27.3 C
Tehran
جمعه, 29 شهریور , 1398

تحریم دو شخص و سه شرکت به اتهام کمک مالی به حزب‌الله لبنان

دفتر کنترل سرمایه‌های خارجی (OFAC) در وزارت خزانه‌داری آمریکا روز چهارشنبه ۲۴ آوریل (۴ اردیبهشت) اعلام کرد که شخصی به نام وائل بزی در بلژیک و سه شرکت او، و همچنین شخصی به نام حسن تباجا در لبنان را تحریم کرده است.

به گزارش رویترز، وائل بزی در بلژیک به نمایندگی از پدرش، محمد بزی، یکی از تامین‌کنندگان مالی حزب‌الله، به فعالیت مشغول بوده است. شرکت‌های او در کشورهای بلژیک و بریتانیا مستقرند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا از حسن تباجا به عنوان کسی نام برده که  از طرف برادرش، ادهم از حزب‌الله حمایت مالی می‌کرده است. ادهم تباجا نیز یکی از حامیان مالی حزب‌الله است.  دولت آمریکا دارایی‌های این افراد را مسدود کرده و شهروندان و تجار آمریکایی را از معامله با این افراد منع کرده است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا همچنین علیه دو شرکت بلژیکی و یک شرکت که دفتر اصلی‌اش در بریتانیاست و توسط بزی اداره می‌شود اقداماتی انجام داده است.

در بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا آمده است که این دو فرد و سه شرکت بر اساس قوانین آمریکا مظنون به فعالیت‌های تروریستی و یا کمک به تروریست‌ها هستند. حزب‌الله لبنان از سوی دولت آمریکا به عنوان یک سازمان تروریستی شناخته می‌شود.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

سیگال مندلکر، معاون وزارت خزانه‌داری آمریکا گفته است: «خزانه‌داری بی‌وقفه تامین‌کنندگان مالی حزب‌الله را دنبال می‌کند و دو شبکه‌های مالی هم آنها را از بین برده است.»

مندلکر گفته است که با تحریم حسن تباجا و وائل بزی و شرکت‌های اروپایی آنها دولت امریکا به انهدام تمامی کانال‌های حمایت مالی حزب‌الله ادامه می‌دهد.

کاخ سفید روز سه‌شنبه ۳ اردیبهشت ( ۲۳ آوریل) اعلام کرد واشنگتن برای اطلاعاتی که برای آمریکا امکان مختل کردن شبکه مالی حزب‌الله را فراهم کند، ۱۰ میلیون دلار (۸،۹ میلیون یورو) جایزه تعیین کرده است.

افزایش فشار دولت آمریکا بر حزب‌الله هم‌زمان با افزایش نگرانی‌های این کشور درباره نقش این گروه در حکومت لبنان است. دامنه نفوذ منطقه‌ای حزب‌الله با فرستادن جنگجویان آنها به مناطق بحرانی خاورمیانه و نیز جنگ داخلی در سوریه افزایش یافته است. در سوریه این گروه از بشار اسد رییسجمهوری این کشور حمایت می‌کند.

حزب‌الله لبنان همچنین مورد حمایت مالی جمهوری اسلامی ایران است و یکی از خواسته‌های آمریکا و غرب از ایران قطع حمایت مالی از این گروه است.

 


لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

ویدیوئی برای "نابودی" حزب دموکرات مسیحی آلمان

cafeliberal

واکنش‌ها به قتل همسر توسط محمدعلی نجفی؛ اصلاح‌طلبان مثل همیشه تلاش می‌کنند جنایت را «عادی‌» جلوه دهند!

cafeliberal

اخراج علی دایی به خاطر مصاحبه علیه مدیران سایپا

cafeliberal

سام رجبی از فعالان محیط‌ زیست زندانی با مادرش دیدار کرد

cafeliberal

وزیران خارجه آلمان و ایران در تهران گفت‌وگو کردند

cafeliberal

چرا سامانه پدافند هوایی اس ۴۰۰ حساسیت‌ برانگیز است؟

cafeliberal