5.4 C
Tehran
پنج شنبه, 30 آبان , 1398

تحریم‌های آمریکا علیه وزارت‌خانه ها و وزرای ترکیه

تحریم‌های آمریکا علیه ترکیه – وزارت خزانه‌داری آمریکا شامگاه دوشنبه ۲۲ مهرماه ۹۸ (۱۴اکتبر۲۰۱۹) با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده، فرمان اعمال تحریم‌هایی علیه ترکیه را صادر کرده که تاکنون شامل دو وزارتخانه و ۳ تن از وزرای این کشور شده تا رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری این کشور را به «پایان فوری یورش» نظامی آنکارا به نیروهای کُرد در مناطق شمال شرق سوریه مجبور کند.

این تحریم‌ها شامل وزارت‌خانه‌های دفاع، انرژی و همچنین وزرای انرژی، دفاع و وزیر کشور ترکیه است که از این پس از ورود به ایالات متحده و انجام هر گونه معامله مالی با دولار آمریکا منع می‌شوند، براساس این تحریم‌ها، اموال آنها در ایالات متحده در صورت وجود بلوکه خواهد شد.

از سویی، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد: «اگر عملیات (نظامی) ترکیه ادامه یابد به بحران انسانی اساسا خطرناکی دامن می‌زند که همراه با پیآمدهای احتمالی وخیمی در حال گسترش است».

پمپئو افزود: «برای اجتناب از اعمال تحریم‌های بیشتر به موجب این فرمان اجرایی جدید، ترکیه باید فورا به یورش یکجانبه خود به شمال شرق سوریه پایان داده و گفتگوها با ایالات متحده درباره امنیت در منطقه را ازسر گیرد».

از سویی دیگر کنگره آمریکا نیز به اعمال تحریم‌های اقتصادی گسترده‌ای علیه ترکیه تهدید کرد.

مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا نیز با بیان اینکه پرزیدنت ترامپ از رئیس جمهوی ترکیه خواستار آتش بس فوری شده است، اعلام کرد که به زودی برای میانجی‌گری در این بحران به منطقه سفر خواهد کرد.

به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

ظریف در مصاحبه با نیویورک‌تایمز: برجام بر پایه بی‌اعتمادی شکل گرفت

cafeliberal

تاج‌زاده: اصلاح‌طلبان نباید به هر قیمت درانتخابات شرکت کنند

cafeliberal

خستگی مفرط باعث مرگ بیش از۲۷۰همکار کمیته انتخابات اندونزی شد

cafeliberal

۱۱کشته و ۳۰۰ زخمی در اعتراضات عراق؛ قاسم سلیمانی در بغداد است؟!

cafeliberal

گروه حماس با برگزاری قرعه کشی از میان زندانیان سابق , آپارتمان , ساخت ایران اهدا کرد

cafeliberal

نامه عاطفه رنگریز از زندان قرچک ورامین : قرچک نام مستعار جهنم است

cafeliberal