان استان خواستار اقدام وزارت دفاع شدند؛ همه تخت‌های بیمارستانی رشت پر شده است

cafeliberal

زن هوشمندی که پیشگام فناوری هسته‌ای بود اما جایزه‌ی نوبل به همکار مردش تعلق گرفت اِلیس ناتسِن |

cafeliberal

فرمانده نیروی انتظامی «زیست شبانه» در کل ایران را ممنوع اعلام کرد!

cafeliberal

زندگی مجازی قربانیان سقوط (بخش پانزدهم)؛ کاری نکنید، فقط ولمون کنید!

cafeliberal

تشکیکی جدی در پرونده ترور دانشمندان گزارش ایران بریفینگ اثبات شد

Jahan

برف بازی

cafeliberal

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض خواهیم کرد که شما با این مسئله موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. تائید بیشتر بخوانید

ajax-loader