تنیس گراند اسلم ویمبلدون؛ صعود کُرى ‌تنیس‌باز ١۵ ساله به دور سوم؛ حذف شاراپوا و موگاروزا

در شرایطى که شمارى از نام‌هاى بزرگ تنیس دختران جهان از جمله ونوس ویلیامز، گاربینه موگاروزا، ماریا شاراپوا برندگان گراند اسلم‌هاى استرالیا، رولان گاروس، ویمبلدون و آمریکا در دور اول و دوم گراند اسلم ٢٠١٩ ویمبلدون حذف شده‌اند، کُرى (کوکو) گاف ‌تنیس‌باز ١۵ ساله آمریکایى و دانش‌آموز آکادمى دل رى بیچ فلوریدا روز چهارشنبه با پیروزى ۶ بر ٣ و ۶ بر ٣ بر ریبرکووا ‌تنیس‌باز با تجربه اهل اسلواکى به دور سوم بزرگترین تورنمنت تنیس دنیا راه یافت.

گاف در نخستین مبارزه، نوامى اوزاکا ‌تنیس‌باز ژاپنى و نفر دوم رده‌بندى جهان را مغلوب کرده بود. وى در دور دوم نیز با تسلط و کنترل کامل ریبرکووا را به خانه فرستاد.

کُرى قدبلند، خوش‌اندام، ورزیده و در عین حال خوش‌فکر و چالاک است بطوری که به هیچیک از دو حریف خود با وجود سوابق درخشان و تجربه فراوان فرصت عرض اندام نداد و به راحتى بر آنها غلبه کرد.

وى در سومین مسابقه با کارولین ووژنیاکى ‌تنیس‌باز لهستانى‌تبار ساکن دانمارک روبرو خواهد شد. کوکو در کنفرانس مطبوعاتى بعد از مسابقه در پاسخ این پرسش که آیا از رویارویى با ووژنیاکى ‌تنیس‌باز قدیمى و برنده چند تورنمنت بزرگ نگران هستى، گفت: ابدا!

کُرى (کوکو) گاف، از ٧ سالگى تنیس را شروع کرده، در یازده سالگى از سوى پاتریک مرات اوغلو مربى پیشین سرینا ویلیامز در آکادمى و مدرسه تنیس نیس فرانسه براى یادگیرى تنیس حرفه‌اى برگزیده شد.

گاف خوب سرو مى‌زند، ضربات راست و چپ او به یک اندازه صحیح و موثر نواخته مى‌شود، راحت مى‌دود و براى رسیدن به جاخالى‌هاى رقیب و بازگرداندن آنها غالبا مشکلى ندارد و در عین نوجوانى به فوت و فن‌هاى تنیس حرفه‌اى نیز کاملا آشناست. روش بازى کوکو شباهت‌هاى زیادى به ونوس ویلیامز برنده ۵ گراند اسلم دارد. در مجموع آینده روشنى در انتظار اوست و قطعا او را در تورنمنت‌هاى بیشترى خواهیم دید.

نتیجه بازى دیگر دختران ‌تنیس‌باز در دو روز گذشته چنین بود:

سرینا ویلیامز برنده ٢۴ گراند اسلم ، جولیا گائو نوتینو ‌تنیس‌باز ایتالیایى را ۶ بر ٢ و ٧ بر ۵ مغلوب کرد. سرینا در رقابت‌هاى چهار نفره امسال ویمبلدون، همبازى اندى مورى نفر اول تنیس بریتانیا و قهرمان ٣ گراند اسلم است.

ماریا شاراپوا قهرمان چهار گراند اسلم و برنده جام قهرمانى تنیس ویمبلدون در سال ٢٠٠۴ بعد از پیروزى ۶ بر ۴ در ست اول مقابل پولین پارمنتایر، ست دوم را ۶ بر ٧ به او باخت و به دلیل درد شدید مچ دست به مسابقه ادامه نداد.

گاربینه موگاروزا ‌تنیس‌باز ٢٣ ساله اسپانیایى و قهرمان گراند اسلم رولان گاروس و ویمبلدون ۶ بر ۴ و ۶ بر ۴ از بئاتریس حداد مایا ‌تنیس‌باز برزیلى شکست خورد.

اشلى بارتى ‌تنیس‌باز ٢۵ ساله استرالیایى که مدتى نیز به صورت حرفه اى کریکت بازى مى کرد، با غلبه بر سئى سئى ژنگ ‌تنیس‌باز ژاپنى با حساب ۶ بر ۴ و ۶ بر ٢ به دور دوم راه یافت.

استن واورینکا ‌تنیس‌باز ٣۴ ساله  و همبازى راجر فدرر ‌تنیس‌باز سوئیسى در تیم دیویس کاپ آن کشور و برنده گراند اسلم آمریکا در یک رقابت نزدیک ٧ بر ۵، ٣ بر ۶، ۴ بر ۶، ۶ بر ۴ و ٨ بر ۶ به رایلى اوپکا باخت.

نیک کریوس ‌تنیس‌باز ماجراجوى استرالیایى ، هموطن خود جردن تامپسون را ٧ بر ۴، ٣ بر ۶، ٧ بر ۶، صفر بر ۶ و ۶ بر یک شکست داد و به دور بالاتر رفت.

دانیل مدودو ‌تنیس‌باز اهل روسیه بر الکس پوپى رین ‌تنیس‌باز استرالیایى که بعد از موفقیت در مسابقات ورودى به این رقابت‌ها راه پیدا کرده، ۶ بر ٧، ۶ بر یک، ۶ بر ۴ و ۶ بر ۴ فائق آمد.

حریف بعدى مدودو، دیوید کافین ‌تنیس‌باز بلژیکى و نفر یازدهم رده بندى تنیس جهان است. کافین در بازى قبلى خود جرمى چادرى فرانسوى را از دور بازى‌ها خارج کرده بود.

روز چهارشنبه نواک جاکوویچ ‌تنیس‌باز ٣١ ساله صرب و نفر اول رده بندى تنیس جهان و برنده ١۶ گراند اسلم، دنیس کودلا ‌تنیس‌باز اکرائینى الاصل آمریکایى را ۶ بر ٣، ۶ بر ٣ و ۶ بر ٢ از دور این رقابت‌ها حذف نمود.

 

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

اتمام حجت فیفا با ایران: زنان باید از این ماه به استادیوم‌ها راه داده شوند!

cafeliberal

مرگ ماکسیم داداشِف بوکسور روس پس از ۱۱ راند مبارزه

cafeliberal

استقلال موقعیت پنالتی را هدر داد؛ پرسپولیس پیروز دربی شد

cafeliberal

ایران در جام جهانى والیبال

cafeliberal

رسول خادم: براى سیاست‌بازان فرقى نمى‌کند خادم‌ها قربانى شوند یا علیرضا دبیر!

cafeliberal

«فدراسیون بی‌در و پیکر» و شکست والیبال ایران از روسیه در اولین مسابقه جام‌جهانی ۲۰۱۹

cafeliberal