ترانه کلیپ زیبا در سالگرد اعدام مجید کاووسی‌فر با لبخند تاریخی‌اش بر چوبه دار که دنیا را تکان داد

در روز یازدهم مرداد ۱۳۸۴ ، قاضی «حسن احمدی مقدس» که دست‌اندرکار صدور احکام ناعادلانه در خصوص نویسندگان معترض و یکی از مجریان کشتار زندانیان سیاسی در سال ۱۳۶۷ و رئیس مجتمع قضائی ارشاد تهران بود به دست دو جوان عاصی به نامهای حسین و مجید کاووسی‌فر به ضرب گلوله بی امان به قتل رسید. ضاربین بعد از ترور این فرد، به کشور امارت فرار کردند که در آنجا دستگیر و به ایران استرداد شدند. آنها بعد از یک محاکمه نمایشی، محکوم به اعدام و هر دوی آنها در ملا عام به دار آویخته شدند . مجید کاووسی فر هنگام اعدام با دست بسته و از راه دور با برادر زاده ی خود خداحفظی کرد و تا آخرین لحظه ی زندگی لبخند بر لب داشت. خبرگزارهای جهان اعلام کردند که عکس اعدام مجید و حسین کاووسی فر بعنوان عکس دهه شناخته شده است.
سعید مرتضوی که خود نیز یک قاضی بسیار بدنام و از دست اندر کاران رسوایی‌های زندان کهریزک و همچنین متهم به قتل زهرا کاظمی است بخاطر داشتن رابطه نزدیک با جانشین خود، «حسن احمدی مقدس» کینه بسیاری نسبت به مجید کاووسی فر داشت و برای همین شخصا در مراسم اعدام شرکت کرد و عکسهایی که آن‌زمان از اعدام مجید در سایتها منتشر شد لبخند سعید مرتضوی را هنگام به دار آویختن وی نشان می‌داد.

خبرگزاری رویتر، عکس اعدام مجید کاووسی‌فر و برادر زاده وی حسین کاووسی‌فر با جرثقال را به‌عنوان عکس دهه انتخاب کرد. این عکس از دو جوان ایرانی که در ۱۱مرداد سال ۸۶ حلق آویز شدند، توسط عکاس رویتر برداشته شده بود، رویتر در توضیح این عکس نوشت: رژیم ایران روز پنجشنبه هنگام تجمع صدها نفر از مردم، مجید و حسین را بعلت کشتن یک قاضی که تعدادی از مخالفان را زندانی کرده بود به‌دار آویخت. یادآوری می‌کنیم که مجید کاووسی فر، همراه با برادر زاده‌اش، در مرداد سال ۱۳۸۴ ، حسن مقدس، معاون دادستان تهران و سرپرست دادسرای ارشاد را در حالی که با اتوموبیل خود از دادسرا خارج می‌شد، به قتل رساند. مجید در صحنه اعدام لبخند بر لب داشت و شجاعانه به سوی مرگ شتافت.

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

نوزادانی که از بیمارستان دزدیده می‌شوند

cafeliberal

گفت‌وگوی پمپئو با اتحادیه اروپا بر سر توافق هسته‌ای با ایران

cafeliberal

انحلال سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

cafeliberal

رئیس پلیس پیش‌گیری ناجا: مجرمان حوزه جنگل را باید از درخت آویزان کرد

Jahan

عدم حضور مقامات ایرانی در اجلاس بانک جهانی به دلیل صادر نشدن ویزای آمریکا

cafeliberal

بازگشت به دوران انتقام جمعی با دادگاه‌های اسلامی

cafeliberal