توافق دولت ونزوئلا و اپوزیسیون برای ادامه مذاکرات

نمایندگان حکومت ونزوئلا و اپوزیسیون این کشور در دیدارهایی در باربادوس قرار گفت‌وگوهای مستمر میان دو طرف برای حل بحران حاکم بر این کشور را گذاشته‌اند. خبرگزاری فرانسه این خبر را به نقل از وزارت خارجه نروژ اعلام کرده است.

این گفت‌وگوها قرار است به راه حلی در چارچوب قانون اساسی ونزوئلا برسد. وزارت خارجه نروژ اطلاعات بیشتری در این زمینه منتشر نکرده است. 

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

از روز دوشنبه هفته جاری نمایندگان نیکولاس مادورو و خوان گوایدو در باربادوس وارد گفت‌وگو شدند. خوان گوایدو، رییس جمهوری خودخوانده ونزوئلا هدف خود را از این مذاکرات برکناری مادورو، تشکیل یک دولت گذار و انتخابات جدید اعلام کرده است. اما چشم‌اندازی برای انتخابات جدید پس از این گفت‌وگوها دیده نمی‌شود.

هکتور رودریگز، نماینده مادرو پس از این دیدار از “راهی پیچیده” تا رسیدن به یک “همزیستی دمکراتیک” سخن گفته است. استالین گونزالز، نماینده گوایدو در حساب کاربری توییتر خود در این باره نوشته است که مردم ونزوئلا می‌خواهند “پاسخ و نتیجه‌ای ببینند” و باید “رایزنی‌هایی انجام شود که به رنج مردم پایان دهد”.

نمایندگان دولت نیز با سازنده‌ خواندن مذاکرات باربادوس به بحث در باره ۶ موضوع حاد در این مذاکرات اشاره کرده‌اند که اهم آنها مسائل اقتصادی، سیاسی و انتخاباتی بوده‌اند.

نیکلاس مادور گفته است که برای موفقیت مذاکرات باید همه طرف‌ها از موضع خود کوتاه بیایند و حاضر به نرمش و سازش باشند.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

نیکولاس مادرو و خوان گوایدو ماه‌هاست که وارد جنگ قدرتی دشوار شده‌اند. خوان گوایدو، رییس مجلس خود را رییس جمهوری قانونی ونزوئلا اعلام کرده و از سوی ۵۰ کشور به رسمیت شناخته شده است. در مقابل مادورو از حمایت کشورهایی مانند روسیه، کوبا، ترکیه و ایران برخوردار است و می‌گوید که ارتش نیز پشت سر اوست. 

اولین دور گفت‌وگوها در ماه مه سال جاری میلادی در نروژ برگزار شد که به نتیجه قابل ملاحظه‌ای نرسید. 


لینک مطلب

مطالب بیشتری که ممکن است مورد علاقه شما باشند

خرابکاری‎ها در منطقه احتمال وقوع درگیری نظامی را افزایش داده

cafeliberal

فقط یک زن؛ فیلمی با یک "داستان ناموسی" واقعی

cafeliberal

"تحقیقات بنیاد ویکی‌مدیا درباره ویکی‌پدیای فارسی آغاز شده است"

cafeliberal

احتمال میرود که حماس و جهاد اسلامی آزادی فلسطین درصدد برآیند در دو هفته پیش رو برگزاری مراسم مهمی را در اسرائیل مختل سازند

cafeliberal

تظاهرات اعتراضی در عراق و لبنان؛ فرو ریختن ستون‌های «مقاومت حداکثری» جمهوری اسلامی

cafeliberal

خانه‌ای روی آب برای آخر زمان!

cafeliberal