تحریم ۱۱ فرد و شرکت چینی به‌دلیل نقض تحریم‌های آمریکا؛ مایک پمپئو: تهران فقط زبان زور را می‌فهمد

وزارت خزانه‌داری آمریکا، چهارشنبه ۲۵ سپتامبر (سوم مهرماه)، پنج شخص حقیقی و شش شرکت چینی را به دلیل نقض تحریم‌‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی و واردات نفت از ایران تحریم کرد.

یک نفتکش متعلق به هولدینگ «کوسکو» متعلق به دولت چین

خبر تحریم‌های جدید علیه افراد و شرکت‌‌های چینی را مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در جریان نشست «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» اعلام کرد و گفت: «امروز تحریم‌هایی علیه یکسری شرکت‌های چینی وضع کردیم که با نقض تحریم‌های آمریکا، آگاهانه از ایران نفت می‌خریدند.»

در فهرست وزارت خزانه‌‌داری آمریکا شرکت‌های نفتی «کنکورد»، «کشتیرانی کوسکو»، شرکت «کونلون» که در جزایر ویرجین بریتانیا ثبت شده، شرکت پگاسوس ۸۸ و دو زیرمجموعه هولدینگ دولتی «کوسکو» که در حوزه حمل‌ونقل فعال است دیده می‌‌شود.

تا کنون گزارش‌های زیادی در رابطه با نقض تحریم‌های آمریکا توسط شرکت حمل‌ونقل دریایی کونلون و بانک کونلون منتشر شده و مدیران این مجموعه قبلاً به دلیل نقض تحریم‌‌های ایران جریمه پرداخت کرده‌اند.

مایک پمپئو در جریان نشست «اتحاد علیه ایران هسته‌‌ای» حمله به تاسیسات آرامکو را حمله به اقتصاد جهانی دانست و گفت: «جمهوری اسلامی ایران متجاوز است و به هیچ وجه یک قربانی نیست.»

او تاکید کرد، رژیم ایران از طریق حمایت از اسد در سوریه، حوثی‌ها در یمن و شبه‌نظامیان شیعه در عراق در پی ایجاد آشوب در خاورمیانه است.

مایک پمپئو در نشست «اتحاد علیه ایران هسته‌ای»: واشنگتن قصد دارد تا به دیگر کشورها نشان دهد که نتیجه تجارت با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی چه خواهد بود تا آنها را از اقتصاد ایران دور کند

وزیر خارجه آمریکا در بخشی دیگر از سخنرانی خود افزود، «فشار آمریکا بر ایران باعث شده تا آنها تلاش برای خرابکاری را در منطقه آغاز کنند… تحریم‌ها و مواضع بین‌المللی باعث می‌شود تا حکومت ایران و شبه‌نظامیان‌اش در جهان منزوی‌تر شوند.»

پمپئو گفت: «رژیم ایران دروغ می‌گوید، و ادعاهای رئیس‌جمهوری اسلامی ایران حسن روحانی مبنی بر شکست دادن تروریسم توسط تهران عجیب است.» او روحانی را یک «بیچاره» توصیف کرد و گفت: «تهران فقط زبان زور را می‌فهمد.»

پمپئو گفت: «تعداد زیادی از کشورها آمادگی خود را برای مقابله با تهدید ناوبری و امنیت بین‌المللی توسط جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده‌اند.»

مایک پمپئو افزود که زمان آن فرا رسیده که ایران مذاکرات را شروع کرده و درباره فعالیت‌های هسته‌ای و نگرانی‌های امنیتی منطقه‌ای پاسخگو باشد. وزیر خارجه آمریکا همچنین گفت رژیم ایران باید مردم  را مقدم بر هر چیز قرار دهد و بی‌تردید مردم ایران نیز چنین درخواستی خواهند کرد. مایک پمپئو تاکید کرد که هرگاه مردم ایران چنین درخواستی را مطرح کنند، بدانند که این دولت در آمریکا از آنها حمایت خواهد کرد.

تلاش‌‌ ناکام ماکرون برای دیدار ترامپ و روحانی؛ توصیه صریح آنگلا مرکل به جمهوری اسلامی چه بود؟

او با اشاره به بخش‌هایی از سخنان ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل در مورد ایران گفت، «هدف ما بسیار مشخص است. ما می‌دانیم دیپلماسی کارآمد است و اراده ما هم راسخ است. ما داریم جهان را بیدار می‌کنیم.»

وزیر خارجه آمریکا در مورد کارزار فشار حداکثری علیه جمهوری اسلامی گفت: «ما از تحریم‌های ایران کم نمی‌کنیم و هرقدر رژیم ایران تعرض‌های خود را بیشتر کنند، ما نیز فشار خود را افزایش خواهیم داد.»

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

طرح استیضاح وزیر صمت؛ با لیسانس فقه نمی‌توان بازار را مدیریت کرد! 

cafeliberal

سخن کوتاه

cafeliberal

دستگیری بیش از دویست ارتشی در ترکیه

cafeliberal

ترامپ خود را پیروز "پرونده دخالت روسیه در انتخابات" معرفی کرد

cafeliberal

افزایش تهدید و بازداشت فعالین اینستاگرامی – کمپین حقوق بشر در ایران

cafeliberal

بیانیه جمعی از وکلای دادگستری ایران در حمایت از مردم ستمدیده روستای چنار محمودی لردگان چهارمحال و بختیاری

cafeliberal