ترامپ لغو حمله به ایران را تایید کرد؛ "من عجله‌ای ندارم"

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه تایید کرد که حمله نظامی برنامه‌ریزی شده به ایران را ده دقیقه پیش از آغاز عملیات به‌طور موقت لغو کرده است.

ترامپ در یک پیام توئیتری نوشت، او این حمله نظامی را ۱۰ دقیقه پیش از زمان تعیین‌شده برای عملیات متوقف کرده است. به نوشته رئیس جمهوری آمریکا قرار بوده است سه نقطه ایران هدف حمله قرار گیرند و پیش‌بینی می‌شده که دست‌کم ۱۵۰ نفر در این عملیات کشته شوند.

رئیس جمهور آمریکا افزود: «علاوه بر این من دادن پاسخ نظامی به حمله ایران به پهپاد آمریکایی را نامتناسب می‌دانم. در ضمن من  در دادن پاسخ نظامی به رهبری ایران عجله‌ای ندارم.»

او افزود که ارتش آمریکا بازسازی شده و آماده عملیات است و با فاصله زیاد از بهترین‌هاست. او می‌افزاید که تحریم‌ها علیه ایران دارند تأثیرات خود را نشان می‌دهند.

ترامپ تأکید کرد: «ایران هرگز به سلاح هسته‌‌ای دست نخواهد یافت؛ نه علیه ایالات متحده آمریکا و نه علیه جهان.» او با حروف بزرگ بر واژه‌های “هرگز”، “آمریکا” و “جهان” تأکید کرده است.

عملیات برنامه‌ریزی شده مورد اشاره ترامپ، حمله‌ تلافی‌جویانه ارتش آمریکا در پاسخ به هدف قرار گرفتن یک پهپاد این کشور برفراز تنگه هرمز بود. پهپاد “گلوبال هاواک” ارتش آمریکا صبح روز پنجشنبه ۳۰ خرداد (۲۰ ژوئن) با شلیک موشکی از سوی نیروهای سپاه پاسداران ایران بر فراز آبهای خلیج فارس سرنگون شد.

مقا‌م‌های مرکز فرماندهی نیروهای نظامی آمریکا در خاورمیانه (سنتکام) می‌گویند این پهپاد در زمان هدف قرار گرفتن، بر فراز تنگه هرمز پرواز می‌کرد و وارد حریم هوایی ایران نشده بود. ایران اما می‌گوید، پهپاد آمریکایی را در حریم هوایی این کشور هدف قرار داده است.


لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

«آدریان دریا» همچنان بلاتکلیف در آب‌هاى مدیترانه

cafeliberal

چرا جمهوری اسلامی فرو می‌پاشد؟ اما چرا تا کنون توانسته در برابر فروپاشی مقاومت کند؟

cafeliberal

سه کارگر بر اثر انفجار در تونل تهران-شمال کشته شدند

cafeliberal

حسن عباسی بازداشت شد

cafeliberal

سیمین بهبهانی؛ وجدان منظوم یک ملت

cafeliberal

وزیر کشور آلمان بازگرداندن دسته‌جمعی اعضای پیشین داعش به آلمان را رد می‌کند

cafeliberal