9.9 C
تهران
یکشنبه, ۱۰ فروردین , ۱۳۹۹

تحریم نمایش انتخابات؛ رفرنداومِ خاموشِ «نه» به جمهوری اسلامی

حنیف حیدرنژاد- اعتراضات آبان‌ماه امسال و کشتار خونینی که حکومت اسلامی حاکم بر ایران به راه انداخت بیش از هر زمان دیگری نشان داد که این رژیم با وجود همه تبلیغاتی که می‌کند، دیگر مدت‌هاست پایگاه اجتماعی خود را از دست داده است.

سقوط هواپیمای اوکراینی با شلیک موشک سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و پنهانکاری و فریبکاری‌های مستمر رهبران جمهوری اسلامی  و خودداری آنها از تحویل جعبه سیاه هواپیما به اوکراین نیز نشان می‌دهد تا کجا این رژیم درغگوست و از مسئولیت‌پذیری و پاسخگویی به تعهدات بین‌المللی فرار می‌کند. در کنار اینها، رژیم تلاش کرد تا با بسیج نیرو از سراسر کشور در نمایش خاکسپاری قاسم سلیمانی اینگونه نشان دهد که هنوز بخش بزرگی از جامعه پشتیبان آن است. بی‌رونقی راهپیمایی ۲۲ بهمن و فیلم و عکس‌های هوایی این مراسم اما، این ادعا را کاملا نقش بر آب کرد. اینک نمایش انتخابات مجلس این رژیم، فرصت بسیار خوبی است تا مردم ایران به روشنی به جهانیان، به ویژه به اتحادیه اروپا که هنوز از این رژیم جنایتکار حمایت می‌کند، نشان دهند که خواهان رفتن این حکومت هستند، چگونه؟ با تحریم «انتخابات» مجلس شورای اسلامی و شرکت نکردن در این بازی مسخره که جوهر انگشت رأی آن، با خون مردم ایران تأمین می‌شود.

در هفته‌ها و به ویژه در روزهای اخیر، همه رهبران و مسئولین رژیم حاکم، از خامنه‌ای گرفته تا روحانی، به هر زبانی تلاش می‌کنند مردم را به پای صندوق‌های رأی بکشانند. همان مردمی ‌که این رژیم آنها را به خاک سیاه نشانده و هر روز آنها را در میدان‌ها و خیابان‌ها اعدام می‌کند، همان مردمی‌ که امروز در ابعاد میلیونی به فقر و بیکاری و اعتیاد گرفتار شده یا به تن‌فروشی و انواع فساد کشیده شده‌ است، همان مردمی ‌که در سرما یخ زده، با سیل و زلزله به کام مرگ کشیده شده یا برای امرار معاش حتی اگر با قبول خطر به کولبری بپردازند، هدف تیر پاسداران انقلاب اسلامی قرار می‌گیرند، همان مردمی‌ که کشورشان، آب و خاک‌شان، طبیعت و حیوانات‌اش، رودخانه‌ها و دریاچه‌هایش، جنگل و دشت و کوهسارش به نابودی کشیده شده، همان مردمی ‌که ۱۵۰۰ نفر از آنها در سه روز در خیابان‌ها هدف تک‌تیراندازهای سپاه و بسیج قرار گرفته و کشتار می‌شوند، همان مردمی‌ که در هواپیما هم در امنیت نبوده و در آسمان جان آنها گرفته می‌شود، و… حالا باید همین مردم بیایند و در یک نمایش کارگردانی شده به همان نظام جنایتکاری که ۴۱ سال است همه این غارت و جنایت و ویرانی‌ها را دامن زده رأی بدهند!

این رژیم به «رأی» مردم نیازی ندارد، چون هیچگاه رأی مردم برایش مهم نبوده است. مهم، حضور مردم پای صندوق‌های رأی است تا با ارسال تصاویر تلویزیونی با ادعای «حضور مردم همیشه در صحنه» ادعا کند که مشروعیت دارد. دقیقا به این دلیل که رژیم به چنین صف‌های انسانی برای تائید خود نیاز دارد، نباید در انتخابات شرکت کرد. شرکت نکردن در بازی چندش‌آور و توهین‌آمیز موسوم به انتخابات و خالی نگاه داشتن صف‌های صندوق رأی، خود، یک رأی منفی به این رژیم است. با شرکت  نکردن در نمایش انتخابات، می‌توان این فرصت را به یک رفراندومِ خاموشِ «نه» به جمهوری اسلامی تبدیل کرد.
http://www.hanifhidarnejad.com

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

سونوگرافی از جنین؛ تجارتی پردرآمد برای پزشکان در آلمان

cafeliberal

ویروس کرونا همچنان قربانی می‌گیرد

cafeliberal

روحانی قول کمترین تلفات و کوتاه ترین مدت را داد ولی شمار قربانیان و مبتلایان ساعت به ساعت بالا می رود

cafeliberal

رویکرد «منطقی ـ تاریخی» و تولید کالایی ساده

cafeliberal

نظامِ شترگاوپلنگ در برابر گرگِ کُرونا؛ چوپان دروغگو هنگام دریافت محموله‌ها نیز از «تحریم دارو» می‌نالد!

cafeliberal

رهبران اسرائیل دستاورد آمریکا را در هلاکت البغدادی ستودند و تحلیلگران، به حکومت تروریست پرور ایران هشدار دادند

cafeliberal

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض خواهیم کرد که شما با این مسئله موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. تائید بیشتر بخوانید

ajax-loader