27.3 C
Tehran
جمعه, 29 شهریور , 1398

بی‎پولی، تحریم و بحران ارز گریبان پرسپولیس و استقلال را گرفته

تیم فوتبال استقلال (تاج) با بحران تازه‎ای روبرو شده است. قرارداد وریا غفوری، آیاندا پاتوسی، روزبه چشمی، علی کریمی، سیدحسین حسینی و یکی دو بازیکن دیگر به پایان رسیده و باشگاه استقلال از جمعه هفته گذشته مذاکره با آنها را آغاز کرده اما جیب باشگاه خالی است!

وریا غفوری دفاع راست تیم استقلال که پس از خداحافظی خسرو حیدری هواداران امید زیادی به بودن او داشتند

این تیم که در هجدهمین دوره لیگ برتر به دلیل کمبود بودجه تعدادی از بازیکنان اصلی خود مثل مامه تیام و امید ابراهیمی را پیش از آغاز فصل از دست داد و با چندین مصدوم نتوانست امتیازهای لازم را بگیرد، در فصل نوزدهم نیز با مشکلات تازه‎‌ای دست به گریبان است.

پس از مذاکره باشگاه با غفوری و کریمی باشگاه استقلال (تاج) اطلاعیه صادر کرد که به این دو بازیکن یک هفته برای تمدید قرارداد وقت داده شد. در این مذاکرات از دو بازیکن خواسته شده که رقم قراردادشان را به نسبت فصل گذشته کاهش دهند که با مخالفت آنها روبرو شده است. رسانه‎ها نوشته‌اند این سیاست ممکن است باعث جدایی چند بازیکن شود، اما مسئولان باشگاه استقلال برخلاف سال‌های گذشته دوست ندارند با درخواست بازیکنان برای افزایش مبلغ قرارداد موافقت کند و اگر هم بازیکنی جدا شود، سراغ گزینه‌های دیگری خواهند رفت.

نمونه این اتفاق، مذاکره با وریا غفوری است. مسئولان باشگاه استقلال از غفوری خواسته‌اند که رقم قراردادش را کاهش دهد، اما بازیکن استقلال گفته است که اگر او را نمی‌خواهند، سراغ گزینه دیگری بروند و بحث تمدید قرارداد را مطرح نکنند!

همچنین از باشگاه استقلال (تاج) خبر می‌رسد که طبق صحبت‌های انجام شده با فرهاد مجیدی، ایسما گونکالوس شاید در صورت خرید مهره جدید در خط حمله، از استقلال جدا شود.

مسئله دیگر وضعیت سرمربی استقلال است. بخشی از تماشاگران و پیشکسوتان باشگاه و تعدادی از مدیران به دنبال گزینه خارجی هستند تا وضعیت این تیم را بهبود بخشد اما پول کافی برای جذب مربی خارجی وجود ندارد و از سوی دیگر با تحریم‎های بانکی انتقال پول ممکن نیست. شرایط سیاسی و اجتماعی ایران نیز ناپایدار است و کمتر کسی خطر می‎کند که در چنین شرایطی با رقم‎های معمولی در ایران فعالیت کند.

همچنین گزارش‌ها حاکیست بازیکنان خارجی تیم فوتبال پرسپولیس هم طلب خود را نگرفته‎اند و مسئولان باشگاه پرسپولیس در تلاش‌اند برای پرداخت حق و حقوق آنها ارز دولتی تهیه کنند تا مجبور نشوند بیشتر از این برای پرداخت دستمزد خارجی‌های خود با توجه به افزایش چشمگیر قیمت ارز، ضرر مالی کنند.

ماریو بودیمیر مهاجم کروات پرسپولیس

تسنیم نوشته به خاطر همین مسئله هم بود که بشار رسن با دلخوری مجبور به ترک ایران شد و باز هم به وی وعده داده شد که دستمزدش را به زودی دریافت می‌کند. ضمن اینکه اگر وساطت برانکو ایوانکوویچ نبود ماریو بودیمیر نیز در سفر اخیرش به کرواسی در کشورش ماندنی شده و با فسخ قرارداد یک‌طرفه و شکایت به فیفا خواهان کل پول قراردادش می‌شد. از این جهت که او به دلیل چند ماه عقب افتادن حق و حقوقش قانوناّ می‌توانست به مانند آنتونی گولچ (بازیکن سابق پرسپولیس) این کار را انجام دهد.

با توجه به این مسائل، امکان اینکه باشگاه پرسپولیس با بازیکنان خارجی خود برای فصل آینده قطع همکاری کند، زیاد است. باشگاه پرسپولیس اگر مایل به حفظ رادوشویچ، بودیمیر و بشار باشد باید مبلغی در حدود ۱۴ تا ۱۵ میلیارد تومان برای یک فصل آنها کنار بگذارد که در ظاهر اقدامی معقول نیست. جدا از اینکه فراهم کردن دستمزد مربیان خارجی پرسپولیس هم بیش از ۲۰ میلیارد تومان برای این باشگاه هزینه در بر خواهد داشت.

مدیریت باشگاه پرسپولیس در این زمینه صحبت‌هایی هم با برانکو ایوانکوویچ داشته‌ است.

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

شمار پناهجویان در مسیر بالکان دوباره افزایش یافته است

cafeliberal

تظاهرات "شال‌قرمزها" علیه "جلیقه‌زردها" در پاریس

cafeliberal

کاهش شدید بهای نفت خام به‌رغم بحران‌ها و تحریم‌ها به چه معناست؟

cafeliberal

کاپیتان کارولا آزاد شد، ولی سرگردانی اروپا ادامه دارد

cafeliberal

حسن روحانی:به طور اصولی گفتگو را رد نمیکنیم، ولی در شرایط فعلی حاضر با ایالات متحده وارد گفتگو نمی شویم

cafeliberal

نظام دیکتاتوری که پس از ۳۰ سال جنایت سقوط کرد

Jahan