7.4 C
Tehran
یکشنبه, 26 آبان , 1398

تهدید به اعتصاب غذای زندانیان سیاسی در اعتراض به ممنوعیت ملاقات‌‌های حضوری در زندان ارومیه

زندانیان سیاسی به ممنوعیت ملاقات‌های حضوری در زندان مرکزی ارومیه اعتراض کردند. به گزارش کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام روز پنج‌شنبه ۱۸ مهرماه ۹۸ مسئولان زندان ارومیه اعلام کردند که تمامی ملاقات‌های حضوری زندانیان منتفی می‌شود.

مسئولین زندان مرکزی ارومیه روز پنج شنبه ١٨ مهر ٩٨ به زندانیان اعلام کردند که به دستور بروجنی، مدیر کل زندانهای استان، از روز شنبه ٢٠ مهر ماه تمامی ملاقات های حضوری زندانیان منتفی و ملاقاتهای هفتگی تلفنی جایگزین آن می شود. آنها مدعی شدند که این تصمیم به خاطر ورود مواد مخدر به زندان گرفته شده است.

در پی لغو کلیه ملاقاتهای حضوری زندانیان این زندان به بهانه انتقال مواد مخدر به داخل زندان ،زندانیان سیاسی دست به اعتراض زده و تهدید به اعتصاب غذای جمعی کردند.
عوامل و مسئولین زندان در وحشت از اعتصاب زندانیان، تصمیم گرفتند که ملاقات سیاسی برای زندانیان بند سیاسی همچنان پابرجا باشد.

زندانیان سیاسی زندان مرکزی ارومیه در وضعیت نامناسبی از نظر امکانات و بهداشت به سر می‌برند و برخلاف اصل تفکیک جرائم، زندانیان سیاسی در کنار تعدادی از مجرمین خطرناک نگهداری می‌شوند.
در این زندان ورزش فردی و جمعی ممنوع بوده و حفاظت اطلاعات آن را طرح فرار می داند.
زندان مرکزی ارومیه با تراکم جمعیت بالا یکی از اصلی ترین زندانهای استان آذربایجان غربی است. اغلب اعدام‌های زندانهای آذربایجان غربی و حتی کردستان در این زندان به اجرا در می‌آید.
تراکم زندانی در این زندان به حدی است که زندانیان در راهروها و مسیر رفت و آمد به سرویس‌های بهداشتی و حتی در کنار روشویی‌ها می‌خوابند.

بر اساس گفته خانواده زندانیان، در بندی که حداکثر ۱۲۰ نفر ظرفیت دارد؛ بیش از ۴۵۰ نفر را محبوس کرده‌اند و زندانیان مجبورند شب را در میان کریدورها و در کنار مجموعه‌های بهداشتی به صبح برسانند و بعضا میگویند که حتی جایی برای نشستن ندارند.
به کانال نه به زندان نه به اعدام در تلگرام بپیوندید
https://t.me/NoToPrisonNoToExecution

لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

تایید حکم زندان هنگامه شهیدی به جرم انتقاد از رییس قوه قضاییه توسط دادگاه تجدیدنظر

cafeliberal

اجرای حکم اعدام و شلاق دو نوجوان ۱۷ ساله در زندان عادل آباد

cafeliberal

حزب آبه پیشتاز در انتخابات مجلس اعیان ژاپن

cafeliberal

رئیسی: به پرونده محیط‌ زیستی‌ها دادگاه رسیدگی می‌کند

cafeliberal

بازیچه‌ها‌ی رقابت‌ سیاسی- اقتصادی دو حزب آمریکا

cafeliberal

زنی که برای جفری اپستاین "دلالی سکس" می‌کرد

cafeliberal