20.1 C
تهران
جمعه, ۱۵ فروردین , ۱۳۹۹

تنیس گراند اسلم استرالیا؛ نادال، زِوِرِو و موگاروزا پیروز شدند؛ شاراپوا حذف شد

رافائل نادال تنیس‌باز ٣۴ ساله اسپانیایى برنده ١٩ گراند اسلم و نفر دوم رده‌بندى تنیس جهان، روز سه‌شنبه در نخستین نمایش خود در سال ٢٠٢٠ خیلى راحت ۶ بر ٢ ، ۶ بر ٣ و ۶ بر صفر هوگو دلین تنیس‌باز اهل بولیوى را مغلوب کرد.

رافائل نادال

حریف بعدى «رافا» که قهرمان این رقابت‌ها در سال ٢٠٠٩ بوده،  فدریکو دلبونیس تنیس‌باز آرژانتینى است که با برترى بر ژوائو سوزا از پرتغال توانست به دور بعد راه پیدا کند.

ماریا شاراپوا تنیس‌باز روسى– آمریکایى که ١٢ سال پیش جام قهرمانى این تورنمنت را بالاى سر برده‌بود، امسال با اجازه استثنایى «وایلد کارت» به گراند اسلم ملبورن آمده بود. او که زمانى نفر اول رده‌بندى تنیس زنان دنیا بود، چند سالى است از درد شانه رنج مى‌برد.

وى براى سومین بار در ١٨ ماه اخیر در دور اول‌بازى‌هاى گراند اسلم حذف شد و نام او در حال حاضر در مکان ٣۶۶ رده‌بندى دختران تنیس‌باز حرفه‌اى جهان به چشم مى‌خورد.

شاراپوا که از پر درآمدترین زنان ورزشکار جهان است، روز سه‌شنبه ۶ بر ٣ و ۶ بر ۴ به دانا وچیچ  تنیس‌باز اهل کرواسى و نفر نوزدهم جهان باخت و جمعیت کثیرى را که براى تماشاى او به زمین مرکزى ورزشگاه راد لیور آمده بودند ناخشنود به خانه فرستاد.

ماریا شاراپوا

در دومین روز رقابت‌هاى تنیس ملبورن، پترا کویتوا ۶ بر یک و ۶ بر ٣ از کاترینا سینیاکوا برد. کارولین ووژنیاکى نفر اول پیشین دختران جهان ۶ بر یک و ۶ بر ٣ کریستى آهن را شکست داد. ژنگ شوال هم اسلون استفن را حذف نمود.

گرگورى دیمتروف تنیس‌باز اهل بلغارستان و دوست پسر پیشین شاراپوا  ۴ بر ۶، ۶ بر ٢، ۶ بر صفر و ۶ بر ۴ بر جان لئوناردو پیروز شد.

آنجلا کربر تنیس‌باز با سابقه آلمانى ۶ بر ٢ و ۶ بر ٢ بر کوکو آرتو فائق آمد.

سیمونا‌هالپ تنیس‌باز اهل رومانى و نفر نخست پیشین تنیس جهان بر جى بردى از آمریکا ٧ بر ۶ و ۶ بر یک غلبه کرد.

الکساندر زِوِرِو تنیس‌باز آلمانى ۶ بر ۴، ٧ بر ۶ و ۶ بر ٣ ستیناتو را شکست داد.

استن واورینکا تنیس‌باز ٣۴ ساله اهل سوئیس ۵ بر ٧، ۶ بر ٧، ۶ بر ۴ و ۶ بر ۴ مقابل زامهر به پیروزى رسید.

جوانا کونتا تنیس‌باز انگلیسى جابیور را حذف کرد.

فوجى نینى نفر دوازدهم رده‌بندى مردان جهان از ایتالیا ٣ بر ۶، ۶ بر ٧، ۶ بر ۴، ۶ بر ٣ و ٧ بر ۶ بر اوپلکا غلبه کرد.

مسابقه میان سویتولینا و بولتر ٧ بر ۴ و ٧ بر ۵ به نفع سویتولینا پایان یافت.

گاربینه موگاروزا تنیس‌باز اهل اسپانیا و برنده گراند اسلم‌هاى ویمبلدون لندن و رولان گاروس پاریس ، راجرز تنیس‌باز آمریکایى را صفر بر ۶، ۶ بر یک و ۶ بر صفر مغلوب کرد.

گاربینه موگاروزا

کافین تنیس‌باز بلژیکى و نفر یازدهم جهان، چادرى تنیس‌باز فرانسوى را با پیروزى ۶ بر ۴، ۶ بر ٣ و ۶ بر یک به خانه فرستاد.

جان ایسنر تنیس‌باز با سابقه آمریکایى و نفر ١٩ رده‌بندى مردان جهان، ۶ بر ٧، ٧ بر ۶، ٧ بر ۶ و ٧ بر ۶ از مونتریرو برد.

دنیل مدودف تنیس‌باز اهل روسیه توانست  فرانسیس تیافو از آمریکا را با نتیجه ٢ بر ۶، ۴ بر ۶، ۶ بر ۴ و ٣ بر ۶ پشت سر بگذارد. پدرو مارتینز نفر ۱۶۸ جهان که از جدول مقدماتی به جدول اصلی صعود کرده‌حریف بعدی مدودف خواهد بود.

دومینیک تیم تنیس‌باز اتریشى از دیگر برندگان روز دوم بود. او که به تازگی توماس موستر نفر اول سابق تنیس مردان را به تیم مربیان خود اضافه کرده، موفق شد در سه ست پیاپی از سد آدرین مانارینوی فرانسوی با حساب ٢ بر ۶، ۵ بر ٧ و ٣ بر ۶ بگذرد.

الکساندر زِوِرِو

الکساندر زِوِرِو و استن واورینکا نیز به ترتیب با برتری مقابل مارکو چکیناتو و دمیر جمهور راهی دور دوم رقابت‌ها شدند. فابیو فونینی ایتالیایی هم با وجود واگذاری دو ست اول به رایلی اپلکای ۲۱۱ سانتی‌متری، در سه ست بعدی به پیروزی رسید به دور دوم راه یافت. این دیدار ۳ ساعت و ۳۸ دقیقه به طول انجامید.

کارولینا پلیسکوا نیز بر کریستینا ملادنوویچ  ۵ بر ٧ و ١ بر ۶ غلبه کرد و  به دور دوم این رقابت‌ها صعود کرد.

در سایر دیدارهای مهم نیز نیک کیریوس، ایوو کارلوویچ، روبرتو باتیستا آگوت و کارن خاچانوف با عبور از سد حریفان خود به مرحله دوم مسابقات صعود کردند.

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

به دلیل شیوع کرونا؛ انتخابات درون حزبی دموکرات ها در ایالت اوهایو لغو شد

cafeliberal

حربه‌ی تجزیه در خدمت بقا

cafeliberal

اینجا کسی «کرونا» را نمی‌شناسد

cafeliberal

حکومت هیچکس: کتابی دربارۀ آنارشیسم

cafeliberal

مرجان ساتراپی: نه فیلسوف شدم نه دانشمند، اما زن مستقل چرا بابک بهرامی

cafeliberal

زنان برندگان نبردى طولانى با ملایان متحجر براى حضور در ورزشگاه‌ها؛ اختصاص ۴٠٠٠ صندلى تا کنون به دختران

cafeliberal

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه شما استفاده می کند. ما فرض خواهیم کرد که شما با این مسئله موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. تائید بیشتر بخوانید

ajax-loader