9.2 C
تهران
یکشنبه, ۱۷ فروردین , ۱۳۹۹

تخریب نمایشی ویلای دختر وزیر سابق: جلوگیری از ورود خبرنگاران به داخل ساختمان!

(+ویدئو) شهرداری لواسانات در اقدامی نمایشی با عنوان تخریب ویلای دختر محمدرضا نعمت‌زاده وزیر سابق صنعت، به فرو ریختن چند دیوار و لبه پشت‌بام اکتفا کرده! وکیل مدافع مالک که بدهکار شرکت‌های تولید دارویی هم هست، گفته که موکلش قانونمند است و اعتراضی برای تخریب بنا نکرده است!

آنگونه که خبرگزاری قوه‌ قضاییه با انتشار ویدئویی گزارش کرده، صبح امروز یکشنبه ۱۲ اسفندماه، با دستور رئیس قضایی لواسانات، بخشی از ویلای شبنم نعمت‌زاده دختر محمدرضا نعمت‌زاده وزیر سابق صنعت، در لواسان تخریب شده است.

شبنم نعمت‌زاده برای ساخت این ویلا، مجوز احداث ساختمان ۴ طبقه‌ای در وسعت ۱۵۰ متر را داشته ولی به گفته عزت‌الله چراغی معاون عمرانی شهرداری لواسان، «حدود هزار و ۱۲ متر» تخلف داشته است.

محمدرضا موسی‌پور مسئول واحد اجرائیات شهرداری لواسان، تخلف صورت گرفته را شامل «قسمت‌های زیرزمین، طبقه همکف و طبقه اول» اعلام کرده.

گزارش‌های منتشر شده حاکیست که برای پوشش خبری از خبرنگاران رسانه‌ها دعوت شده ولی فقط به تعدادی از آنها از جمله خبرنگار خبرگزاری قوه‌قضاییه مجوز ورود به داخل ساختمان داده شده است!

با اینکه به نظر می‌رسید بخش عمده این بنا باید تخریب شود ولی گزارش‌های میدانی خبرنگاران که از خارج ساختمان شاهد نمایش تخریب بودند، حاکیست که کارگران شهرداری تنها بخشی از دیوارهای انتهایی ساختمان، لبه پشت‌بام و دیوارهای بنای داخلی را «زخمی» کرده‌اند!

موسی‌پور در واکنش به علت تعلل شهرداری لواسانات در تخریب‌ این ویلا گفته که تخریب این خانه زمانبر و طولانی است و مجوز آنها تخریب بخشی از بناست و نه همه ساختمان!

به گفته وی، چون با بیل مکانیکی همه ساختمان خراب می‌شده، آنها به صورت دستی «دیوارهای داخل» و بخش‌هایی از «سقف»، «نمای ساختمان»، «لبه پشت‌بام» و بخشی از دیوارها را تخریب کردند.

وکیل مدافع شبنم نعمت‌زاده یکی از آقازادگان نظام

مسئول واحد اجرائیات شهرداری لواسان برای توجیه تخریب نمایشی این ویلا گفته است: «کار تخریب نیازمند ستون زدن، انجام اقدامات فنی، حفظ استحکام، انجام اقدامات عمرانی پیش نیاز است تا بنای مورد نظر ساختمان و مابقی گرفته شود که نیازمند تمهیدات و نقشه با نظر کارشناس رسمی دادگستری است.»

کلنگ‌زنی شهرداری این ملک شبنم نعمت‌زاده با حضور مریم فراهانی وکیل مدافعش صورت گرفته که موکلش را فردی «قانونمند» معرفی کرده. این وکیل گفته است: «موکلم قانونمند و معتقد است قانون برای همه یکسان است؛ حال که بیش از ۹ ماه از قطعی شدن رای کمیسیون ماده ۱۰۰ می‌گذرد اعتراضی نکرده و حکم در حال اجراست!» معلوم نیست اگر شبنم نعمت‌زاده فردی قانونمند است چرا اصلا در یک اقدام غیرقانونی چنین ویلایی را ساخته است که حالا برای تخریب آن تظاهر به «قانونمندی» کند!

تخریب در حد زخمی کردن در و دیوار ویلا بوده

فراهانی ضمن بیان اینکه این ملک حریم خصوصی است خاطرنشان کرد: «باید ببینیم چرا این مسئله که فردی به قانون تمکین می‌کند و قانونمند است آنقدر برای خبرنگاران جالب است؟ جای تعجب است که تمکین یک فرد به قانون و اجرای احکام قانونی تا این اندازه به هیاهو و مشکل منجر می‌شود.»

وکیل مالک ویلا درباره جلوگیری از ورود خبرنگاران به داخل ساختمان گفته است: «با توجه به نبود امنیت داخل ساختمان نمی توانیم اجازه ورود دهیم تا مبادا مشکلی پیش بیاید.»

طی سال‌های ۹۲ تا ۹۶، گزارش‌هایی مبنی بر فساد مالی مریم بختیار همسر محمدرضا نعمت‌زاده و دخترانش شبنم و زینب نعمت‌زاده منتشر شد که از جمله شامل اتهاماتی مبنی بر توزیع و پخش دارو در شرکت توسعه دارویی «رسا» متعلق به شبنم نعمت‌زاده می‌شود.

رسانه‌های داخلی نوشتند که شرکت شبنم نعمت‌زاده ۳۵۰ میلیارد تومان به شرکت‌های تولیدکننده دارویی چون شفادارو و داروسازی فارابی بدهکار است که فشار مالی بسیاری بر این تولیدکنندگان وارد کرده است.

حتی زمزمه‌هایی مبنی بر بازداشت دختر وزیر سابق به دلیل بدهکاریش در اوایل شهریورماه امسال منتشر شد که به دلیل ناتوانی در ارائه وثیقه ۴۰۰ میلیارد تومانی بوده. ولی این شایعات همواره از سوی شبنم نعمت‌زاده تکذیب شده است.

در روند غیرقانونی ساخت‌ و ساز هزار متری در این ویلا، متضرر واقعی مردم ایران هستند که هزینه ساخت ‌این ویلا با توجه به حکومتی بودن مالک و هزینه‌های تخریب آن نیز توسط شهرداری لواسان از جیب خالی مردم پرداخت می‌شود. ضمن اینکه مشخص نیست چقدر درخت و باغ و محیط سبز و طبیعی در این زمین وجود داشته که برای بنای این ویلای، بریده و نابود شده و به طبیعت لواسانات صدمه جبران‌ناپذیر وارد کرده است.

 


لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

طرح محرمانه روسیه برای خاورمیانه

cafeliberal

گروه ویژه اقدام مالی چهار ماه دیگر به ایران مهلت داد

cafeliberal

میرغضبی جایگزین میرغضب دیگر

cafeliberal

پنج نماینده مجلس: بنگاه‌های اقتصادی تحت کنترل رهبری، هزینه مقابله با کرونا را بدهند

cafeliberal

آمریکا نیرو و تجهیزات نظامی بیشتری به عربستان سعودی می‌فرستد

Jahan

نامه ریاست «اتحادیه ملی برای دموکراسی در ایران» به بوریس جانسون

cafeliberal

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض خواهیم کرد که شما با این مسئله موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. تائید بیشتر بخوانید

ajax-loader