2.6 C
Tehran
پنج شنبه, 21 آذر , 1398

تجمع اعتراضی معلولان در مقابل وزارت بهداشت

(+ویدئو) تعدادی از معلولان روز چهارشنبه ۲۶ تیرماه در اعتراض به عدم اجرای ماده ۶ قانون معلولان و بی‌اعتنایی وزیر بهداشت به مطالبات آنها در مقابل وزارت بهداشت تجمع اعتراضی برگزار کردند.

ماده ۶ قانون معلولان، وزارت بهداشت و درمان را موظف کرده است که افراد دارای معلولیت را به شکلی بیمه کند که بجز خدمات درمانی، خدمات توانبخشی جسمی و روانی نیز به آنها ارائه شود.

معلولان پیشتر نیز بارها درخواست خود برای اجرای این ماده قانونی را با نوشتن نامه به وزیر بهداشت و مقامات دیگر مطرح کرده بودند اما تا کنون پاسخی دریافت نکردند. آنها در تجمع امروز خود اعلام کردند که از این پس تا رسیدن به خواسته‌هایشان تجمع‌های اعتراضی را ادامه خواهند داد.

معلولان شرکت‌کننده در این تجمع به خبرگزاری ایلنا گفته‌اند که «اگر چه قانون تأکید بر شمولیت بیمه‌ای خدمات توانبخشی (فیزیوتراپی، کاردرمانی و گفتار درمانی) اما وزارت بهداشت تا کنون این قانون را رعایت نکرده‌ است. در این شرایط اقتصادی ما از پس هزینه‌های درمانی و توانبخشی خود برنمی‌آییم.»

به گفته آنها تنها بیمه معلولان بیمه سلامت پایه است و بیمارستان‌های دولتی این بیمه را برای عمل‌های جراحی مثل زخم بستر قبول نمی‌کنند و هزینه بیمارستان‌های خصوصی نیز بسیار زیاد است.

یکی از معلولان حاضر در این تجمع در سخنانی گفت او و دیگر معلولانی که در مقابل وزارت بهداشت معترض شده‌اند خود را سربازانی می‌دانند که خسته نمی‌شوند.

او همچنین خطاب به وزیر بهداشت گفت: «تاریخ در مورد شما قضاوت خواهد کرد! هیچ چیز مثل تاریخ نمی‌تواند تقاص بی‌اعتنایی‌های شما را بگیرد!»

 

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

راهکار جدید دور زدن تحریم نفتی: نفت در برابر اجرا!

cafeliberal

سوئیس حافظ منافع کانادا در ایران

cafeliberal

واکنش سپاه پاسداران به حذف نهادهای انقلاب اسلامی ادامه دارد

Jahan

طبق گزارش سازمان ملل بهائیان ایران از ناعادلانه‌ترین نوع سرکوب رنج می‌برند

cafeliberal

کانادا در انتظار نتایجی غیرمترقبه در انتخابات سراسری

cafeliberal

بام‌خوابی؛ نمای جدید فلاکت در ایران

cafeliberal