ترامپ: مذاکره با ایران روز به روز دشوارتر می‌شود

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، روز دوشنبه ۳۱ تیر (۲۲ ژوئیه) گفت که یک سلسله از رویدادها باعث افزایش تنش با ایران شده است که گفت‌وگو با این کشور را روز به روز دشوار‌تر می‌کند. 

به گزارش خبرگزاری فرانسه، دونالد ترامپ چند ساعت پس از انتشار خبر بازداشت “تعدادی از جاسوسان سازمان سیا” در ایران اظهار داشت: «پس از وقوع یک رشته از حوادث فکر مذاکره با ایران سخت‌تر می‌شود.‌»

رئیس جمهوری آمریکا که در کاخ سفید در حضور خبرنگاران سخن می‌گفت افزود که “باید صبر کرد و دید چه خواهد شد؛ شرایط به گونه‌ای است که می‌تواند به هر سویی متمایل شود”.

ترامپ: بازداشت “جاسوسان سیا”در ایران دروغ محض است

دونالد ترامپ در واکنش به خبر بازداشت “جاسوسان سیا” در ایران گفت که این خبر “کاملا غلط” است. رئیس‌جمهوری آمریکا روز دوشنبه در این باره در توییتر نوشت: «اصلا حقیقت ندارد. فقط دروغ و پروپاگاندا (مثل پهپاد ساقط شده) منتشر شده توسط یک رژیم مذهبی که به طرز بدی در حال زمین خوردن است و نمی‌داند چه‌کار کند. اقتصادشان مرده و بدتر هم خواهد شد.» 

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

دونالد ترامپ افزود: «ایران یک افتضاح تمام عیار است.»

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، نیز در گفت‌وگویی با شبکه خبری “فاکس‌نیوز” در واکنش به خبر دستگیری “جاسوسان سیا” در ایران گفت که “نمی‌تواند در این زمینه به طور خاص اظهار نظر کند، اما ایران سابقه دروغگویی دارد”.

پمپئو تأکید کرد آمریکا خواهان جنگ نظامی با ایران نیست.

وزارت اطلاعات: جاسوسان سیا اعدام خواهند شد

وزارت اطلاعات ایران روز دوشنبه از دستگیری “۱۷ جاسوس تربیت یافته سیا” خبر داده و اعلام کرده بود که حکم این افراد صادر شده و برخی از آنان به اتهام “افساد فی‌الارض” به اعدام محکوم شده‌اند. 

دویچه وله را در اینستاگرام دنبال کنید

علی اشتری، مدیر کل اداره جاسوسی وزارت اطلاعات، روز دوشنبه در نشست خبری در تهران گفت که این ۱۷ نفر در ایران در ارتباط با “جاسوسی” برای سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) دستگیر شده‌اند.

اشتری گفت که فعالیت افراد دستگیر شده به صورت “سلولی” بوده است و هیچ یک از آنان با دیگری در ارتباط قرار نداشته است.

مدیرکل ضدجاسوسی وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی (واجا) در ۲۸ خرداد گفته بود ماموران آن وزارت‌خانه موفق شده‌اند “نخستین ضربه جهانی” در فضای سایبری را به واحد برون‌مرزی سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) وارد کنند.

علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی، نیز پیش از این به خبرگزاری تسنیم گفته بود که ایران در یک سلسه از عملیات موفق شده است “شبکه جدیدی از جاسوسان آمریکا را هم مورد ضربه”  قرار دهد. شمخانی این موضوع را مربوط به ماه‌های اخیر خوانده و وعده داده بود که جزئیات این خبر “پس از طی روند قضایی این جاسوسان با شرح عملیات وزارت اطلاعات” منتشر خواهد شد.

وزارت اطلاعات ادعا کرده است که سازمان سیا برای انتقال اطلاعات تجهیزات فنی پیچیده و پیشرفته‌ای‌ را در اختیار این افراد قرار داده است.


لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

خشنودی رهبر کره شمالی از دریافت "نامه فوق‌العاده" ترامپ

cafeliberal

پیام نمایشگاه کتاب تهران بدون سانسور: نشستن در روشنایی چهره

cafeliberal

اقدام بی‌سابقه پلیس امنیت؛ اخذ تعهد کتبی از فعالان اجتماعی و مدنی برای عدم حضور در مراسم روز کوروش!

cafeliberal

هدف مشترک، روش متفاوت: تاکید آمریکا و بریتانیا بر عدم دستیابی ایران به سلاح اتمی

cafeliberal

آلمان در بررسی تقاضای پناهجویان سوری "تعلل می‌کند"

cafeliberal

معصومه ابتکار: فاصله سنی برخی کودک‌همسری‌ها ۵۰ سال است

cafeliberal