24 C
Tehran
جمعه, ۱ شهریور , ۱۳۹۸
سیاست، تاریخ وجامعه

ترامپ: نامه گرم و صمیمانه‌اى از کیم دریافت کردم

دونالد ترامپ رئیس جمهورى آمریکا روز سه‌شنبه کیم جونگ اون را مثل همیشه دوست صمیمى خود خواند و افزود، نامه‌اى پر از اظهار محبت از وى دریافت کرده است.

دونالد ترامپ و کیم جونگ اون؛ هانوی؛ ۲۷ فوریه ۲۰۱۹

ترامپ که در کاخ سفید با خبرنگاران گفتگو مى‌کرد، ادامه داد: اتفاقات خوب و مثبتى در آینده نزدیک بین واشنگتن و پیونگ یانگ رخ خواهد داد. او البته به جزئیات این اتفاق مثبت اشاره نکرد.

به گزارش رویترز شنیده‌ها حاکیست ترامپ قصد دارد دوباره به کیم جونگ اون نزدیک شود و کدورت‌هاى پیش آمده را به نوعى رفع و رجوع کند و قدم‌هاى تازه‌اى براى برقرارى روابط حسنه با کیم بردارد. در عین حال دوست خود را تشویق به تعطیل فعالیت‌هاى موشکى و هسته‌اى کند.

آخرین دیدار ترامپ و کیم اوایل امسال در‌هانوى پایتخت ویتنام بود که نتیجه راضى کننده‌اى از آن حاصل نشد.

ترامپ روز سه‌شنبه در شرایطى با روزنامه‌نگاران صحبت مى‌کرد که یک روز پیش از آن روزنامه وال استریت ژورنال نوشت: کیم جونگ نام،  برادر ناتنى کیم که در سال ٢٠١٧ در کوالالامپور به دست عوامل امنیتى کره شمالى کشته شد براى سازمان سیا خبرچینى مى‌کرده است.

رئیس جمهورى آمریکا با اشاره به خبر منتشر شده در رسانه‌ها درباره همکارى برادر کیم جونگ اون با سازمان‌هاى اطلاعاتى آمریکا تاکید کرد، با اداى احترام به برادر تنى یا ناتنى کیم، به او خواهم گفت در دوران ریاست جمهورى من چنین موردى تکرار نخواهد شد.

وى ضمن تعریف و تمجید از نامه‌هاى قبلى کیم، یادآور شد که نامه اخیر رهبر کره شمالى پر بود از احساس دوستى و احترام نسبت به من. ترامپ براى چندمین بار تکرار کرد که کره شمالى ظرفیت قابل توجهى براى پیشرفت در زمینه‌هاى گوناگون دارد.

او که قرار است اواخر این ماه به ژاپن و کره جنوبى سفر کند، ملاقات تازه‌ای با کیم جونگ اون را محتمل دانست و افزود، کیم همچنان سر قول خود در مورد عدم آزمایش موشک‌هاى دوربرد ایستاده است که از نظر من پایبندى او به این قرار بسیار اهمیت دارد.

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

یک روایت مستند از دو اعدام و اعترافات نمایشی

cafeliberal

در ونزوئلا تورم از مرز یک میلیون درصد گذشته است

cafeliberal

فدرر، نادال، جاکوویچ و تیم؛ قهرمانى رولان گاروس ٢٠١٩ به کدامیک خواهد رسید؟

cafeliberal

پرداخت کننده هزینه هواپیمای خمینی توسط حکم خود او اعدام شد!

cafeliberal

هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان  در راه سفرش به ایران گفته است «حفظ برجام مهمترین محور گفت و گو با ایران است»

cafeliberal

تخریب دکل مخابراتی در حال نصب توسط مردم در ماسال

cafeliberal