تجمع کارگران معترض مترو در اهواز

 

در حالی‌ که اعتراضات صنفی بیش از ۱۸۰ کارگر پروژه متروی اهواز ادامه دارد، برخی از کارگران این واحد عمرانی از پرداخت یک ماه از معوقات مزدی کارگران خبر دادند.

تعدادی از کارگران پروژه ساخت «متروی اهواز» گفته‌اند که «معادل یک ماه از مجموع حدود ۱۹ ماه معوقات مزدی کارگران از سوی شرکت پیمانکاری کیسون پرداخت شده است.»

این کارگران می‌گویند که «نگرانی از وضعیت نامعلوم مابقی مطالباتشان باعث شد آنها امروز (سه‌شنبه ۲۵ دی) نیز اعتراضات صنفی خود را دنبال کنند.»

به گفته این گروه از کارگران، تقریبا از یک ونیم ماه قبل؛ بیش از ۱۸۰ کارگر پروژه ساخت قطار شهری اهواز (مترو) در حال برپا کردن اجتماعات صنفی هستند.

این چندمین بار است که کارگران این واحد عمرانی در سال جاری بابت معوقات مزدی خود دست به برپایی اجتماعات صنفی زده‌اند.

آنها با بیان اینکه کارگران خواهان مشخص شدن وضعیت مابقی مطالبات خود هستند، گفته‌اند که «تا این لحظه از جانب مدیریت شرکت کیسون و مسئولان سازمان قطار شهری پاسخ روشنی داده نشده است.»

به ادعای کارگران قطار شهری اهواز، موضوع اصلی اعتراض چند ماه گذشته و روزهای اخیر کارگران در واکنش به حدودا ۱۹ ماه مزد معوقه سال گذشته و جاری به همراه سایر مزایای مزدی آنها مربوط می‌شود.

از قرار معلوم صبح امروز کارفرما، یک ماه دستمزد مربوط به مردادماه  سال ۹۶ کارگران را تقریبا با ۱۸ ماه تاخیر پرداخت کرده است.

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

بزرگترین رویداد هنری و موسیقی جهان، با نام “اروویزیون” یا “یوروویژن”، در این هفته در اسرائیل با شرکت هزاران نفر برگزار می شود

cafeliberal

پهپادهای حوثی‌ و سیاست‌‌های جمهوری اسلامی

cafeliberal

فرمانده سپاه پاسداران اعتراف می کند که در اوج مشکلات اقتصادی، رژیم به حدود دویست هزار سرباز مزدور حقوق ماهیانه می پردازد

cafeliberal

سوال حقوقی (۴۲): مرد چگونه می‌تواند حق خروج از کشور را به صورت دائمی به همسرش بدهد؟

cafeliberal

بولتون: ایران مصلحت‌اندیشی آمریکا را با ضعف اشتباه نگیرد

cafeliberal

سخن کوتاه

cafeliberal